Zamjena tvorničkih zvučnika (novi C4)

Cutac

Prèkaroš
Ili skinut signal sa zadnjih zvučnika, struju napajanja direkt sa baterije (uz osigurač koji dođe s aktivnim subom, naravno), a paljenje pojačala suba postavit na SPEAKER INPUT, i problem rješen...
Ma da, sitnica.

Ne znam kako, ali bih se elektrokjutao sa 12V i povukao psa..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nije to došlo još do nas koliko vidim... to biš radi vlage stavio? Vidim da ubije zvuk, ako nije kombinirano sa namjenskim zvučnikom.
 

Cutac

Prèkaroš
Je, stari zvučnici su imali neku vodonepropusnu tkaninu(vjerojatno premazanu), a ovi nemaju ništa.

Ja sam baš pročitao da ovo poboljša zvuk :thinking:
 

akiramar

Active member
Ne znam ništa o tome, ali po opisu ne bi rekao da ubije zvuk:
Waterproof foam material
Secure a tight, acoustic seal behind the speaker for great sound enhancement
Compresses and forms to fit the shape of most speaker installations
Greatly enhances the sound and performance of the speakers
Reduce panel vibration
Designed to work with 6-1/2" speaker frame
Maximum mounting depth: 3"
Package comes in pair
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ekipa ga izreže s doljnje strane pa nema problema za zvuk... a postoji i DIY verzija sa plastičnim posuđem... vidi po guglu čega ima :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Velim ti, plastično posuđe. Evo slika, loša je al s kuži. S donje strane ostaviš rupu:
 

Cutac

Prèkaroš
Oću morati s poda jesti :D

Rupu kužim, ali ne znam da ću naći taman posuđe koje odgovara.

Možda da uzmem kvadrat najtanjeg armaflexa i napravim metalnu konstrukciju :thinking:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Uzmi mjere i u čajnašop.... ima toga svih veličina. I plastične vaze ti dolaze u obzir, ima materijala za pretražit ;)
 

MR47

Member
Pratim malo ovu temu,Cutac,kako si zadovoljan zvučnicima nakon ovog vremena?Da li tvornički radio sve to gura?Kod mene je onaj s navigacijom,neznam podatke nikakve o njemu.Nisu li isti HU u svim C4,bez obzira na opremu?
 

Cutac

Prèkaroš
Zaboravio sam staviti ove "baffle-ove", pitaj boga šta se tamo izdešavalo već :D

Zvučnicima sam zadovoljan. Èisti visoki, čisti srednji, bez distorzije kod tolerantno glasnog slušanja(nikada ih nisam "odvrnuo" jer mi je preglasno, ne idem preko 15, uglavnom na 5-6 držim.
No, fali im niskih tonova, točno se čuje i osjeti. Ima ih, i to u rangu ostalih kompakata sa tvorničkim(socijalnim :D ) zvučnicima, ali recimo u odnosu na VTS sa bombom u gepeku(koju držim na -1 i svejedno kada pustim recimo The Gambler od Kenny Rogersa cijeli auto vibrira, ali tada je količina vibriranja taman :grin: ), slab je bas, praktički nepostojeći.

Zanimljivost je da mi c4 ima zvuk kao takav bolji(iako fali niskih tonova) jer je puno čišći, dok VTS je bolji kada se odvrne. Podsjeća me na zvučnike doma. Na kompu imam Kurzweil KS-40A koji su poput slušalica(ATH M50x) i oni su čisti i skoro pa ravne linije tonova(dok slušalice imaju potpuno ravnu liniju) i c4 je takav, za precizno slušanje. A VTS je poput B&W 685 S2 sa Audissey "štimungom" kada tresu sve okolo(no ipak im VTS nije ni do koljena).

Sad sam i samom sebi zakomplicirao, ali recimo da u c4 bolje zvuče Dire Straitsi, Beatlesi i slični, dok u VTS-u bolje zvuče AC/DC, Iron Maiden, Deep Purple, ... :D

No više o tome kada se stavi sub u c4(a nadam se u skorijoj budućnosti)!


Makar bi za pravi zvuk trebalo staviti novi DAC, pojačalo, premjestiti neke zvučnike, dodati dva suba i cijeli auto dampirati pravim materijalom, ali to bi bilo skuplje nego što auto vrijedi :D
 

Doomsday

U prolazu...
Daaaaa, to bi bilo idealno... :D

Ali, realno rješenje je dodat sub u C4... :cool:

I kako si sam primjetio, promijenit sve zvučnike osim sub-a u VTS-u... :angel:

:whistling:

:grin:
 

Doomsday

U prolazu...
Nema ti to nikakve veze... Napisali oni što god napisali, ako mijenjaš zvučnike, traži po internetu koje preporučuju kao ok na tvorničkim HU, jer će neki imat preporuku samo na dodatno pojačalo...

Generalno, tražiš osjetljivije zvučnike, najčešće sa papirnatim a ne polimernim membranama, iako nije apsolutno pravilo...

Pogledaj malo po temama o tome, već sam pisao, a sad ne mogu jer sam na mobu i na putu...

:D
 
Na vrh