Sumnje u EV

dinko1981

Well-known member
Ja osobno vjerujem da je elektrifikacija budućnost koja bi se desila sama po sebi, polako i sigurno, ali ne na ovakav isforsiran način sa nekim banalnim rokovima i datumima koje su pojedinci izvukli iz guzice i prepisali ih u zakon.
 

szahtila

Well-known member
Ja osobno vjerujem da je elektrifikacija budućnost koja bi se desila sama po sebi, polako i sigurno, ali ne na ovakav isforsiran način sa nekim banalnim rokovima i datumima koje su pojedinci izvukli iz guzice i prepisali ih u zakon.
I bez adekvatne infrastrukture, a to nisu same punionice već el. mreža do njih adekvatne snage.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
mislite da su EV ekološki čistija od sadašnjih automobila ?
U centru grada jesu sigurno. Al onda valja zabranit i grijanje na ugljen i drva, ložu. :) Ako ćemo dosljedno eliminirat sve šta gorenjem stvara PM2,5 čestice.
 
Posljednje uređivanje:

dinko1981

Well-known member
mislite da su EV ekološki čistija od sadašnjih automobila ?
Naravno da nisu, počevši od same struje koja velikom većinom dolazi od nafte/ plina pa do same proizvodnje novih el. vozila. Može se lokalno u velikim gradovima smanjit količina onečišćenja ali globalno ne, a to im je kao glavno opravdanje za prisilnu elektrifikaciju.
 

Cutac

Prèkaroš
Gradski auti sa kondenzatorima i struja iz nuklearne energije!
A ne ova sranja, mrzim to što glupi ljudi imaju pravo da ih se čuje, zato nam i je tako kako je u svijetu.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
2034. ću kupit dva nova dizela i vozit ih doživotno. :) Osim ako alternativa napreduje do 1200 km dometa s jednim punjenjem od tri minute. ;)
 

dinko1981

Well-known member
2034. ću kupit dva nova dizela i vozit ih doživotno. :) Osim ako alternativa napreduje do 1200 km dometa s jednim punjenjem od tri minute. ;)
Mislim da će dizele maknut iz prodaje i prije tog datuma, naravno ako sve bude išlo po njihovom planu, a ako i ostanu u prodaji ti zadnji će imat rok trajanja 12 mjeseci zbog silnih normi. Ali do tada eu može propast xy puta skupa sa svojim zakonima...
 

sir.Oliver

Well-known member
2034 ... sumnjam da će netko proizvoditi i prodavati nove diesele . limit je do 2035 završiti sa SUS motorima
Mislim da će dizele maknut iz prodaje i prije tog datuma, naravno ako sve bude išlo po njihovom planu. Ali do tada eu može propast xy puta skupa sa svojim zakonima...
DAJ BOŽE ŠTO PRIJE !!!
 

sir.Oliver

Well-known member
ja imam dva autića - signum 2003 ( krajem godine slavimo punih 20 ) - diesel
- C - elysée 2017 benzinac
do kraja moje vozačke karijere ih ne mogu poderat ......
 
Na vrh