C5 II Propao ovijes

Vedri

New member
update...
u servisu su mi rekli da je senzor visine otisao i da ga treba zamijeniti, kao i onu sipku koja kontrolira visinu.
sve zamijenjeno. stari je izgledao lose i skroz hrdjavo.
ali.. naravno, nesretan ali.. jucer mi se javio ponovo problem. ista stvar. u voznji se zadnji kraj naglo spustio, pa polako vratio. Drugi puta mi se naglo digao ?!? i polako spustio.
nemam pojma sto dalje. naravno u servis, ali bojim se da ce svi samo nagadjati i mijenjati dio po dio. ima li netko tko se bas jako razumije i radi iskljucivo hidrauliku?
 

Vedri

New member
Cesto sam u HR. Dijagnostika ne javlja nikakvu gresku. Idem ponovo u cetvrtak u servis samo da provjere dijagnostiku.
Inace, senzor sam mijenjao u CIB-u.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Zanimljivo. Cib...
Što got ti mislio o Cib Commerce ja sam također zadovoljan njihovim radom i pristupom a i puno ljudi koji su tamo na servisima znam da su zadovoljni kao i neki naši forumaši koji su nekada tamo servisirali auto.

sad zašto tebi nešto ne štima ne bih znal :grin:
 

Brruno

Well-known member
Zlatko , nisi u pravu. To sto ti imas dobra iskustva ne znaci da imaju svi. Da sam ja pristao na popravak platio bih 9000kn za nista. 9000kn. Pa nije to preventivni popravak. Za 9000kn moras napraviti preciznu dijagnozu a ne brzinski probat uzet novac. Neodgovornost na razini. Njemu rekli da mora mijenjat far 5000kn a i dalje vozi auto bez greske. Veliki je to novac.
Meni je jako glupo da uopce.moram na ovom forumu objasnjavat zasto po meni ne valjaju. :cenzura::cenzura::cenzura:es preventivne popravke parsto kuna, pa i da ne treba mijenjat,neka je. Ali ze vece popravke moras imati pravu dijagnozu. Kao da lijecis rak debelog crijeva raznim lijekovima a mozda samo trebas prdnut
 

mariola

Active member
E,s ovim "prdjenjem" kak veli Brruno sam se i ja sreo ovdi u Njemackoj. U ovlastenom servisu dijagnoza i popravak cca 1100€ - zamjena turba (starog nit godinu dana, kod njih promjenjen) a kod jednog majstora kvar rjesen zamjenjenim senzorom na turbini - cjena 49€.
Odgovor u Cit.servisu - taj senzor se ne moze zasebno narucit / mjenjat.
Malo morgen. 1000€ u dzepu a auto radi ko vurica.
 

Vedri

New member
Problem je na kraju rijesen. Nakon odvozenih 4tkm mogu sa sigurnoscu reci da mi je autic napokon OK.
Problem je bio u regulatoru visine, te je isti zamijenjen. Jupiii :)
Inace, nisam bio u CIB-u, nego po drugoj liniji.
Sto se tice CIB-a jos uvijek im ne mogu zamjeriti nista. Senzor koji su zamijenili je bio stvarno u losem stanju i hrdjav, te bi vjerojatno i on uskoro otisao.
Sami su zvali da vide je li sve OK, i rekli da obavezno dodjem do njih da ponovo pregledaju auto i otkriju gresku. Na kraju nisam isao kod njih, ali mi je drago da se "brinu" oko toga, i zato kapa dolje.
Eto... Hvala svima, posebno vborovicu :)
 
Na vrh