Natočio benzin umjesto diesela!

deda

New member
Pumpu treba imat,pa šlauf itd,ja to jednostavno otkopćam cijev za dovod i sve iscurri van.Promjeni se filter goriva i izvadi se gorivo iz kučišta i gotovo.Tak sam kumu na C3 napravil i sve je bilo ok.Za trud mi je ostavil pun rezervar benzina,jer ga ionak nije imal kam potrošit.
Ove Inine pumpe su nezgodne,treba dobro pazit kaj piše na pištolju,ja sam se dvaput već sam zeznul,samo kaj sam natoćil tri litre benzina i skužil,tak da na pun rezrvar nije bilo neka kolićina.A jednom sam u GA natankal 5 l nafte,ostalo benzin i niš mu ni,ali za njega nema frke,ide i na šmir ako treba.
 

Nono

Èlan
modernim dizel motorima i dizel smeta
Dobro rečeno! Živa istina.
Moderni dizelski ali i benzinski motori su sve osjetljiviji na kvalitetu goriva.
Treba kupiti električni auto. Valjda ne postoji dobra i loša struja.
 

deda

New member
Ma stare krame treba vozit,idu na sve kaj oče goret.Danas baš posudio od sina službenjaka Fiestu,nova novcata,ajoj koja sranja to pokrenut,stisni ,ovo,ono,lakše bi se vozio u svemirskom brodu.Stalno nekaj svjetli,trepče,pišti,a tvrdo ko kamen,nemrem ni prek ležečeg normalno prozujat.A kaj najgorje uopće ne ćuješ motor,makar je dizel,kakvi su to auti danas?
 

Pèelyca

New member
Nono, da bar je noviji auto, no star je - saxo iz 2001.

Istočen je benzin električnom pumpom - ima toga oko 25 litara - benzina je bilo natočeno 17,87 l - onog po 11,19kn. To je lijepo za zapaliti - di se to može iskoristiti? Ali stoji kod mehaničara da ovi s ine vide da je fakat bil benzin i koliko sam diesela imala u tanku.

Sutra idem na pumpu razgovarati s njihovim šefom tko će podmiriti štetu - šlep, pražnjenje motora, zamjena filtera goriva i tih propalih nešto litara diesela, te 200 kn krivo natankanog. Po mome mišljenju trebali bi mi to sve platiti. Frka je kaj nemam račune za sve to, ali ako treba, onda bu bila veća cifra jer je prek računa...

Pauci mogu mrežu plesti u tanku!!:D

ljudi vole tvdo. kada je mekan onda ih baca u jarak
Ja baš ne volim tvrde AUTE. Bolje da fino klizi po cesti i da je sve laganini... Al još bum dugo imala ovu roktalicu - dok ne krepa!
 

brezC4

New member
no, gledaj to sa vedrije strane. sad ti je fino benzin očistio kompletan sustav eovoda goriva :)
a sreća u nesreći je što je benzin išao u dizalaša, a ne obrnuto.
 

skafetin

New member
modernim dizel motorima i dizel smeta
Da dobro me sjetih,prijatelj iz Deuchlanda me pita kako mu auto više troši,manje vuče i bučnije radi na našem dizelu,a ja mu na to kažem:nije krivo gorivo,već njegovo novo auto,triba se prilagodit našem standardu:grin:
 

Pèelyca

New member
no, gledaj to sa vedrije strane. sad ti je fino benzin očistio kompletan sustav eovoda goriva :)
a sreća u nesreći je što je benzin išao u dizalaša, a ne obrnuto.
Sad bu bolje iš'o, ha?
Ak netko hoće mijenjati saxa 1,5d 2001 za berlinga diesel 2007 bez naknade - nek se javi!!ROFL
 

darekb

New member
Kum je prije par mjeseci natočio benzin u rent-a-car dizelaša u Italiji na službenom putu( gasolio-gasolina). Izbilo mu iz žepa sve dnevnice koje je imao (ne sjećam se više, ali par sto eura je u igri), na sreću bez trajnih posljedica
 

Pèelyca

New member
Ma sam' se vi sprdajte s mojim zelenkom, dečki!:p
Nek on meni izdrži još toliko koliko je star!ROFL

I, nek netko javi ak zna prištimati da ide na zrak!:whistling:
il bar običnu vodu!
 
Na vrh