Problem sa paljenjem HDi

scarabeus

New member
C5 2.2 hdi 2001.
Kad je auto hladan, ne ukljucuje pumpu za gorivo, kad izvadim kljuc, cujem kako vrti pumpu ( dok je kljuc u bravi za paljenje, pumpa se ne cuje) Probam nekoliko puta, bez pokretanja motora, da ne bih potrosio akumulator, poslije nekog vremena mi se pojavi greska, "blokada motora". Onda moram ponovo startovati kljuc, kao kad se mijenja baterija u njemu i poslije toga upali.
Ova komoletna procedura je bila samo danas, inace, najcesce od 4-5 okretanja kljuca pumpa pocne da radi.

Ima li neko iskustvo sa ovim problemom?

Napomena, pumpu za gorivo sam mijenjao prije 10 dana. Mislio sam da auto ne pali zbog pumpe, izgleda da da sam pogrijesio :(

Juce mi se desilo da se ni jedna kazaljka na instrument tabli nije ni pomjerila kad sam prvi put, ujutru vozio auto. Kao da motor nije ni pokrenut. Kasnije je sve bilo ok.

Usao Vrag u njega? :doh:
 

xantia

New member
Elektronika te zeza ili kontakt brava je na izdisaju, proveri sve kontakte na pumpi da nisi mozda nesto pogresno povezao ili cvikovao neku zicu.
 

scarabeus

New member
Elektronika te zeza ili kontakt brava je na izdisaju, proveri sve kontakte na pumpi da nisi mozda nesto pogresno povezao ili cvikovao neku zicu.
Kontakti kod pumpe su ok. To sam provjerio.
Zabrinjava me BSI. Ima li ko njegovu shemu?
 

Mrèela

New member
Napomena, pumpu za gorivo sam mijenjao prije 10 dana. Mislio sam da auto ne pali zbog pumpe, izgleda da da sam pogrijesio
Ne moram da ti kažem da si pumpu trebao ispitati,pa onda menjati. Nisam stručnjak,a ni majstor,meni ovo liči na lošu kontakt bravu.
 

scarabeus

New member
Ne moram da ti kažem da si pumpu trebao ispitati,pa onda menjati. Nisam stručnjak,a ni majstor,meni ovo liči na lošu kontakt bravu.
Nemam cime izmjeriti pritisak koji daje pumpa. Za ovaj auto je minimalan pritisak koji mora davati 1,3 bara. Nije dovoljno samo da dobaci do turbine.

Ipak mislim da nije do bravice. Najnormalnije daje kontakt i vrti anlaser , a kad to radi, sumnjam da postoji poseban zub koji ce samo ukljucivati pumpu. Prije bih rekao da je do nekih kontakata na BSI-u. Zato mi treba da tacno znam koji su konektori od pumpe. Malo uljnog kontakt spreja i mislim da ce biti sve ok :angel:
 
Na vrh