Pogrešan prikaz stanja spremnika benzina nakon ugradnje plina

chewap

Mesožder
Danas sam ugradio u svoj C4 Landi renzo plinski sustav. Gospon koji mi je ugrađivao rekao mi je za taj globalni citroenov problem sa virtualnim očitanjem goriva umjesto stvarnim mjerenjem iz spremnika. Da bi trebao na svaki spremnik plina natankati 5 litara benzina.

Pronašao sam ovu temu sa istom tematkikom:
http://www.citroenforum.hr/citroen-c5-faza-i-i-ii-123/neispravan-prikaz-preostalog-goriva-4210/
Budući da je ovo globalno citroenov problem mislio sam nastaviti tu temu u rubrici općenito.

Zanima me ima li neki drugi način da se resetira prikaz goriva osim ugradnjom FLE-P emulatora i tankanjem 5l benzina? Možda preko OBD-a provjera stvarnog stanja spremnika goriva?

Tražio sam dalje i pronašao da uz Landi renzo sisteme ugrađuju i tank flooper pretpostavljam da je to isto što i FLE-P emulator. Ja ga nisam dobio u paketu. Zanima me može li doći do kakvih problema s ostalom elektronikom zbog lažnog prikaza goriva?
 
Posljednje uređivanje:

gule

Active member
Ne diraj ništa ionako ćeš se stalno voziti na plin...ponekad naspeš par litara benzina čisto da ne nestane. Inače stvar, će opet funkcionirati normalno, ako budeš trošio samo benzin...

Ono sipanje po 5 litara neće uvijek biti dovoljno, da mjerač pokaže pravu količinu benzina u rezervoaru...ponekad pomaže i ugasiti auto na kakvoj nizbrdici i ponovno ga pokrenuti...
 

ivek

Member
Ako u rezervoaru ima više od četvrtine goriva svaki puta kad pokaže potpuno prazan rezervoar i 0 km da je ostalo za priječi, nakon sljedećeg pokretanja će se pokazivač sam resetirati. Uvijek držim spremnik između jedne četvrtine i pola rezervoara tako da se uvijek sam resetira. Uliti 5 litara nakon svakog spremnika plina bi bilo previše, ali opet ovisi o broju paljenja. Kod sebe svakih 2000 km dotočim 5 litara benzina.
 
Posljednje uređivanje:

chewap

Mesožder
@gule, @ivek, Nadao sam se da postoji neko normalno rješenje za to. Ipak smo u 21. stoljeću.
Plinska instalacija je super stvar mislim da mi čak Citrač bolje radi nego prije :)
Samo ovakav "bug" bi trebao imati neko rješenje. Potržio sam kako pristupiti stanju spremnika benzina preko OBDa ali Citroen je zabranio pristup tim PIDovima ili ih nema :(

@Luca, Nije tajna samo ne želim da bude reklama niti antireklama pa sam ti poslao poruku
 

chewap

Mesožder
Prvi tank gotov. Pokazivač benzina se manjio na 10 litara ili 2 kockice i nakon nekog vremena upalila se lampica za gorivo. Otišao sam na benzinsku u kanister sam si stavio 10 litara benzina i odokativnu količinu natočio u rezervar da vratim stvarno stanje i da imam za idući reset :) Èudno da na ovom forumu nitko nije našao neko pametno rješenje za ovo. Èuo sam da su ovdje neki citro lumeni ;)
 

gule

Active member
Sam si postavio pitanje i odgovor na početku...nema drugog načina osim ugradnje, tog "emulatora"...

Tvoj auto nema klasičnog plovka za gorivo, koji očitava količinu goriva...dugo sam vozio Xsaru na plin sa istim problemom i lako se privikao...sad na Cx-u imam plin, ali on nema taj problem, jer ima obični plovak...

Znači ili emulator ili plovak izaberi...mene je život naučio da stvari koje rade ne treba čačkati...
 

gule

Active member
Pa ti što su ti ugradili plin, neka ugrade i to čudo...možeš se i žaliti, pa iskamčiti popust, jer kao potrošač nisi zadovoljan...
 

chewap

Mesožder
Hvala svima koji su napisali odgovore.
@gule pokajao sam se što sam kod ovih išao tako da ih ne želim više gledati. Zato pitam za neku drugu opciju.

@Damaj, Stvarno? Šteta. Znači jedino mi preostaje nadoljevanje goriva.
Živcira me lampica za gorivo. Preupadljiva je na konzoli kad zasvijetli, morat ću zalijepiti nešto na tu lampicu :)
 

Damaj

Active member
Goriva bi uvijek trebao imati barem trećinu rezervoara da pumpa goriva bude potopljena, tako da se pumpa hladi jer radi cijelo vrijeme i zagrijava se. Kada motor troši gorivo onda nivo goriva nije bitan jer se pumpa hladi prolaskom goriva kroz pumpu.
 

chewap

Mesožder
Kada motor troši gorivo onda nivo goriva nije bitan
Nisam te shvatio. Misliš na plin?

U autu nikad ne ostavljam manje od 10litara benzina to mi je uvijek granica maksimalne potrošnje kad zam vozio samo na benzin
 

Damaj

Active member
Govorm o hlađenju pumpe goriva. Pumpa radi vozio ti na gorivo ili plin i zbog toga se zagrijava. Kada voziš na gorivo (auto bez plina) to gorivo prolazi kroz pumpu i tako se pumpa hladi, a kada voziš na plin, pumpa radi i grije se i ako nije potopljena u gorivu zbog hlađenja (kroz pumpu ne prolazi gorivo) može pregoriti.
 

spiker

Vozikam se
I kjod mene se to događalo. sada samo povremeno, neznam reći koji put, ali kada se upali pri pokretanju da kao nema goriva(a ima), ja ladno vozim i sve ok. Nakon par paljenja opet se resetira mjerač za gorivo i sve bude opet ok :whistling:
 

Nali

New member
Meni isto skala od benzina skace gore dolje. Kad radim dulje ture napunim oba tanka do cepa, vozim na plin i pomalo mi skala benzina pada, padne negdje na 2/3, a kad se potrosi plin i prebaci na benzin, crtice se vrate i pokaze ga cijelog punog.

Ne opterecuje me to pretjerano. Imam lovato plin, posuda je 45l na mjestu rezervne gume, pise da se puni 38, a uredno stane 43 i nesto litara. Pa ne znam jel to problem i jel mi mozda plovak ne valja.
 
Na vrh