Zadnja krom lajsna na braniku

Milosh

Test
Odgovorili su mi da su voljni prodati taj dio, sutra mi jave cijenu i uslikaju
Jee, super!

Do Knina imam nekih sat vožnje. Nemam predstavo koliko bi mi bila prihvatljiva cijena za taj komad plastike...sta vi mislite ?
Ne znam, ja sam onu veliku plastiku oko displeja C5 platio čini mi se 80 KM. Za tu plastiku na našim otpadima bi ti tražili oko 50 KM. Skontaj sam koliko možeš i želiš dati za tako nešto pa ćeš vidjeti kako ide.

Pitam koliko imaš do najbliže pošte jer možeš naručiti nešto na svoje ime a u nekoj HR pošti. To je tzv. Poste Restante, usluga zadržavanja pošiljke. Pošiljka može biti adresirana na nekoga iz druge zemlja, provjereno, potrebno je samo ime i prezime. Kažem to jer bi te to vjerovatno manje izašlo nego da ti šalju u BiH.

https://www.posta.hr/poste-restante-1372/1372
 

grandepuconi

New member
Meni je slala ta ista firma lasjnu tu zadnju hrvatskom postom.Rekli su mi da salju hp expressom. Vjerovatno predju granicu na bregani i na hr poati salju nama i hrvastku. Tako su mi rekli.
@visaluteju super nadam se da nece bit skupo. 👍
 

Phantom

Drajver
@visaluteju pa zašto ih nisi pitao koliko košta sve skupa ekran +okvir, pa bi imao orginal citroen ekran;),bar bi ja tako napravio na tvome mjestu
 

visaluteju

Well-known member
zašto ih nisi pitao
Mislim da nije ispod nekih 300 eura minimum a to mi je već puno da dajem na nešto šta mi baš nije neophodno... + nisam baš prezadovoljan opcijama koje nudi original, mislim da puno više mogućnosti pruža android... a i volim se igrati pa ako dobijem okvir ubjedjen sam da mogu napraviti nešto dosta funkcionalnije (jer inače radim sa kompjuterima, tabletima, telefonima itd pa mi neće biti problem to sve uvezati da fino izgleda i radi)
 

Milosh

Test
+ nisam baš prezadovoljan opcijama koje nudi original, mislim da puno više mogućnosti pruža android... a i volim se igrati pa ako dobijem okvir ubjedjen sam da mogu napraviti nešto dosta funkcionalnije
Moj čovjek! LOL LOL
 

Logitech

Active member
Meni original radi bez greske , bolje od bilo cega........znaci pokazuje ogranicenja brzine, pokazuje table na raskrzjima , javlja guzve u prometu I alternatevne rute...... neznam sta bi bilo bolje od toga... dok telefoniram preko bluetootha I dalje daje glasovne upute....javlja kada su karte stare.... zbilja bez primjedbi, za razliku od androida, bar na mobitelu sve je ok dok te netko ne nazove na nekom raskrizju i odes u pm....
 
Posljednje uređivanje:

visaluteju

Well-known member
Ne ne ne kažem da je loš, daleko od toga. Original je original nema tu šta (kada sam kupovao auto pokušavao sam ganjati auto sa velikim ekranom ali ni jedan na koji sam naišao nije bio baš najbolji što se tiče ostalih stvari)

ali kao što sam već spomenuo konkretno moje mišljenje je da kupujem nov pa čak i polovan za moj trenutni status je preskupo - radije bi tolike pare dao tj. čuvao za neki ključniji i kritičniji kvar na autu. Tableta i telefona imam viška pri ruci jer se bavim sa tim pa me ova moja ideja osim okvira i par sitnica ne bi ništa koštala.

Neki minus koji dajem originalu je malo zeznutije nadograđivanje karti i mapa, mislim da je android tu u prednosti, hotspot, aužuriraj i ćao.

Takođe vidio sam dosta tih originalnih ekrana koji poslje neki odredjeni brj godina znaju početi zezati treperiti i crkavati ( ne znam konkretno za citroenove ali nagledao sam se pežoa čak i audija novijih koji znaju imati probleme nakon 5+ godina sa ovim stvarima ) to je najveći razlog zašto ne bih davao velike novce za polovan. (da me ne shvatite pogrešno većina njih radi bez ikad ikakvog kvara ali eto tu i tamo se desi)
 

sir.Oliver

Well-known member
po mom skromnom mišljenju , kasne par godina .... kvalitet je očajan . prateće službe takodje .... nitko ništa nezna ... jedini konkretan odgovor ... " dodjite da pogledamo " ... zar je ovo moguće u ovlašćenom servisu ? zar školovanja - specijalizacije više ne postoje ? nekada , dok sam radio u AV , za svaki novi model je išao jedan električar i dva mehaničara na specijalzaciju u ZCZ . čak i za citroene ( onda bili ovlašćeni )
 

thunder11

Member
@grandepuconi E hvala ti puno na link-u :)

Baš ću ih zvati ubrzo i vidjet šta imaju, pa ako bude zanimljivo čak se i zaletim do tamo osobno da vidim šta sve mogu uzeti.

Pa neznam ako nekome treba da pogledam na licu mjesta i pitam. Sutra taman slobodan dan iskoristim za to, ali još ću potvrditi.

EDIT: ipak ništa od mog putovanja, šef nanjušio da idem i ode slobodni.
Ali sam se čuo sa njima preko Whatsappa-a i dojme se konkretni i susretljivi. Uzeo si par stvari i čekam dogovore.
 
Posljednje uređivanje:

Phantom

Drajver
nisam baš prezadovoljan opcijama koje nudi original
orginal radi super,recimo meni apple mirror radi u nulu bolje nego u audija,vw a tamo sam već isprobavao;)

li kao što sam već spomenuo konkretno moje mišljenje je da kupujem nov pa čak i polovan za moj trenutni status je preskupo - radije bi tolike pare dao tj. čuvao za neki ključniji i kritičniji kvar na autu.
pa tako reci nemoj se vadit ovo ono bolje, i šta bi jesi se dogovorio pokušaj spustit cijenu što se više da :D
 

thunder11

Member
Evo naručio gotovo sve sto mi treba.
Decki jos jednom, odlično obavili sve. Dogovorili se oko isporuke i cijene.

Sasmo neka dobiju jos koji C4 da si jos togas uzmem. :D
 

Phantom

Drajver
ja kako se sjećam, svi android orginalni za c4 su fino sjedali u konzolu što ti imaš, a čak je bilo prekriženo da ne pašu u c4 koji imaju veliki display ugradjen, možda ti uopšte ni ne trebaju te lajsne...:hmmm:
 
Na vrh