Saxić 1.0 by gox

banks555

New member
jako ljep i simpatičan saxo...neopisivo me podsjeca na moga samo sta moj ima maglenke i spoiler odiza ali identični inače :)
 

gox

New member
Ja ću vas sve tuć ! Imo sam danas ispit, u srijedu još dva, nakon toga slaganje ! Prije toga sam bio mjesec i pol na moru kao što sam reko već...i meni se žuri stvarno, slaže mi frend to pa čim uhvati(m) vremena ide gore :) Poslikam i javim odmah :)
 

gox

New member
Jedan teaser, za vikend više slika i svega ostalog što se radilo (puuuno toga) zadnjih par dana i što će se radit. Auto nije još gotov i na slici je spušten samo naprijed, iza ide ovaj vikend pošto to želim dat stručnjaku da napravi...

 

sLi

Dr. Xsara
to sam i ja skuzio kad sam registrirao meganea ove godine...u rijeci me je sa 30% bonusa doslo kao u zagrebu sa 50% bonusa
 

1587 VTS

New member
Jedan teaser, za vikend više slika i svega ostalog što se radilo (puuuno toga) zadnjih par dana i što će se radit. Auto nije još gotov i na slici je spušten samo naprijed, iza ide ovaj vikend pošto to želim dat stručnjaku da napravi...
Opaaaa!! Odlican :palacgore: :palacgore: :aplauz: :cool:
 

gox

New member
Evo konačno da napišem malo veći post, iako auto još nije složen do kraja :whistling:

Evo malo konkretniji post iako još nije gotov autić...

Na autu se dooosta radilo, od servisa pa do rješavanja nekih sitnica (koje još nisu gotove)...na autu je većinom sve slagano s frendovima jer sam htio naučit nešto i to mi je gušt, oduvijek sam to htio...

A radilo se:

- promijenjen filter zraka (K&N panel, tnx Darac!), filter ulja, filter zraka, filter benge
- ulje u motoru Total Quartz 10W-40 i ulje u getribi 75W-80 ELF
- prednji diskovi i pločice TRW te novo ulje u kočnicama (zategnuta ručna)
- lijeva manžeta, unutarnja i vanjska
- popravljena vozačeva brava (napokon, trebalo samo očistiti)
- stavljene gewinde TaTechnix (više o njima niže u postu)
- stavljene felge od VTS 15" original i gume Toyo T1R 195/45-15 sve to na adapterima (tnx to deda!) od 16mm s 3x98 na 4x108
- zategnute neke sitnice tipa plastike u autu i vodilice siceva
- opran motor
- Klješta i bubnjevi pofarbani u crno
- stavljena komplet usisna grana sa drugog saxa (isto 1.0 i model ko moj) sa 28500km! - sad radi kao bebica!
- repariran stražnji most (stavljene mazalice tnx to zuby) i spušten straga cca 4cm
- pofarbani brisači u mat crno

Što se tiče dojmova u vožnji, nakon servisa se osjeti da je auto življi, tj. bolje reagira na gas, ali se osjeti da su ga malo "ubile" 15" :) Ali, ionako se lagano vozim tako da mi to previše ni ne smeta :) Sad je auto dosta udobniji nakon popravka manžete, ne nabija toliko i stvarno je udoban, svi suse čudili, do nekog prijelaza, u nastavku ćete saznat zašto...

Za gewinde mogu reći da su totalna katastrofa i veliko razočaranje jer su jednostavno preeeeemekane te na najnižem položaju (kao na slikama) donji dio metalni uz oprugu lupa u gornji dio i na najmanjoj neravnini se čuje BUM zvuk od kojeg mi se srce sledilo skoro, katastrofa. Na slikama je auto spušten skoro max, par mm navoja je ostalo, što je na 15" jedva prst od gume, a sada je auto jedno 2cm od najnizeg, jedva dva prsta od gume i lupi tu i tamo na neku jacu rupu, tj. prijelaz neki na cesti jer rupe izbjegavam.

Uglavnom, ići će na prepravljanje...


Još auto nije do kraja složen, ostala su vozačeva vrata i zamislite peh !!! Jučer je neko udario auto u suvozačeva vrata i napravio rupu užasnu ! Poludio sam, ne zna se krivac! Boja se nije oljuštila, ali su vrata jako udubljena...
Sad sam u potrazi za njima, imam neke kombinacije pa ću i to sredit...



Još neke sitnice u unutrašnjosti za posložit i to je to, kasnije možda neki motorček, no, polako, sad sam se istrošio žešće, sve što sam radio preko godine ode :)

Evo i dvije sličke kakav je auto trenutno...


 
Na vrh