Povezane usluge (DS5)

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ma lakše ti je onda uzeti službeni i najnoviji DB. Sigurno će raditi bilje nego ovaj u VMu…

“Indie” je isti takav DB v. 9.91 kao tvoj.

Ovih par dijagrama što sam dobio su ili PDF, ili ScreenShot. I onaj alternativni ServiceBox daje PDF, zar ne?
Ili ja to kod sebe na Macu uz Cmd+P jednostavno otvaram u PDF pregledniku? Ne znam više…
No, imaš pravo; čudno da se to već nije pojavilo negdje na Internetu.

Dali griješim,ali taj "službeni" DB ,radi samo kad uzmem neku vrstu pretplate,inače ne!A ovaj VM mi radi non stop,pošto je Crackiran!Moguče da je iOS-a,sumnjam da je sada sve u PDF-u.....,več bi ti netko poslao onda sve da imaš!I znači,koliko sam te shvatio,kada uzmem taj token,recimo na 24 sata,vrijedi mi to vrijeme i za SB i DB?!
 

szahtila

Well-known member
Naravno, nije mi problem ni platiti Usluge i pokušavao sam to učiniti nekih godinu dana, ali na W2 u RH jednostavno nisu dostupne.
I svejedno sam kupio na talijanskom Storu 10 dana Usluga i isprobao ih u Sloveniji ove zime, ali (očekivano) nisu radile. “Activation in progress” je pisalo nekih 6-7 dana pa sam to otkazao.
Biće da u ovome grmu leži zec.Vjerujem da se aktivacija desila tek sada.I da će na žalost isteći za 10 dana.kod mene ne radi,provjereno jutros,CAN shield bi trebao bi mi doći za 15-tak dana pa ću onda probati kod sebe.Svakako ti se javim ako bude problema sa povezivanjem
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Prva stvar ujutro: išao sam provjeriti jesu li CS još uvijek tu (da nisu utekle preko noći)…
Sa zadovoljstvom mogu izvijestiti svekoliku javnost da je sve u redu! Zeleni check mark veselo stoji na zaslonu, a vrijeme je oblačno, s jednom kapljicom!
😎
Biće da u ovome grmu leži zec.Vjerujem da se aktivacija desila tek sada.I da će na žalost isteći za 10 dana.kod mene ne radi,provjereno jutros,CAN shield bi trebao bi mi doći za 15-tak dana pa ću onda probati kod sebe.Svakako ti se javim ako bude problema sa povezivanjem
Mislim da nije u tome stvar.
Aplikacija kaže da su oba CS ugovora istekla. Onaj prvi nakon 3 godine, i ovaj probni iz veljače je također “deactivated”…
Doduše, kad se ulogiram na portal na računalu, onda kaže "otkazivanje". Ali tako stoji već dva mjeseca. I nije proradilo sve do nekidan ili do jučer kad sam otkrio da je TomTom Traffic tu...
🤔
Biće da u ovome grmu leži zec.Vjerujem da se aktivacija desila tek sada.I da će na žalost isteći za 10 dana.kod mene ne radi,provjereno jutros,CAN shield bi trebao bi mi doći za 15-tak dana pa ću onda probati kod sebe.Svakako ti se javim ako bude problema sa povezivanjem
Dali griješim,ali taj "službeni" DB ,radi samo kad uzmem neku vrstu pretplate,inače ne!A ovaj VM mi radi non stop,pošto je Crackiran!Moguče da je iOS-a,sumnjam da je sada sve u PDF-u.....,več bi ti netko poslao onda sve da imaš!I znači,koliko sam te shvatio,kada uzmem taj token,recimo na 24 sata,vrijedi mi to vrijeme i za SB i DB?!
Da. Službeni DB će ti raditi samo s plaćenim tokenom.
A tokeni su strogo namjenski. Npr. ako uzmeš onaj za pregled dokumentacije, s njim nećeš moći ažurirati Ecu motora i mjenjača i obratno: s tokenom za telekodiranje nećeš imati pristup tehničkoj dokumentaciji (ako se dobro sjećam)…
Da podsjetim/pojasnim: moj NAC potječe iz karamboliranog P-Experta i nakandno je ugrađen. Zato se na Usluge prijavljujem s tim donorskim VINom, pa je to sve na Peugeotu. No, uređaj je Arduinom telekodiran za moj DS5 i sve radi sve kako treba, jedino što za Usluge ne idem kroz MyDS app, nego to hendlam na MyPeugeot app, odn. na Peugeot web portalu...
Sad mi javlja prodavatelj NACa iz Rumunjske; njemu je istekla pretplata prije 3 mjeseca a Usluge su mu i dalje aktivne i bez ovog Arduino zahvata?
Meni pak nisu bile aktivne niti kad sam ih platio u veljači ove godine i pokušavo koristiti u SLO, koja je na listi podržanih zemalja...
A evo, S szahtila javlja da njemu svejedno ne rade??
Zbunj...
:unsure:
PS: nabijem ovo spajanje postova! Potpuno je nepregledno kad nešto dodam kasnije...
😰
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Prva stvar ujutro: išao sam provjeriti jesu li CS još uvijek tu (da nisu utekle preko noći)…
Sa zadovoljstvom mogu izvijestiti svekoliku javnost da je sve u redu! Zeleni check mark veselo stoji na zaslonu, a vrijeme je oblačno, s jednom kapljicom!
😎

Mislim da nije u tome stvar.
Aplikacija kaže da su oba CS ugovora istekla. Onaj prvi nakon 3 godine, i ovaj probni iz veljače je također “deactivated”…
Doduše, kad se ulogiram na portal na računalu, onda kaže "otkazivanje". Ali tako stoji već dva mjeseca. I nije proradilo sve do nekidan ili do jučer kad sam otkrio da je TomTom Traffic tu...
🤔


Da. Službeni DB će ti raditi samo s plaćenim tokenom.
A tokeni su strogo namjenski. Npr. ako uzmeš onaj za pregled dokumentacije, s njim nećeš moći ažurirati Ecu motora i mjenjača i obratno: s tokenom za telekodiranje nećeš imati pristup tehničkoj dokumentaciji (ako se dobro sjećam)…
Da podsjetim/pojasnim: moj NAC potječe iz karamboliranog P-Experta i nakandno je ugrađen. Zato se na Usluge prijavljujem s tim donorskim VINom, pa je to sve na Peugeotu. No, uređaj je Arduinom telekodiran za moj DS5 i sve radi sve kako treba, jedino što za Usluge ne idem kroz MyDS app, nego to hendlam na MyPeugeot app, odn. na Peugeot web portalu...
Sad mi javlja prodavatelj NACa iz Rumunjske; njemu je istekla pretplata prije 3 mjeseca a Usluge su mu i dalje aktivne i bez ovog Arduino zahvata?
Meni pak nisu bile aktivne niti kad sam ih platio u veljači ove godine i pokušavo koristiti u SLO, koja je na listi podržanih zemalja...
A evo, S szahtila javlja da njemu svejedno ne rade??
Zbunj...
:unsure:
PS: nabijem ovo spajanje postova! Potpuno je nepregledno kad nešto dodam kasnije...
😰

Pridružujem se nabijanju oko spajanja postova :D !Mislim da bi to trebalo bar moči osobno složiti,pa neka onda spaja,ovako doslovno ispadne nepregledno!A čovjek se uvijek nečega sjeti!Ja ču osobno prvo dodati drugi red tipaka na volanu,ako ništa,izgleda mi ljepše.Samo moram provjeriti jel rade na isti konektor,ili je špulna volana druga,sa više žica/kontakta!


 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Odličan video!
Moguće je čak da je ista špulna i konektor...
Ti sada imaš samo gornji red tipki na volanu? Pogledaj u Diagboxu što ti piše za modul i vrstu/tip tipki ispod volana. Kad staviš ovu s više tipki to će trebati promijeniti da bi sve tipke radile…

Btw. u videu je prikazan NAC/RCC (naizgled su isti). Ako ti imaš samostalnu navigaciju (bez spajanja telefona) onda je NAC. Pa me onda zanima verzija sw i situacija s Povezanim uslugama kod tebe?

PS: dao si mi ideju za još jedan upgrade…
😂
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Odličan video!
Moguće je čak da je ista špulna i konektor...
Ti sada imaš samo gornji red tipki na volanu? Pogledaj u Diagboxu što ti piše za modul i vrstu/tip tipki ispod volana. Kad staviš ovu s više tipki to će trebati promijeniti da bi sve tipke radile…

Btw. u videu je prikazan NAC/RCC (naizgled su isti). Ako ti imaš samostalnu navigaciju (bez spajanja telefona) onda je NAC. Pa me onda zanima verzija sw i situacija s Povezanim uslugama kod tebe?
Pravo da ti kažem neznam razliku!Reci što da pogledam,i provjerim ti!Speed Kamere mi ne nudi,ali možda se može postaviti!Ovo dvoje sam zadnji puta instalirao,preko MyCitroen aplikacije!Na tom kanalu ima dosta dobrih videa oko mog auta....
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Kad stisneš ovu tipku (označeno strelicom) prikazuje ti se navigacija, tj. mapa terena gdje se nalaziš?
Ako da - onda je to Continentalov NAC uređaj (Navigation Connectè) koji je sposoban za Povezane usluge.
Ako nije tako nego te traži za prikaz navigacije spojiti smartphone - onda je to Boshov RCC i ništa od Usluga. One rade samo s ugrađenom navigacijom (ne i onom na mobitelu koju RCC prikazuje na zaslonu vozila).

Ona dva Screenshota gore ukazuju da se radi o NACu, na najnovijim kartama i na ažuriranom softweru (ako je to s tvoje aplikacije na mobu)? Ili to tek trebaš preuzeti i ažurirati? U svakom slučaju, to je za NAC.

Ako dakle jest NAC u tvom GP-u onda u donjem desnom kutu na touchscreenu imaš sličicu karte/mape sa zupčanikom na njoj. Stisni tu virtualnu tipku i vidi je li uopće uključen prikaz tih podataka (stanice, parking, promet i opasna mjesta). Ako ti se pokažu samo te 3 kategorije - onda Povezane usluge nisu dostupne.
Ako pak osim te 3 dobiješ i vremensku prognozu i promet - onda su ti Usluge aktivne i dostupne te ćeš u donjem desnom kutu vidjeti TomTom Traffic logo…

Više o Povezanim uslugama ovdje, ovdje ili u videu.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Kad stisneš ovu tipku (označeno strelicom) prikazuje ti se navigacija, tj. mapa terena gdje se nalaziš?
Ako da - onda je to Continentalov NAC uređaj (Navigation Connectè) koji je sposoban za Povezane usluge.
Ako nije tako nego te traži za prikaz navigacije spojiti smartphone - onda je to Boshov RCC i ništa od Usluga. One rade samo s ugrađenom navigacijom (ne i onom na mobitelu koju RCC prikazuje na zaslonu vozila).

Ona dva Screenshota gore ukazuju da se radi o NACu, na najnovijim kartama i na ažuriranom softweru (ako je to s tvoje aplikacije na mobu)? Ili to tek trebaš preuzeti i ažurirati? U svakom slučaju, to je za NAC.

Ako dakle jest NAC u tvom GP-u onda u donjem desnom kutu na touchscreenu imaš sličicu karte/mape sa zupčanikom na njoj. Stisni tu virtualnu tipku i vidi je li uopće uključen prikaz tih podataka (stanice, parking, promet i opasna mjesta). Ako ti se pokažu samo te 3 kategorije - onda Povezane usluge nisu dostupne.
Ako pak osim te 3 dobiješ i vremensku prognozu i promet - onda su ti Usluge aktivne i dostupne te ćeš u donjem desnom kutu vidjeti TomTom Traffic logo…

Više o Povezanim uslugama ovdje, ovdje ili u videu.

Izgleda da sve imam,i da je uključeno......,ali ne pokazuje!Ni vremensku prognozu,ni kamere?
Izgleda da sve imam,i da je uključeno......,ali ne pokazuje!Ni vremensku prognozu,ni kamere?
Evo i kad se spojim preko preglednika na MyCitroen!Nikakvog linka nema......
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Da, to je NAC. Spreman za Povezane usluge, ali ih nemaš. Kao ni S szahtila i kao niti ja do nekidan…

Kad si na web-portalu (zadnja slika), gore desno ćeš vidjeti svoj e-mail kojim se prijavljuješ na Store. Tamo klikni na “Moj račun” pa ćeš moći vidjeti je li već postojao Ugovor za Usluge na taj VIN. Ako je - barem ćeš znati od kad do kad. Ako pak nije, onda još uvijek možeš iskoristiti prve 3 godine besplatno (ne naprave to svi kupci odmah pri kupovini novog vozila)…

Usput, MOLBA ZA ADMINE: Možete li promijeniti naslov teme u “BTA2.0 (DS5) i Povezane usluge”?
🙏🏻😎
 
Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Da, to je NAC. Spreman za Povezane usluge, ali ih nemaš. Kao ni S szahtila i kao niti ja do nekidan…

Kad si na web-portalu (zadnja slika), gore desno ćeš vidjeti svoj e-mail kojim se prijavljuješ na Store. Tamo klikni na “Moj račun” pa ćeš moći vidjeti je li već postojao Ugovor za Usluge na taj VIN. Ako je - barem ćeš znati od kad do kad. Ako pak nije, onda još uvijek možeš iskoristiti prve 3 godine besplatno (ne naprave to svi kupci odmah pri kupovini novog vozila)…

Usput, MOLBA ZA ADMINE: Možete li promijeniti naslov teme u “BTA2.0 (DS5) i Povezane usluge”?
🙏🏻😎

Samo piše usluge trenutno nisu dostupne....
 

szahtila

Well-known member
Danas ču proči još sve, pa javim. Malo sam danas kratak sa vremenom, ali do večeras hoču.
Ima na YT još nekih videa o aktivaciji, vjerojatno ima razlike od Wave2 do Wave4 i od vozila do vozila. Ja sam na svome(kad sam kupio auto, ne sada) aktivirao po nekom drugom videu koji je odgovarao za C3 i Wave2
rakonja rakonja , @McSlavko ovo su upute po kojima sam ja aktivirao usluge:
 
Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ima na YT još nekih videa o aktivaciji, vjerojatno ima razlike od Wave2 do Wave4 i od vozila do vozila. Ja sam na svome(kad sam kupio auto, ne sada) aktivirao po nekom drugom videu koji je odgovarao za C3 i Wave2
rakonja rakonja , @McSlavko ovo su upute po kojima sam ja aktivirao usluge:
Kod mene ovo,sutra odem u ovlašteni da pitam dali je uopče iskorišteno 3god besplatno!
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Idi i pitaj ih, ali ne očekuj previše...
Kad sam ja hodočastio po Citroen/Peugeot ovl. salonima / prodajnim mjestima u Istri uglavnom nisu znali ništa o tome. Pa je ispalo da ih dolazim educirati o Povezanim uslugama (neki su prvi put tada čuli za njih)...
Iz Emil Freya u ZG sam dobio tek generički odgovor i link na Store Services stranice...

No, svakako bi morali moći vidjeti ako je već iskorišten 3-godišnji besplatni period po tvom VINu. A moguće da nije pa će onda oni trebati (nekako) napraviti ugovor, a ti ćeš u autu odraditi aktivaciju.

Ako je pak free ugovor već konzumiran, onda preostaje jedino probati ovaj trik s Arduinom...
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Katastrofa. Evo bio kod nas u Osijeku, nemaju uopče pojma o čemu pričam. Nikad čuli.Stalno spominju neke druge stvari, a ja ih stalno vračam na temu.Pa nakon pola sata, da kontaktiram uvoznika, jer kao ima uvoznik ovlašteni, i ovlašteni servisi. Zvao(ovaj iz slike) , prvo nema pojma, pa je onda kao pohvatao nešto...., i kaže da to u RH neradi zbog zakona, nesmije se kao snimati u vožnji, kamere i sl. Ja rekao da kao znam da nebi trebalo biti, ali radi nekome uredno. A one stvari oko aktivacije i sl, ugovor....., eventualno da im donesem crno bijelo papir samo da ispune,ili gdje da kliknu.Sami nemogu nači. Nevjerovatno mi je da si ovlašteni dozvole tu razinu neznanja! Sad mi je najgore, nisam ni znao da to imam,.... sad znam, ali nemogu uključiti:D
 

Prilozi

ironmladen

Member
Donator foruma
Po tom pitanju nema koristi od službenih servisa, bio sam osobno u Kovinskoj i u Tratinskoj (u Zagrebu), ista priča kao i tebi, ali ne berem brigu, čim uhvatim vremena pozabavit ću se s tim kao što je MacSlavko opisao, ako je on uspio, ima nade i za nas ostale.
 
Na vrh