Čišćenje DPF filtera - preporuke okolica Rijeke

Mihlav

New member
Pozdrav,
Danas mi se na putu doma s posla javile tri greske 😂, vezano za DPF filter.
Gdje mi je najbolje ga ici očistiti u okolici Rijeke, ja sam iz Gorskog kotara.
Auto ima 197000km, i to je prvi put da se javila ta greska. Jel je moguće napraviti regeneraciju?
 

mirko007

Member
također svaki put kad sam išao na daljnji put livao sam gorivo na jednoj ininoj benziskoj i svaki put nakon pređenih stotinjak km na autoputu upozorenje DPF filter , nakon cca minutu ok, pa opet nakon par min itd, znalo je biti u 15 min po par puta naročito kad sam minja brzine u višu, nakon trečeg puta sam shvatija o čemu je riječ i više me ta benzinska nije vidjela a već ima takoreć godina dana ni upozorenja za DPF.
probaj samo otič na drugu benzinsku i nadolij gorivo pa ćeš vidjeti nakon prođenih kilometara da li će se paliti upozorenje
 

Mihlav

New member
također svaki put kad sam išao na daljnji put livao sam gorivo na jednoj ininoj benziskoj i svaki put nakon pređenih stotinjak km na autoputu upozorenje DPF filter , nakon cca minutu ok, pa opet nakon par min itd, znalo je biti u 15 min po par puta naročito kad sam minja brzine u višu, nakon trečeg puta sam shvatija o čemu je riječ i više me ta benzinska nije vidjela a već ima takoreć godina dana ni upozorenja za DPF.
probaj samo otič na drugu benzinsku i nadolij gorivo pa ćeš vidjeti nakon prođenih kilometara da li će se paliti upozorenje
Več 3 i više godina tankam na petrolu u sloveniji, tako da neznam dal je bas kvaliteta goriva...
Nego, koliko dugo mogu vozit auto pod tom greskom?
 

Mrki5

Well-known member
Pozdrav,
Danas mi se na putu doma s posla javile tri greske 😂, vezano za DPF filter.
Gdje mi je najbolje ga ici očistiti u okolici Rijeke, ja sam iz Gorskog kotara.
Auto ima 197000km, i to je prvi put da se javila ta greska. Jel je moguće napraviti regeneraciju?
Moguće je provozati ga u višim obrtajima 10-15 miniuta moćda pomogne. Može da bude problem u DPF-u (začepljen), creva što idu od DPF-a ka senzoru jedno ili oba začepljena, senzor DPF-a, ožičenje, kontakti na džeku i na samom senzoru DPF-a . Probati ovo prvo ako ne pomogne, dijagnostika da se uradi.
 
Na vrh