Ugradnja tablet računala u auto

vborovic

C5 modifikator
a navigacija? treba nutra sim karticu na bonove za navigaciju?
Ovisi o aplikaciji za navigaciju. Imaš verzije koje si preuzimaju karte u hodu, ili možeš preuzeti karte unaprijed doma ili gdje već, pa ih ona čuva na unutarnjoj memoriji ili sd kartici. Ja sam uvijek za drugu opciju, pogotovo ako planiraš u roaming ... a i trošak je manji.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
aha, znaci ne treba imat sim karticu nego samo upaljen gps?
Skineš "Waze" ili "HERE WeGo" ili najbolje Google Maps. Svi imaju opciju za skidanje karatao ffline. Ako nisi u dometu WiFi-a svojeg routera, uvijek možeš napraviti hot-spot na mobitelu i skinuti karte na tablet. ;)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Pogledaj i na AliExpressu. Pogotovo ako dostava ide preko DHL-a ti se možda i više isplati. Zaustave li ti običnu poštu lopovi iz Karine i tablet u njoj, vjerojatno će te ogulit da je to strašno. S DHL-om je drugačije. ;)
 

vborovic

C5 modifikator
tablet ili cu s ebaya naruciti za 400-500dolara komplet
Zemlja porijekla: Kina ... računaj bar još 25% na ukupni iznos ... ovisno o deklaraciji, a pogotovo ako kinez napiše communication equipment (što na neki način i jest), možda te carina uputi na HAKOM radi uvoza telekomunikacijske opreme (ako ne postoji carinska deklaracija, u slučaju da budeš prvi koji to uvozi u HR) ... ne pitaj ... znam ... :D

Što se tiče Android-a, nema mi bolje navigacije od Navigona (podbrend Garmina), sve ostalo je u najboljem slučaju srednja žalost ...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Što se tiče Android-a, nema mi bolje navigacije od Navigona (podbrend Garmina)
Navigon još uvijek izgleda i ponaša se kao da je 2001. :) Upravo sam ga instalirao na mob i jednostavno se čudim koliko je neupotrebljiv. Možda su kartce precizne, ali je nepregledan, neoptimiziran, užasno spor (vrtim ga upravo Samsungu S7 Galaxy).
Prvo sam skinuo karte: Slovenija, Hrvatska, Italija. Zatim upisao Ljubljana. Od Pule mi je iscrtao sve ceste da ne znam je li mi nudi rute ili označava (u pet boja) paralelno i rute i vrste cesta (autoput, državna).
Ne mogu pregledati rute, nego me odmah vodi u nju. Zoomiranje izgleda i traje kao da teris igram. :)
 

vborovic

C5 modifikator
Èisto reference radi, koju verziju Navigona si nabavio? Ja koristim 5.4.7 ... ovo što ti navodiš je meni uopće nepoznato, a što se tiče zoomiranja, to leti, ali doslovce leti (+ i -), a imam HTC One M8
 

toma

Active member
ma ja svima, koji ne znaju, preporučam ***

(Pravila foruma -> Najstrože je zabranjeno: Slanje poveznica (linkova) i attachmenta vezanih za crackove, warez, hack, ukradene sadržaje i ostale ilegalne stranice ili radnje)
 
Posljednje uređivanje:

toma

Active member
(Pravila foruma -> Najstrože je zabranjeno: Slanje poveznica (linkova) i attachmenta vezanih za crackove, warez, hack, ukradene sadržaje i ostale ilegalne stranice ili radnje)
A gdje sam ja to naveo link, attachment ili stranicu općenito? Naveo sam naziv aplikacije, a gdje u pravilu piše da ne smijem navest ime aplikacije?
 

vborovic

C5 modifikator
Da, naveo jesi naziv Navigon aplikacije ... ali si isto tako naveo gdje se ona može nabaviti nelegalno, taj drugi (odnosno u originalnoj poruci, prvi) dio je sporan .. to što nije bilo u obliku poveznice (linka) nema veze
 

Rexi

New member
trazim drzac za tablet a da nije onaj sto ide u casu, na ventilaciju i na vakum - staklo.

Zato sto mi treba za C5 koji ima malo zeznute ventilacije pa se tesko drzi,
na prozor ne volim jer od vrucine pada ili ostane krug kasnije,
a casu nemam tj. imam ispod onog odmorista za ruku, ali ne pada mi na pamet da to stoji otvoreno :D

zna netko nesto cvrsto i konkretno a da nije shrot
 

Tomma

Member
Pozz ekipa. Planiram ubaciti tablet u svoj C4. Nasao sam decka koji ce mi odraditi org masku,da bude okvir za tablet. E sad me zanima sto mi sve treba da to pospajam? Kakvi adapteri,napajanje,aux...Imali tko iskustva sa tim,dali je ubacivao? I na kraju jos moram naci nekog da mi to odradi. Ima na yt video step by step bas za c4,samo ja nisam strucan u tome nikako.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Na koji radio spajaš tablet? Ako je stariji blaupunkt onda je vjerovatno dovoljan samo aux kabel koji je par dolara na eBayu. Napajanje 12v za tablet isto možeš provuć iza i prištekat se direktno na punjač straga.
Ugl da se složit jako lijepo :D
 
Na vrh