Valeo ili Bosh metlice brisača

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Gledam na tom Siluxu. Imaju 555 vrsta brisača od Valea i Bosha. Razlika u cijeni 10-20-50-100 kuna.
Uopće ne mogu pojmiti, u tolikom izboru, opseg i nijansu kvalitete između silne ponude modela.
Želim da a) traju, b) da budu tihi i c) da ne ostavljaju izmaglicu za sobom. Ne nužno tim redoslijedom. :)

Kakva su vaša iskustva? Što kupiti?

Samo da nakraju ne odem u Kaufland po one "univerzalne" za 19,99. :D

I kakav je taj Silux općenito za kupnju dijelova? Je li to neka "garažna prodaja" ili se može čovjek pouzdati u njih i, naprimjer, kupiti tamo dvomaseni zamašnjak? :)
 

Cutac

Prèkaroš
Valeo nikako ne uzimaj. Bolje uzmi čekić i razbij šajbu, bolja će vidljivost biti.
Meni je Valeo silencio trajao možda dva tjedna i onda same crte. Bosch neki traju već dvije godine bez ijedne jedine crtice.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
kakav je taj Silux općenito za kupnju dijelova? Je li to neka "garažna prodaja" ili se može čovjek pouzdati u njih i, naprimjer, kupiti tamo dvomaseni zamašnjak?
Vidi prvo, crno na bijelo, koji su im uvjeti za garanciju kod tako skupih dijelova.

Imali smo slučaj čovjeka koji je kupio set, potisni i DMF u jednom velikom HR distributeru. Otišao kod prvog mjastora u garažu da mu ugradi i ovaj je to odradio. DMF se raspao za dva tjedna. Je li ovaj to odradio kao glupan, pa zeznuo položaj ili je DMF već bio feleričan, ne zna se. Ali garancija ne vrijedi, jer piše da je valjana samo uz ugradnju ovlaštene osobe. Èitaj: priznaje se uz račun ovlaštenog servisa te marke vozila. :) I tako je nekome 4000 kuna otišlo niz rijeku. :angel:
 

Milosh

Test
Ja imam iskustva sa dva različita Bosch modela, Aero Twin i Eco Aero. Aero Twin su odlični i skupi su, a Eco Aero su jako jeftini i slabe kvalitete. I oni su pravi Bosch proizvod, ali baš low end proizvod.


[size=8pt] Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk[/size]
 

diegos

Well-known member
Ja imam iskustva sa dva različita Bosch modela, Aero Twin i Eco Aero. Aero Twin su odlični i skupi su, a Eco Aero su jako jeftini i slabe kvalitete. I oni su pravi Bosch proizvod, ali baš low end proizvod.
Vidiš ja imam baš ove Aero Eco na drugom autu i zadovoljan sam, iako izbjegavam sve šta se zove eco/green i sl. Jbg nije bilo Aerotwin-a u mojoj dimenziji... C3 ima "obicne" Bosch, kostao par oko 210kn i s obzirom na zaobljeno staklo, super obavljaju posao
 

Milosh

Test
Da se ne razumijemo pogrešno, meni su ti Bosch Aero Eco super brisali, ali su počeli škripati već nakon par nedjelja.

[size=8pt] Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk[/size]
 

toma

Active member
Gdje ih kupujete za te novce?
Ja kod frenda gdje i sve dijelove nabavljam..sada saljem kumu za passata 2000 godiste isto za 150 kuna aerotwin

govorim o brisacima za svoj citrac..ne znam jesu li iste dimenzije i za zadnju liniju
 

diegos

Well-known member
Da se ne razumijemo pogrešno, meni su ti Bosch Aero Eco super brisali, ali su počeli škripati već nakon par nedjelja.

[size=8pt] Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk[/size]
A eto ja sam ih negdje na zimu stavio i jos brisu kao i prvog dana :) Jeftiniju jesu zato sam i bio neodlucan ali za sad sve 5
 

Milosh

Test
Ja sam odlučio da ću ubuduće kupovati dva seta metlica. Uzecu jedne skuplje, vjerovatno Aero Twin, i još neke jeftinije. Onda ću pred zimu stavljati jeftine a na proljece opet vratiti skuplje.

Uvijek mi se tokom zime od leda unište metlice i nema šanse sačuvati ih, a brisanje tokom zime ionako ne bude nikad savršeno pa mogu i jeftine poslužiti.

[size=8pt] Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk[/size]
 
Na vrh