Rad ventilatora nakon gašenja motora?

Matija

New member
I radni vijek samog ventilatora. :grin:

Moj je procvilio nakon jedva godinu dana. :doh: Ovaj će sad godinu dana, pa ćemo vidjeti hoće li i on procviliti.
 

Mrèela

New member
Uvezi ventilatora,to je normalno,čak nakon 10 minuta nakon gašenja motora može da se uključi ventilator,tako kažu stručnjaci.:cool:
 

Marko

Well-known member
Tko ne vjeruje kreativnoj tehnoloziji nek otvori haubu svaki put kad stane i nek počeka 10 minuta... :D Terajte i ne brinite! :cool:
 

Mrèela

New member
Tko ne vjeruje kreativnoj tehnoloziji nek otvori haubu svaki put kad stane i nek počeka 10 minuta... :D Terajte i ne brinite! :cool:
Pročitao sam da,ako se radi nešto oko ventilatora da se ne iznenadimo jer i nakon 10 minuta može se uključiti.Ovo se ne odnosi na sječkare i arane.
Vidim da sam prozvan,pa sam morao odgovoriti,ovo nije moja pamet nego nekog ko ima iskustva s tim.:D
''kaže se da postoji kao mogućnost'',a ne da svaki put kada ugasiš da radi tako! Nemoj da izvrćeš moje reči!
 

RI-C3

New member
Nije jedini , i C3 iz 07 , 1,4 . Znao se upalit nakon gasenja auta i kad izadjen iz auta i radio dugooooo.Nemas frke , ugodno vozio 5 godina bez ikakvog problema.:)
imam c3 iz kraja 2005g 1.4.Evo imam ga sada 3 godine i nikada mi se još nije upalio ventilator nakon gašenja motora,niti nastavio raditi nakon gašenja.
Upalio mi se možda u ovih 3 godine 3,4 puta i to u vožnji kada dugo stojim u koloni,i to kratko kojih 30 sekundi.Ali kažem nakon gašenja auta nikad.
Netko je spomenuo akomulator,evo meni je 8 godina u tijeku i akomulator je još oriđiđi.
 

ZlatkoC4

Well-known member
stara tema jeste ali razlog paljenja ventilatora nakon gašenja auta kod hdi motora je fap jer nakon gradske vožnje je u jednom trenutku pokrenio regeneraciju i nastavlja je i uz ugašeni motor sagorjevanje čađi u fapu zato radi ventilator u 2 brzini i više od 5min nekad. normalna stvar.

kod benzinca se pali radi hlađenja motora. 1-2min Iako se može upaliti i kod hdi motora zbog rashlađivanja motora ali to traje puno krače nego zbog fapa.
 

bono

Active member
stara tema jeste ali razlog paljenja ventilatora nakon gašenja auta kod hdi motora je fap jer nakon gradske vožnje je u jednom trenutku pokrenio regeneraciju i nastavlja je i uz ugašeni motor sagorjevanje čađi u fapu zato radi ventilator u 2 brzini i više od 5min nekad. normalna stvar.

kod benzinca se pali radi hlađenja motora. 1-2min Iako se može upaliti i kod hdi motora zbog rashlađivanja motora ali to traje puno krače nego zbog fapa.
je, stara tema ali eto i kod mene na DS5ici se pali ventilator nakon gašenja motora zimi/ljeti. u 4 godine upalio možda oko 10 puta što ja znam.
 
Na vrh