Prometne (ne)zgode i događaji

Cutac

Prèkaroš
Evo jedne specijalčine
Sava S3+, kiša i previsoka brzina i c4 i putnici su skoro otišli u :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:.
SK707FD
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=c8wiVCG1dv8[/ame]
 

Cutac

Prèkaroš
Mogao sam završiti kod svetog Petra samo da se situacija odigrala mrvicu drugačije.

Ja bih mu oduzeo vozačku na 15 godina i naplatio 15 posto godišnje plaće za svaku godinu od tih 15.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
:D

U biti te je trotoar spasio, da nije lupio i poravnao auto prešao bi u tvoju traku.
Ako ništa, sigurno će morat barem zadnji trap riješiti
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nači izletio je u ove pogrebne usluge? Nek si zapiše broj...
Jel mu hitna stala?
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ovo je vise od srece u nesreci! Cuj hitna izatebe a pogrebno u blizini... Plati misu!
 

Cutac

Prèkaroš
Kako se anonimno može dati snimka sa dash cama policiji?
Danas je neki kreten prošao na STOP i skoro ubio troje djece i tatu u autu ispred mene, plus što su mi čevapi pali sa sjedala.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imaš MUP aplikaciju za skinuti, mogu se slati fotke i videa... pregledavaju, meni su izašli jednom na teren po prijavi. Mene osobno nisu ništa kontaktirali, niti pitali, osim ovoga što sam poslao.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Zašto ne?
Da te ne umaram citatima članaka, evo ti plastičan slučaj za kojeg znam: Nije dash cam, ali je office cam. :) Snimljen je prekršaj. Predana snimka policiji koja pokreće prekršajni postupak, a nadležno tijelo (čitaj: sud), usvaja prigovore otpuženog te odbija snimku kao nezakonitu i u dijelovima usvaja referirane dijelove na Zakon o zaštiti osobnih podataka. Prekršitelj, po savjetu odvjetnika, postaje tužitelj protiv (pravne) osobe koja je vlasnik kamere i snimke. Spor je u tijeku. Izvjesno je da će ga dobiti.
Par hintova (iz Zakona): vozilo opremljeno kamerom bi trebalo biti i vidljivo označeno kao vozilo koje snima okolinu. Dalje o odredbama čuvanja, upotrebe i uništavanja snimke da ti ne nabrajam. Rekao sam ti i ništa i sve. Ti dalje procijeni. To je mojih two cents. :cool:
 

Cutac

Prèkaroš
Ja znam da je susjed dobio prijavu jer je imao kameru koja je snimala na cestu, ali nisam znao da vrijedi isto i za dash cam. :thinking:
Mislim, ako je zakonom dozvoljena, što će mi ako neće vrijediti na sudu? Da pošaljem video na 24 sata?!
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ja znam da je susjed dobio prijavu jer je imao kameru koja je snimala na cestu, ali nisam znao da vrijedi isto i za dash cam.
Vrlo slično. Nije isto.
MUP je, navodno, izdala neko priopćenje o dash camerama gdje gaje iznimne simpatije prema tome. To što su oni nadrobili, ako doista jesu to oni napisali, je prilično paušalno i vrlo je slično onom famoznom priopćenju u kojemu su nadrobili nešto u stilu kako je skidati filmove i glazbu s interneta OK. ;)
Ne razumijem potrebu MUP-a, kao dijela javne uprave, da ulazi u pravosudni spektar tumačenja zakona. Oni ga samo moraju provoditi, a ne davati mišljenja te interpretacije.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
To je drugo, ja baš pitam za anonimno, a da nije baš ubacivanje CD-a u sandučić
Ma anonimno je, al možeš na mail postaje poslati sa jednog od mnogih anonimnih mailova,...

A snimanje u uredu i u autu su vrlo vrlo različite stvari sa različitom regulativom, nema tu paralela...
I ovo o tome da bi auto sa kamerom morao biti označen, nisam baš siguran ;)
 

Cutac

Prèkaroš
Budem vidio koga da pitam, pa ako saznam, javim.

Mengela, ja bih bio heroj kojeg ne zasluzuju, ali trebaju :D

Ivan, nije anonimno cim je s tvog mobitela jer zavisi kako aplikacija radi. Budem se i o tome raspitao.
 
Na vrh