Zašto vozite upravo Citroën?

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Ustvari kad malo bolje razmislim, nedaj bože da Nemci, Japanci i Italijani ponovo sarađuju.
Poslednji put kad su sarađivali (1941-1945) bilo je vrlo nezgodno...
Hehe! :D :D
 

jura

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Ne bih se složio da njemačka kola nemaju dušu, previše je to uopćeno razmišljanje i isključuje neke od povijesnih legendi auto svijeta. Njemac je napravio bubu, auto koji je obilježio 20. stoljeće i hipijevski pokret. Njemac je napravio i NSU, još jedna marginalizirana marka koja je, slično Citroenu, dovedena na rub bankrota zbog inovativnosti. Previše je negativnih riječi potrošeno na njemačku auto industriju i nije da ih ja nešto volim ali treba biti realan. Dakle osim Golfa postoje i drugi njemački automobili kojo su u svoje vrijeme itekako bili ikone, neki od njih će to i ostati dok bude svijeta i vjeka.
 

tv732

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Kod mene je bx 1.9trd vec punih 11 godina a na satu 470000km...od krupnih poravaka 2 puta radjena bos pumpa i sitni problemi sa hidro kuglama...znaci samo toci i vozi..a tereta je prevukla kao manji kamion :) prije 4 mj izbor pao na c4 16hdi.. sto se udobnosti sjedista tice i opcenito prednost je svakako na bx-u..onako udobna sjedista nema niti jedno drugo auto....
 

RI-222

Member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

kad sam ja sjeo prvi put u bx-a nije mi se dalo ni ic vise iz njega dvije fotelje i iza trosjed:D
 

tv732

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Ne znam kakva su sjedista u zx i xm ali bx ima tako mekana tacno "utonem" u njega. a na c4 tvrda kao klupa :D
 

liberty

Well-known member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

baš si malo razmišljam...
vozio sam (ne nužno sve svoje), uglavnom nijemce i japance
od kojih su neki bili i 3.0 benzinci ili navodno superiorni TSI motori
od ručnih mjenjača do klasične automatike sa ili bez mogučnosti ručnog šaltanja, do DSG-a
bilo je više benzinaza nego dizelaša, ali od dizelaša do berlinga sam samo vozio sve generacije TDI vw motora, c4 hdi, 1.4 tdci
pa i danas sam sjeo u (tuđi) auto koji se valjda svima sviđa ili bi ga voljeli imati (passat CC koji mi od početka nije legao)
ali opet meni je najdraže voziti se u berlingu
nemam pojma zašto, teško mi je objasniti, jer sam pasionirani vozač koji voli dinamičnu vožnju
valjda kombinacija štedljivog motora, izuzetne prostranosti i jednostavnosti (nema ništa od opreme što mi ne treba, a opet ima sve potrebno) mi daje zadovoljstvo
znam da mogu za male novce doći od točke A do točke B, znam da u njemu mogu prevesti što hoću, znam da sjedim povišeno pa imam bolju preglednost, znam da je za koncepciju vozila dosta udoban itd.
jeste kad sjeli iz berlinga u passat cc:D a joj....osnovna razlika je što u berlingo ulaziš a u passat se uvlačiš
DSG - jel vam kad zaštekao i odbio poslušnost
TSI - jel igdje piše da po gradu troši 50% više od specifikacija
uglavnom, volim jednostavne aute......:)
 

amorphis

Member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

ali bx ima tako mekana tacno "utonem" u njega. a na c4 tvrda kao klupa
Da, to je točno, i novi C4 nije baš oličenje mekoće sjedala ali sjedni u i30 ili nedaj Bože Golf pa ćeš vidjeti što je tvrdoća...
 

deda

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Ili sjedni u Žapca,CXa,ili GSa pa da vidiš što je mekoća i udobnost.Svi daljni citrači su sve tvrđi i tvrđi,kaj je,je.Još dok su bili ovi sa zadnjim torzionkama bilo je super,ali od C3 nadalje,to više nije to.
 

Hrvoje Marin

Active member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Dvije godine sam vozio C5 i onda sjeo u razdrdanu Xantiu (BG Taxi). To je razlika svemirska. Xantia kao kad si na napuhanim balonima. Za BG ceste mislim da je naj.

ZX-a sam isto vozio tam 92 i bio mi je super po ovjesu, a prije koji dan u Xsara 10 godina stara 1.4i i mislim da nije daleko po udobnosti od C5, za svoju klasu svemir.

C4 1. samo VTS 2.0 sam probao, zadnji ovjes ko da ga nema. A Picasso 1. je isto super, imao sam 2.0HDI, ali sjedala tu doprinose dosta, zadnji kraj tone previse pod teretom.
 

Zmix

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Ili sjedni u Žapca,CXa,ili GSa pa da vidiš što je mekoća i udobnost.Svi daljni citrači su sve tvrđi i tvrđi,kaj je,je.Još dok su bili ovi sa zadnjim torzionkama bilo je super,ali od C3 nadalje,to više nije to.
Što mlađi, to tvrđi! :cool:
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

ZX-a sam isto vozio tam 92 i bio mi je super po ovjesu, a prije koji dan u Xsara 10 godina stara 1.4i i mislim da nije daleko po udobnosti od C5, za svoju klasu svemir.
ZX 1.4 dosta je mekši od xsare 1.4, od sjedala pa do vješanja. čak bi rekao kako je ZX najmekši auto kojeg sam vozio, mislim da je bio jedan mekši ali toliko davno da se ne mogu sjetiti o kojem se radi. ZX mi je čak ostavio mekši dojam i od BX-a, posebno ako je ZX sa klasičnim sjedalima (prije redizajna i da nije Vulcan verzija)
 

Hrvoje Marin

Active member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

ZX je ostavljao dojam puno tezeg automobila, ali ne i tvrd. U to vrijeme sam znao voziti i Daihatsu Applause, kao da je pola tezine ZX-a.

Ali tom se motor vrtio kao busilica pa je imao svoj gust isto.
 

c5 dr

Member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

ZX mi je čak ostavio mekši dojam i od BX-a, posebno ako je ZX sa klasičnim sjedalima (prije redizajna i da nije Vulcan verzija)
slažem se ja sam imo auru i isto su sjedala bila najbolja
 

ExOduS442xb

Racing
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

BX ima premekana sjedala i to je skroz frustirajuce, meni svi pozaspu u autu cim je malo duza voznja -.-'
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

ZX je ostavljao dojam puno tezeg automobila
to bi moglo biti zbog međuosovinskog razmaka koji je na razni nekih autiju srednje klase, recimo alfe 156, opel vectre itd.... osim toga išli su i motori 1.8 ili 2.0 koji su isto solidne težine za auto od 4m
 

106tak

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

nebih znao puno o zx-u i bx-u ali da velim zasto je pao saxo...

trazio sam auto noviji od 99.god.,po mogucnosti sa klimom,obavezno dizel i cim jednostavniji(bez turba,da nije hdi ili crdi),sa malom potrosnjom,da se vec dosta proizvodi(lakse naci dijelove a i iskorijenjene su djecje bolesti/barem bi trebale biti)...te naravno da je ocuvan,max drugi vlasnik itd tra la la la la :whistling:
 

jura

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Bx ima fakat udobna sjedala, ali ga cx dere za klasu. Xantijina sjedala su nešto tvrđa ali itekako udobna, vrlo slično je i na Xmu. Najudobnija sjedala od svih citroena imao je GS. Ja u dnevnom boravku pred kompom imam sic iz BXa Gti i nakon cijelodnevnog rintanja nema većeg gušta nego zavalit se i uživat.
 

amorphis

Member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Bx ima fakat udobna sjedala, ali ga cx dere za klasu. Xantijina sjedala su nešto tvrđa ali itekako udobna, vrlo slično je i na Xmu. Najudobnija sjedala od svih citroena imao je GS. Ja u dnevnom boravku pred kompom imam sic iz BXa Gti i nakon cijelodnevnog rintanja nema većeg gušta nego zavalit se i uživat.
SVAKA ÈAST:stovanje::aplauz:
 
Na vrh