Nastavci auspuha na C5

Milosh

Test
Ne sjedaju mu nikako, a i puno više su izbačeni/duži od onih oem. Sve više i izraženije od onih oem mi izgleda seljački.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ovi sulunari meni nisu ok, c5 ima fluidne sexy linije i jos nisam vidio neko rjesenje sem orginalnog da ima veze s vezom! Krkanski lonci, sulunari i rore jednostavno nisu za ovo auto! Nije golf dvica hebo te... :D
 

gambler072

C5 enthusiast
Da se razumijemo, ja nisam nikakav pobornik visual tuninga, i ne volim ta kicenja, ali prva slika je musketier oprema (ili tuning), drug ima to i u stvarnosti izgleda ok. A ovo? Carlsson


A ovo sa Mladenove slike su ukrasni izduvi sa DS5

 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Gotovo je sad... :D Carlsson uvjek uradi vrhunski posao, znaju dozirat agresivnost da ne naruse ljepotu originala, ovakav u bijeloj boji sam vidjeo VRH!
 

Milosh

Test
Ne znam, ja sam čudan po pitanju ukusa o tim stvarima. Meni na sve i jednom autu najljepše izgleda ono što je fabrika na njemu napravila i predvidjela. Kako ti vizuelni dodaci tako i felge. Samo par puta sam vidio na nekom autu felge koje nisu fabričke a da mi izgledaju lijepo, a skoro nikad da su mi ljepše od fabričkih. A još sam čudniji po pitanju vizuelnih dodataka, spojlera, skirt-ova, pragova, spuštanja auta i sličnog. Gotovo uvijek mi je ljepši auto u običnoj stock opremi i na stock visini nego spušten ili sa dodacima.

Kad se radi o limuzinama (a C5 doživljavam baš kao ozbiljnu limuzinu), još više su mi odbojni ti dodaci. Volio bih da vidim što manje takvih auta sa takvim zahvatima na njima. Èak i ovaj Musketier C5 mi izgleda pogrešno, jednostavno mi izgleda kao nešto što nije uopšte trebalo raditi. Max prihvatljivo mi je nešto što je fabrika predvidjela, mada ima i tu rijetkih izuzetaka. Npr. svi visoki spojleri su mi ružni i smiješni, a npr. spojler kod C4 prve generacije VTS-a mi je presmiješan. Nema nikakve veze što ima par komada na forumu :) , to je čisto moj ukus.
 

Cutac

Prèkaroš
Meni moze sve proci ako je napravljeno kvalitetno i bez kompromisa.
Ovaj karavan sa auspusima mi izgleda jako dobro, ljepse nego sa tvornickim ukrasima. Pragove pak tesko probavim, spustanje auta mi je privlacno, ali skupo(gewinde 1000€, nije sport za svakoga), sve dok je u granicama normale.

A i različiti auti vole različite dodatke. Recimo Franov c3 sa naljepnicama izgleda fantasticno, dok bi neki c5 ili c4 sa time izgledao seljacki. Ili da su napravili c3 VTS/WRC, pa tu bi se cudesa dala sloziti, tisucu dodataka, a izgledao bi samo bolje :)

A felge volim da su ili jednostavne ili "njegove". Postoje modeli koji imaju svoje felge i nema izmisljanja tople vode. A postoje felge koje su meni lijeoe na svemu i kojih bih imao po jedan set za svaki auto:D

A opet, ukusi se razlikuju:whistling:
 

gambler072

C5 enthusiast
Nije ako ćeš ga privremeno spustiti, a da ga za stalno spustiš, ne znam koliko je to pametno.
Ja kontam da bi bio neudobniji, kao i ostala spustena auta, mislim da ne bi stetilo ovjesu jer bi samo pomjerio nosac senzora da auto u normalnom polozaju stoji nize.
 

Cutac

Prèkaroš
Zašto moraju gewinde, može se staviti Eibach Pro kit za relativno malu lovu.?
Gewinde omogućuju podešavanje i pružaju bolje karakteristike.
Još ako ima za uzeti, uzmeš sa podešavanjem rebounda i tvrdoće i onda imaš pravu stvar.

To mehaničar ima na BMW-u i fora je. Staviš na mekano za po gradu i kad se ideš ganjati okreneš na tvrdo.
To ja na biciklu imam i također je fora, samo što je ganjanje na biciklu malo drukčije od ganjanja u autu :D
 

mladenbl

New member
A ovo sa Mladenove slike su ukrasni izduvi sa DS5
Pretpostavljam da su preuzeti ukrasni izduvi sa DS5.
Neko moje misljenje o tuningu konkretno C5 ( jer to auto smatram limuzinom ), pristalica sam prepravki kako bi se dobilo na "ljepoti" auta :)
Na svom sam auto izvrsio par sitnih prepravki, počevši od zamjene bočne sijalice u farovima, mjanjanje kompletnog unutrašnjeg osvjetljenja u LED bijelu boju, promjene felgi i tako tih sitnih stvari. Ima jos par sitnica koje namjeravam da uradim i to ce biti to :)
 
Na vrh