Čišćenje klime sa pjenom

Scorpyo

Active member
Evo mene opet sa mojom klimom...

Kako su se svi dosadašnji pokušaji sa sprejevima i ozonom pokazali kao promašaji odlučio sam se probati sa pjenom.

Ima li netko uputu gdje ju sve trebam aplicirati na C4 II jer po internetu nalazim svašta.

Hvala unaprijed.
 

gambler072

C5 enthusiast
Mislis na ono sredstvo u boci pod pritiskom i pvc crijevom? Ako mislis na to, nije ti to neka sreca, mjesec dana je ok, onda opet neugodni mirisi. U svakom slucaju, mora pisati na boci kako se koristi, davno sam to radio na starom autu, ali nabijes to crijevo u sredisnji ventilacijski otvor, prije toga promuckas bocu, auto je ugasen, i spricas nekih 20ak sekundi to sredstvo u ventilaciju. Naravno recirkulacija je iskljucena, a usmjeravanje zraka prema vozacu/suvozacu ukljuceno, jer u protivnom su klapne zatvorene i nece proci sretstvo gdje treba. Ispod auta gdje izlazi kondenz od klime stavis neki karton, papir, nesto na cemu ces vidjeti prljavstinu. Proces ponavljas dok kondenz ne bude cist, obicno 2-3 puta, onda ukljucis ventilaciju (klimu ne) na max temperaturu i ostavis da radi tako 10-15 minuta
 

gudelj

Member
Evo mene opet sa mojom klimom...

Kako su se svi dosadašnji pokušaji sa sprejevima i ozonom pokazali kao promašaji odlučio sam se probati sa pjenom.

Ima li netko uputu gdje ju sve trebam aplicirati na C4 II jer po internetu nalazim svašta.

Hvala unaprijed.
A šta te muči? Neugodni mirisi?
 

gudelj

Member
Baš to. Zadnje 2-3 godine se borim sa njima...
A koji filter klime stavljala?
Preporučio bih Mahle LAO seriju... Mislim da su to trenutno najbolji filteri kabine.. Evo primjer iz prve ruke kad b sam ga prvi put stavio prije par godina (kasnije sam odustao jer mi propusti voda u kućište pa ga sj.. :D)
Ugl, okolica Makarske, uz cestu zgarište, požar.. a u autu se apsolutno ništa ne osjeti, još mi bilo čudno pa otvorim prozor, a vani totalna katastrofa.. i plus brzo je profiltrirao smrad nakon što sam za zatvorio prozor
Flyer...
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Scorpyo

Active member
Nemam pojma koji su stavljali. Auto održavam u CIB commerce i svake godine ga oni mijenjaju.

Mislim da nije do filtera jer se ni nakon redovnog servisa ništa ne promijeni.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
i ozonom pokazali kao promašaji
Niš ne dezinficira klimu kaj ozon, ali u propisnim količinama i vremenu. Imal sam problem da mi se prvo voda nakupljala negdje, pa kad je to rešeno, e onda sam imal problem da se nahvatalo tog "blata" od prašine i svega, pa se to ni moglo isušivati kak inače bi se isušivalo i to je bil izvor smrada. To je trebalo sve otvoriti i ručno obrisati i poprskati. Nakon toga opet tretman ozonom i više nikad problema, evo već čeri let bude u lipnju.
 

Scorpyo

Active member
Negde ti se zadržava vlaga zasigurno. Si proverio da nisu zapuseni kanali ispod soferke a iznad blatobrana točkova napred, gde voda otice?
Znam da kondenzat otječe jer mi je nakon duže ljetne vožnje u garaži obavezno lokvica ispod auta.

Možeš biti malo detaljniji u opisu gdje točno trebam pogledati?

@ Zdeslav1967

Dezinfekcija ozonom je trajala nekih pola sata.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pa iznad pogonskih tockova imas plastiku, nju kad skines trebao bi da imas odvod za kisu. Kad slabo otice ili ne otice uopste, voda ostaje izmedju soferke i kabine, pa se desi da ti prodire voda u kabinu ili da se oseti vlaga.
Evo neko je snimio video na slicnu temu

 

gudelj

Member
Hvala za ideju.

Kod mene ne bilo do toga, "miris" se osjeti samo kada upalim klimu...
Nema šta drugo nego vlaga... Ili su ti u servisu "promijenili" filter... Ja bi svejedno provjerio odvode, napravio normalnu dezinfekciju i stavio LAO filter (imam na stanju ako treba)
 

Scorpyo

Active member
Nema šta drugo nego vlaga... Ili su ti u servisu "promijenili" filter... Ja bi svejedno provjerio odvode, napravio normalnu dezinfekciju i stavio LAO filter (imam na stanju ako treba)
Koja mu je cijena?

Odvode ću definitivno provjeriti.
 

Scorpyo

Active member
To mi je preskupo za isprobavanje. Uzeo sam neki za 70 Kn.

Klima dezinficirana, ostaje da vidimo kakvi će biti rezultati.

Odvodi provjereni, ništa nije bilo začepljeno...
 

Mrki5

Well-known member
Odvodi provjereni, ništa nije bilo začepljeno...
Isprati sve asepslolom (kućište filtera i isparivač OBAVEZNO), Uvek ali uvek pre nego se isključi klima treba da se uključi samo ventilator da osuši isparivač , nikada više neće biti problema. Ovo su moja iskustva i tako sam rešio.
 
Na vrh