Problem s hidraulikom i škripom kod prednjih kotača

toma

Active member
Citroen c5 2003 2.0 hdi
Ovako, kada se auto parkira, zakljuca, nakon nekog vremena se zadnji kraj spusti skroz u polozaj utovara. Da li je moguce da je otislo crijevo hidraulike pa zato gubi pritisak i popusta? Naime kako mi tata kaze, na servisu je rekao da je vidio da ulje pusta, falilo je malo ulja sto su oni dodali i od tada se ovo desava unazad 2-4 dana.

Isto tako kada se mota volanom lijevo desno pocninje skripiti. BIo je na servisu i rekli su mu da su mu otisli diskovi kocnice i to je napravio, ali i dalje tako stoji.

Molim za pomoc prije nego mi tatu oderu u servisu hvala :)
 

Konrad

New member
Re: Problem s hidraulikom i skripom kod prednjih kotaca

prvo i osnovno po meni je da ti fali ulja u posudi, ako ulje curi kao sto pises a pumpa volana skripi kod motanja vjerojatno nedostaje ulja u sistemu, to je prvi problem...sad on bi trebao drzati visinu i nakon par dana sto stoji ugasen, to ce ti iskusniji hidraulicari tocnije reci u cemu je problem
 

toma

Active member
Re: Problem s hidraulikom i skripom kod prednjih kotaca

prvo i osnovno po meni je da ti fali ulja u posudi, ako ulje curi kao sto pises a pumpa volana skripi kod motanja vjerojatno nedostaje ulja u sistemu, to je prvi problem...sad on bi trebao drzati visinu i nakon par dana sto stoji ugasen, to ce ti iskusniji hidraulicari tocnije reci u cemu je problem
evo sada gleda lego je do poda :D ovo sto se tice napred cu rec, ali mene vise brine zasto on legne..hvala
 

Hrvoje Marin

Active member
Re: Problem s hidraulikom i skripom kod prednjih kotaca

Legne vjerojatno zbog dotrajalosti gumica u zadnjem teleskopu. Za razliku od prednjeg, u zadnjem se gumice mogu promijeniti.
 

scarabeus

New member
Re: Problem s hidraulikom i skripom kod prednjih kotaca

C5 2.2 HDi 2001. godina. Juce sam osjetio da mi je auto jako tvrd na rupama. Svaku osjetim. Kad sam stao, vidim da mi ne radi hidraulika. Na LCD-u pokaze da je auto podignut, a on ostaje uvijek u donjem polozaju. Volan radi normalno. Sta bi moglo biti?
 

scarabeus

New member
Re: Problem s hidraulikom i skripom kod prednjih kotaca

senzor visine za početak.
Provjerio sam, nedostatak ulja nije, ima ga malo preko maximuma. Juce je bio na Lexi-i, tad se ovaj problem jos nije pojavio i nije pokazivao tu gresku. Moguce da se nesto desilo neposredno poslije kacenja.
Mislim da sam prvi put ukljucio dugme "SPORT", imam utisak da se ubrzo poslije toga pojavio ovaj problem.
 
Posljednje uređivanje:

Mrèela

New member
Re: Problem s hidraulikom i skripom kod prednjih kotaca

Citroen c5 2003 2.0 hdi
Ovako, kada se auto parkira, zakljuca, nakon nekog vremena se zadnji kraj spusti skroz u polozaj utovara. Da li je moguce da je otislo crijevo hidraulike pa zato gubi pritisak i popusta? Naime kako mi tata kaze, na servisu je rekao da je vidio da ulje pusta, falilo je malo ulja sto su oni dodali i od tada se ovo desava unazad 2-4 dana.

Isto tako kada se mota volanom lijevo desno pocninje skripiti. BIo je na servisu i rekli su mu da su mu otisli diskovi kocnice i to je napravio, ali i dalje tako stoji.

Molim za pomoc prije nego mi tatu oderu u servisu hvala :)
Ne treba ti servis da vidiš jel curi ulje.
Ima da te oderu,beži od njih! Na Citroenu hoće da škripaju disk pločice,ako škripi dok vrtiš volan,a ne čuje se od diskova onda pumpa nema ulja ,proveri posudu sa uljem.:whistling: Proveri sam sva creva,cevi.Porobaj da li se diže.

Provjerio sam, nedostatak ulja nije, ima ga malo preko maximuma. Juce je bio na Lexi-i, tad se ovaj problem jos nije pojavio i nije pokazivao tu gresku. Moguce da se nesto desilo neposredno poslije kacenja.
Mislim da sam prvi put ukljucio dugme "SPORT", imam utisak da se ubrzo poslije toga pojavio ovaj problem.
Možda je osigurač.;)
 

Mrèela

New member
Citroen c5 2003 2.0 hdi
Ovako, kada se auto parkira, zakljuca, nakon nekog vremena se zadnji kraj spusti skroz u polozaj utovara. Da li je moguce da je otislo crijevo hidraulike pa zato gubi pritisak i popusta? Naime kako mi tata kaze, na servisu je rekao da je vidio da ulje pusta, falilo je malo ulja sto su oni dodali i od tada se ovo desava unazad 2-4 dana.

Isto tako kada se mota volanom lijevo desno pocninje skripiti. BIo je na servisu i rekli su mu da su mu otisli diskovi kocnice i to je napravio, ali i dalje tako stoji.

Molim za pomoc prije nego mi tatu oderu u servisu hvala :)
Kolega jesi li rešio problem?:cool:
 

toma

Active member
Kolega jesi li rešio problem?:cool:
problem se sam od sebe rijesio :D
isao je na provjeru sto je rekli su da je neki ventil, ali kako se vratio s procjene on se sam popravio :D sada radi koda nista nije ni bilo..
sto se tice skirpe mislim da vise nije, ulja u posudi ima ( dolilo se bilo na servisu )
uglavnom auto sada vise nema nikakvih problema :)
p.s. koliko te masine mogu proci?
 

Mrèela

New member
problem se sam od sebe rijesio :D
isao je na provjeru sto je rekli su da je neki ventil, ali kako se vratio s procjene on se sam popravio :D sada radi koda nista nije ni bilo..
sto se tice skirpe mislim da vise nije, ulja u posudi ima ( dolilo se bilo na servisu )
uglavnom auto sada vise nema nikakvih problema :)
p.s. koliko te masine mogu proci?
Jesu li ti šta naplatili za problem koji se sam rešio?
Ako pitaš za motor 2,0 HDI koliko može preći,može 500 000 km,ako je održavan.
Ma stojadini su prelazili po 300 000,a ovo nije za poređenje.:cool:
Pozdrav !
 

toma

Active member
Jesu li ti šta naplatili za problem koji se sam rešio?
Ako pitaš za motor 2,0 HDI koliko može preći,može 500 000 km,ako je održavan.
Ma stojadini su prelazili po 300 000,a ovo nije za poređenje.:cool:
Pozdrav !
Niti lipe xD
Da, ta je mašina. A onda dobro bude ga još malo vozao :D
 
Na vrh