Saxo 1.4 VTS by "2mario2"

2mario2

Well-known member
Sad sam stavil, al ne prikaže sliku nego link... Idem na taj Imgur, pa budem popravio...

Edit: skužio, popravio... Zadovoljan šefe??? :D
 

AX-ja

èudo jedno
jos da je motor 1.6
e to bi bio posao,ali ima stvarno malo km,pa nije ni to lose.


a kiler,je da ovaj veci lijepse izgleda ali sve je isto.
 

2mario2

Well-known member
Pitao sam frenda jel može nabavit 1.6, al kad je rekao da računam sa oko 400€ sam se premislil brzo i dao 100€ za ovaj... Mogao sam isčupat njemu jedan kad ima još dva Saxa s 1.6 motorima doma... Hehehe... Al kad gledaš zbilja ni 50tkm je novi motor tak da sam zadovoljan... :grin:

Sad još ćim prije po ostatak limarijskih dijelova i da ga kompletiram jer mi se plače već od jada em kaj se to sve desilo i traje dok se popravi, em kaj se nemrem vozit... :(

Prčkao sam i ode slika pa-pa, pa eto još jednom slika nove (u međuvremenu stavljena u auto samo, al nije gotovo)... :whistling:



I slika stare (dabogda se smrzla ko pussy vani)... :D

 
Posljednje uređivanje:

platon

manijak
Super si prošao sa štetom, izgleda da si imao dobro osiguranje koje ti je pokrilo štetu. Meni su ped*** iz euroherca za razbijen zadnji kraj (branik, vrata, pod, auspuh...) nudili 1500kn.

Odlično za za ovu izmjenu motora :palac-gore: ...kod mene je na 1.6 mjenjač od mislim takvog baš motora. Kraće brzine i puno bolje performanse sam dobio s tim mjenjačem. :cool:
 

2mario2

Well-known member
Nije te štete ni trebalo, al ajd sve u svemu još je i dobro došla bumo rekli... :D Meni su kratke brzine (13,59 dif) i mali nabire onak pošteno, al mi zato malo manja krajnja brzina što mi ionak nije bitno jer se nemam gdje vozit osim autoput...

Da, Grawe ima lik i da dobri su... hehe
 

AX-ja

èudo jedno
neka,bitno da se sarafi ja imam 14:60dif.
ali da se igrat s 5-om brzinom,da ne bruji toliko u okretaje

platon
mjenjac od 1.6 je kita,ima dobar omjer brzina ali "los" diferencijal
jedino ako ga je netko preslozio.
 

platon

manijak
Da loš je bio mjenjač od 1.6... ovaj sad što imam je od 106 1.4 presložen. Odličan sa ubrzanjima što je meni za taj auto i bitno, max brzina 195km/h i okretaji lupaju u blokadu. Htio sam uzet od 106 1.3 gti, ali tu je omjer pre kratkih brzina i max brzina 130km/h. Malo mi je to bilo ne upotrebljivo za normalnu vožnju :-/
 

deda

New member
A,gle ja imam starog francuza i to Citroena koji to postigne ko od šale.Doduše ne baš 8,ali 9,5,ali moraš mu oprostit ipak je star 42 godine.
 

2mario2

Well-known member
Ujutro idem po dijelove tako da kad ih montiram auto bude 90% završen... Šajbu neznam sam skinut, pa će to i hauba pričekat još malo dok sve ostalo sutra montiram... :D

Dijelovi su doma i idem montirat... Šajba je kupljena, al ju treba skinut tako da ona dolazi tek za koji dan na red...

Vezni lim...



Lampe...



Rastavljen prednji kraj...



I sastavljeno opet... Sad samo još šajbu promijenit i novu haubu i gotovo...

 

platon

manijak
tko ti je to za gti rekao,to je laz
jedino ako je tko prckao po njemu
Je prčkano je bilo po njemu, lik ga je slagao za brdo što meni nije odgovaralo s takvim prijenosom za svakodnevnu vožnju


Bit će saxo ko bombon! :palac-gore:
 

2mario2

Well-known member
Ne stajem pa makar kruh ne jeo samo da ga vratim u stanje kakvo je bilo prilikom kupnje uz izmjenu dijelova nekih preventive radi... Zasad lagere i disk pločice, a dalje budemo vidli jel kaj treba još ili je to zasad sve...
 

2mario2

Well-known member
Malo igranja poslije posla... Stavljena žarulja da nije sve u tami...



I promijenjena ručica mjenjača jer je originalna izlizana i počelo se ljuštit di pišu brzine... Plus što je ova kožna, pa se ne skliže...





Za sutra je plan generalno očistit auto iznutra i probušit rupu za žarulju i ugradit koja bude osvijetlila pepeljaru...
 

2mario2

Well-known member
Sad već kasno jer sam ugradio drugu... Hehe

Evo di se smjestila žarulja...



I neka bude svjetlo... Izgleda na slici čudno, al svijetli taman di treba i sasvim dovoljno...



Ipak bude išao na kemijsko itd. jer nemogu 100% sve izvadit sa svojim usisavačem jer nema tolko snage kak je da je, al ovo je beba kak je bilo...

 
Na vrh