Programiranje novog ključa

visaluteju

Well-known member
Poslije skoro 6 godina vlasništva nad C4 II kojeg sam kupio sa samo jednim ključem jučer sam se natjerao i konačno napravio drugi ključ.
Po ovim radnjama koje se bave sa tim su mi tražili do 100 eura a ovlašteni neću ni spominjati :)

Koristio sam Lexiu i diagbox, narezao sam tj. kopirao novi ključ za 10e a preko Aliexpressa sam kupio elektroniku i kućište za ključ za nekih 5e.

Sama procedura je jako brza, evo uputstvo ovdje:

(s tim da se ponovo mora programirati i novi i stari ključ)

Jedina kvaka je što morate imati šifru za programiranje ključeva koja dođe uz novo auto ali kada kupujete polovno četo je ta kartica izgubljena.

U ovlaštenom baš ne žele da vam ovo daju osim ako ne dođete kod njih a ja sam ih nazvao sa pričom da sam izgubio jedini ključ i da živim u malom mjestu gdje nemam u blizini nikakav pošten servis pa su bili ljubazni i dali mi tu šifru ali nakon što sam im slikao osobnu i saobraćajnu.

Uspješno sam programirao oba ključa.

Nakon programiranja ključa treba povezati daljinsko otključavanje (za ovo ne treba dijagnostika, stavi se ključ u bravu, doda kontakt i u roku od narednih 20 sekundi se stisne bilo koje dugme na daljinskom i drži 5 sekundi stisnuto i to je to).

Stari ključ se odmah povezao medjutim novi nije (što se tiče daljinskog otključavanja). Ako se dobro sjećam Milosh Milosh mi je pričao da postoje 2 vrste čipa, koji rade na različitim frekvencijama (ili tako nešto) pa treba odabrati dobru a ovo je vjerovatno slučaj kod mene, Miloše kako da prokontam koji meni odgovara, ovu drugu elektroniku sam davno kupovao pa ne znam ni koju sam odabrao :)
 

Milosh

Test
koja dođe uz novo auto
Nije tačno, ne dobiješ to kad kupiš auto. To bi bio popriličan rizik što se tiče sigurnosti.

Ne sjećam se i čemu smo pisali, ali mislim da sam govorio o različitim čipovima za transponder (imobilajzer). Ne znam kako da to utvrdiš osim da ih upoređuješ pa probaš neki drugi.
 

Milosh

Test
Stojim korektovan, što bi rekli Englezi. :) Ali čudi me stvarno da to daju, nije to to nešto što se dijeli kao kod od radija.

Da niste vas dvojica dobili kod od radija? :ROFLMAO: Jeste sigurni da je to taj kod?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Meni su kod ,mehanicki i sw vadili sa nekim uredjajem, u servisu. Pomocu toga je drugi ključar napravio kopije.
 
Na vrh