Općenita iskustva s kvalitetom i vrstom guma

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

1587 VTS

New member
Michelin Energy - ni slučajno!
Michelin Energy Saver - zakon!
Ovo prvo mogu potvrdit, iskustva jos od saxa, MXT i E3B, oba su bili horor, energy saver nisam vozio, al bi me tesko neko uvjerio.. Imao sam i pilot exalto na VTS-u, od kojih bi covjek ocekivao ipak neke ozbiljnije performanse pa mi je jedan od sretnijih dana u zivotu bio kad sam ih svukao s felgi :D
Cak budu i ok (rekao sam da je to ok daleko ispod meni pozeljnog) dok su nove, do nekih 10 tkm, nakon toga se pretvore u plasticurinu, ne mozes ih potrosit ni do 250 tkm, a vozis se skoro ko po ledu. Na kisu bolje ne izlazi. Katastrofa im je smjesa :disgusted:
 

1587 VTS

New member
a potrošit se neće nikad LOLLOLLOL
Hahaha, bas tako LOL
Svi smo ih na ovom forumu dobili s autom i svi te dobro razumijemo.. Kad ti bude kakva zgodna prilika stavi bilo sta drugo :D Samo, jbg, 195/55 R15 je prilicno skupa :whistling:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Hehehehe:D
Nevjerojatno,ali istinito da su te 195/55/16 skuplje od 205/55/16 :whistling:

ps

opet smo zastranili:D sad buš pak moral sve ovo prebacivat :D:angel:
 

1587 VTS

New member
Zato sta je 205/55 R16 ucestala dimenzija, prakticki standardna kao i 195/65 R15. A 195/55 R16 nije toliko ucestala, koliko znam, osim tvog, ima je i pug 207. Slican apsurd: 185/60 R14 je skuplja od 195/50 R15..

opet smo zastranili:D sad buš pak moral sve ovo prebacivat :D:angel:
prebacit cemo, ne brini, nek se zavrsi rasprava pa cemo ga stavit u gume i felge.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Je ali time povecavam promjer gume,a ja nebi štel kemijat niš s mjerama..
dobro,dobro..znam da bute me sad napali :D,da kaj ti smeta taj cm šira guma.. :whistling:,jer je to razlika od samo 1.7% (ak se dobro sećam)..al razmišljal sam ja i o toj opciji,nebojte se :D:D:D

Onda sljedece kupi 205/55/16:D sad ih imas na akciji:D
Di ? Pritebi v Molydonu ? :D:D
 

1587 VTS

New member
Je ali time povecavam promjer gume,a ja nebi štel kemijat niš s mjerama..
Ne bi ni ja! Drzi se tvornice i nema zime! Ionako ce ti michelin izdrzat bar do 250 000 km, upast ce ti valjda do tad prilika za stavit nove ROFL
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Je..ROFLROFLROFLROFL
Kak ja delam malo više o 10tkm godišnje,do tad bum valjda skupil nekaj penez,da promenim ove "sejverice"..:p:p

tko zna mozda za par godina izmisle jos koju ludu dimenziju pa tvoja pojeftini:p:D
Sam se vi sprdajte s mojim "enerđijem"..vidli bute kad si ja kupim poštene gume :cry::cry:..Tigar,recimo LOLLOLLOL
 

ledolomac

New member
Potvrđujem sve negativno napisano o Michelin Energy gumama.Vozio s dva kompleta i s njima prešao 100 t km i nikada više na moje auto. Nadam se da su ove nove Saver druga tehnologija i bolje jer će mi biti na novom autu. Energy su dobre 20-25 t.km a nakon toga su katastrofa pogotovo na mokrom.Isto tako su nepoderive i nakon 50 t,km mogle bi prijeći još 100 t.km jer se plastificiraju i više se ne troše.Skoro kao nekadašnje Tigrove gume.
 

deda

New member
Nije mi jasno zašto stalno većina kemija s tim gumama i felgama,kaj nemate kam trošiti novce ,nego na to da zaje...auto?'Da je trebalo nekaj drugo biti na njemu,onda bi tak zmislili i metnuli.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Nije mi jasno zašto stalno većina kemija s tim gumama i felgama,kaj nemate kam trošiti novce ,nego na to da zaje...auto?'Da je trebalo nekaj drugo biti na njemu,onda bi tak zmislili i metnuli.
Apsolutno se slažem s tobom Deda :D:D:D
Al,kaj ćeš..nismo svi isti i nemamo iste prioritete v životu ;) Bu ih prešlo,kad se izjurcaju :D:D
 

1587 VTS

New member
Ja sam uvijek za tvornicu, molim lijepo, hehe, sve sta sam ikad radio na autu je u okvirima tvornice, a svaki upgrade koji je napravljen onda je isti tipski rađen za konkretan model i razvijan od strane tima inzenjera strucnjaka, nista nije iz Jurine garaze ;)
 

ledolomac

New member
Zaboravio sam napomenuti da je veliki problem i u našem nekvalitetnom asfaltu i njegovoj smjesi. Jednostavno zapeče gume pa se plastificiraju. Sigurno se Energy gume i sve druge na zapadu drugačije ponašaju i nakon 50 t.km su potpuno istrošene a ne kao kod nas.I kod auto ceste mješana je nekakva loša smjesa odnosno šljaka u većem omjeru nego što je preporučljivo_O tome je dosta pisano, zato su nam i ceste sklizavije i auta lošije koče pogotovo na mokrom.Svi koji su vozili po zapadnim acestama mogli su se uvjeriti u to i da auta bolje drže cestu
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh