Parking sensor

tomyx

New member
Pozdrav

Zanima me dali je moguce i sto je potrebno za spojiti ne originalne parking senzore da se prikazuju na sredisnjem zaslonu?
 

Milosh

Test
To je skoro pa nemoguće. Moguće je spojiti neoriginalnu rikverc kameru ali i to je jako komplikovano i skupo.

Vborovic je o tome pisao, ako se dobro sjećam, postoji poseban modul koji se mora kupiti, koji radi mixanje dva video izlaza, tako da jedan od njih bude HU/navigacija a drugi rikverc kamera. Uglavnom je toliko skupo i komplikovano da je to malo ko uradio, koliko ja znam.

A parking senzori sami za sebe nemaju uopšte video izlaz, i time je njihovo prikazivanje na ekranu jako teško. Signal sa senzora bi se morao interpretirati od strane nekog mini kompjutera (možda RaspberryPi), pa ukomponovati u neki video sadržaj i slati na video izlaz, u onaj gore pomenuti modul za video mix.

Ako imaš navigaciju a nemaš parking senzore, po meni ti je jednostavnije ugraditi komplet instalaciju od originalnih senzora (senzori + modul + kablovi + tasteri) ali to je isto jako komplikovano i skupo, i pitanje je opet da li bi radilo.
 

tomyx

New member
Hvala Milosh na detaljnom objasnjenju. I ocekivao sam tako nesto. Kupio sam auto sa vec ugradjenim senzorima a trenutno stavljam navigaciju pa mi je palo na pamet ako se moze da i to spojim ali mislim da nista od toga!
 

Doomsday

U prolazu...
Moraš odlučiti, OEM original, ili neki aftermarket... Cijena samih senzora (tj. što ti sve treba da bi radili) u nabavi se drastično razlikuje...

Osim toga, moraš i vidjet tko će ti ih ugradit... OEM ne može baš svatko, jer treba raditi i sa diagnostikom za povezati sa kompom od auta, dok aftermarket su najčešće neovisni od CANBUS-a...

Onda kad si našao tko će ugradit, trebaš vidit tko će ih kupit, ti ili ekipa koja ugrađuje, nove ili polovne OEM sa svime što trebaš uz njih, ili nove aftermarket, gdje su najpovoljniji, hoćeš i možeš li se ti zezat sa traženjem i kupovinom ili sve njima ostavljaš...

Tako da, jedini mogući odgovor na tvoje pitanje jeste: ovisi...

Valjda...

:D
 
Na vrh