Preporuka dijagnostike

visaluteju

Well-known member
Pozdravi dragi forumski prijatelji!

Pitaju me prijatelji preporuku univerzalne dijagnostike. Zivimo u manjem mjestu gdje ima majstora ali nemamo nigdje servis sa dobrom dijagnostikom. I sam jedan od njih se pofino razumije i cesto sebi majstorise ( nesto poput naseg cutaca :D ). Ima mercedesa i audija a drugi prijatelj audija.

Ja kako imam leksiu za svog citroenka (a i da kucnem dugo nisam imao problema) totalno sam ispao iz fazona za to. Imaju onu najjeftiniju blutut elm327 ali bi nesto malo naprednije od toga, ali nista sad preskupo ili prenapredno. Da li uopste postoji nesto tako (sto je bolje od obicnog elm 327 od 5$ sa alija i da moze raditi ista naprednije osim originalkne dijagnostike namjenjene za brend automobila)
 

Cutac

Prèkaroš
nesto poput naseg cutaca
Aww 🥰


Problem je što imaš dvije opcije realno. "Original" ili neka koja radi sve (tipa Autel), ali takva i košta. Ako mu treba za Mecu i Audija, najbolje da nabavi VCDS za VAG, a za Mercedes iskreno ne znam. Ali tako nekakvu kopiju originala. Ovi generic kineski adapteri sa Torque-om i sličnim aplikacijama realno ništa ne mogu.
 

Mrki5

Well-known member
Pozdravi dragi forumski prijatelji!

Pitaju me prijatelji preporuku univerzalne dijagnostike. Zivimo u manjem mjestu gdje ima majstora ali nemamo nigdje servis sa dobrom dijagnostikom. I sam jedan od njih se pofino razumije i cesto sebi majstorise ( nesto poput naseg cutaca :D ). Ima mercedesa i audija a drugi prijatelj audija.

Ja kako imam leksiu za svog citroenka (a i da kucnem dugo nisam imao problema) totalno sam ispao iz fazona za to. Imaju onu najjeftiniju blutut elm327 ali bi nesto malo naprednije od toga, ali nista sad preskupo ili prenapredno. Da li uopste postoji nesto tako (sto je bolje od obicnog elm 327 od 5$ sa alija i da moze raditi ista naprednije osim originalkne dijagnostike namjenjene za brend automobila)
Izaberi od ovih , mislim da sa jednom pločom je najbolja . https://www.aliexpress.com/w/wholesale-delphi-ds150e-2022-original.html?catId=0&initiative_id=AS_20230125073116&SearchText=delphi+ds150e+2022+original&spm=a2g0o.home.1000002.0&dida=y
 
Na vrh