Zamjena tvorničkih zvučnika (novi C4)

Doomsday

U prolazu...
Ako nisi već kupio zvučnike, ako nisi audiofil i postojeći visokotonci naprijed su ti ispravni i OK, ako nećeš ići na dodatno pojačalo, na tvom mjestu ja bih kupio 2 para ovih zvučnika...

http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-pioneer-ts-g1731i/TS-G1731I/product/

Stavio ih naprijed i nazad, zadržao odvojene original visokotonce naprijed, nazad ti ne trebaju jer kako si i sam vidio ne idu dovoljno visoko u vratima da bi imalo puno smisla truditi se oko toga...

Dobiješ puno bolji zvuk od tvorničkog, uz minimum ulaganja i komplikacija kod ugradnje...

:cool:
 

Cutac

Prèkaroš
Audofil sam :angel:
ATH M50X na glavi, B&W pred glavom, volim dobar zvuk :D
A iza ne bih radi tweetera odvojeno, vec radi woofera. To ipak cujem. Makar, B&W imaju dva 165 drivera i grmi kao ludo, pa bi i naprijed sa dampanim vratima i 165 trebalo biti izvrsno.
A tweetere nije nikakav problem naprijed ugraditi, pogotovo jer ima adapter za tvornicki izgled(hvala Tomica :grin:).
A i nije tolika razlika u cijeni, a radije ne ici na veliki kompromis, auto svejedno nece na bubanj nego ostaje u obitelji pa... :angel:
 

Doomsday

U prolazu...
Sve 5... :whistling:

Ali samo htjedoh reći kako su te Alpine sretnije sa pojačalom i wooferom... Nisu baš najsretnije samo sa HU... Iako nisu toliko nesretne samo sa HU kao recimo Hertz... :D

Dok ovi Pioneer su budget rješenje za HU, dual cone na koje se bez problema mogu zakačit dodatni visoki, a ako se ugrađuju u vrata nisko neće im puno nedostajat koaksijalno montiran visokotonac, jer oni najviši visoki su iznimno usmjereni, pa se ionako izgube sa dna vrata... :cool:
 

Doomsday

U prolazu...
Ako imam koaksijalni, srednji i niski ne pate pretjerano?
Kako to misliš...?

Visokotonac montiran koaksijalno, znači u centru midbas membrane, je ista stvar po pitanju opterećenja kao i visokotonac izmješten bilo gdje drugo...

Stvar je samo usmjerenosti visokih tonova... Što se opterećenja i naprezanja tiče bitna je skretnica, a ne fizička pozicija visokotonca...
 

akiramar

Active member
Naprijed i nazad su isti tvornički zvučnici. Ista veličina, isti kataloški broj.
Ja sam naprijed stavio Pioneer TS-Q171C (16.5) a iza su JBL Club 6500c (16.5)
 

akiramar

Active member
Zašto tweeter nisi montirao u oblogu vrata? Imaš i rupe za vijke i sve.
Dva razloga:
1) Nisam imao nosac za tweetere koji bi pasao na te rupe. Ovaj kojeg sam imao paše baš za tu rupu na vratima koja je vjerojatno i napravljena zato.
2) Sve postojeće je stavljeno na vrata, svi konektori. Nista nije spojeno na oblogu (osim konektora za stakla, ali se on lagano skida i mora se skinuti prije skidanja obloge). Nisam htio da netko iz servisa ide skidati oblogu iz bilo kojeg razloga i usput počupa žice s tweetera jer ne zna da su tamo.
 

Doomsday

U prolazu...
16, 16,5 i 17 cm mogu bit isti zvučnici, iako se tako nazivaju zbog vanjskog promjera kućišta i mrežice... Košara drivera im može bit identična...

Ono što moraš gledat je pozicija rupa za učvršćivanje zvučnika, koje na sve 3 vrste mogu bit identične... I naravno, dubinu košare da bi znao možeš li montirat na mjesto koje želiš...
 

Cutac

Prèkaroš
Pametno. :)

A sto sa izolacijom, gdje, koja, kvaliteta?

Kako to misliš...?

Visokotonac montiran koaksijalno, znači u centru midbas membrane, je ista stvar po pitanju opterećenja kao i visokotonac izmješten bilo gdje drugo...

Stvar je samo usmjerenosti visokih tonova... Što se opterećenja i naprezanja tiče bitna je skretnica, a ne fizička pozicija visokotonca...
Tek sam sada ovo vidio.
Znači svejedno je, ništa se ne gubi? Super :grin:

Sad budem zvao Ronis i naručio
http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-alpine-sxe-17cs/SXE-17CS/product/
http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-alpine-sxe-17c2/SXE-17C2/product/

Moram naći negdje one kvačice za zvučnike, da mogu tweetere spojiti.
 

Silentshoot

Active member
Gubi li se garancija na auto ako sam mijenjam zvučnike? I kakav je zvuk ovih novih zvučnika na orginalni radio? Jer bi i ja uložio 800kn za 4 nova zvučnika ako ima smisla na postojeći radio...

I mogu li se ovi zvučnici staviti i naprijed i iza? ALPINE SXE-17CS

Kupim 2 para i stavim umjesto originalnih,a ove tweetere ubacim u rupu umjesto originalnih
 

Cutac

Prèkaroš
zar nema u ronisu
Nisam uspio naći. Jer za tweeter moram zalemiti na postojeće žice i zalemiti konektor na žice, nema adaptera kao za woofere.
I mogu li se ovi zvučnici staviti i naprijed i iza? ALPINE SXE-17CS

Kupim 2 para i stavim umjesto originalnih,a ove tweetere ubacim u rupu umjesto originalnih
To ja radim, ako si nesiguran, čekaj mene :D
Razlika bi trebala biti osjetna.
Samo da do vikenda stignu kopčice :)
 

Doomsday

U prolazu...
Da, mogu se ALPINE SXE-17CS staviti i naprijed i iza, ali kako je Cutać već napisao, jednostavnije je natrag stavit ALPINE SXE-17C2 sa visokotoncem postavljenim koaksijalo u centar midbasa, jer inače treba provest i montirat u vrata odvojeni visokotonac, a pozicija mu nije toliko povišena da bi dobitak, po mom mišljenju, bio vrijedan truda...

:cool:
 
Na vrh