Nakon davanja kontakta višenamjenski ekran se ne uključuje

Pozdrav ekipi ...
Može li pomoć.
Zadnjih par dana imam problema sa višenamjenskim ekranom u mom C4 II. Kada upalim auto ekran ostaje ugašen i ne mogu koristiti niti jednu funkciju (navigacija,radio,cd) a i senzori parkiranja nisu aktivni. Nakon nekog vremena se pokrene radio i onda tek mogu koristiti navigaciju. Dali je netko imao slična iskustva ili je možda čuo za nešto slično. Na zadnjem servisu su me upozorili na akumulator (da ga uskoro trebam mijenjati),pa može li to imati veze? Možda manjak struje.
Sutra idem na servis pa da se pripremim ako netko ima iskustva

Hvala
 

ZlatkoC4

Well-known member
hvala bogu nemam takvih problema a niti ekran sa navigacijom. Ali vrlo vjerovatno može biti do struje čim ga on odgođeno podiže. a možda i software.
Ti ekrani su mi ljepi i podižu unutrašnjost. :rolleyes:
 

NodiSa

RajvoSa
Mozda da probas sa resetom uredjaja... Koliko se sjecam negdje se pisalo da se zadrzi mali dugmic za izbacivanje CD-a par sekundi i da uredjaj uradi neki sistem reset...
I ja cekam odgovor od hairlija iz servisa za ekran, pitao sam ih zasto se neravnomjerno pali... Pisao sam u temi o svom C4 a radi se o tome da se nekad upalu u tren oka a nekad mu treba i 5-6 sec pa i 10ak sec...
Uglavnom javi sta bi u servisu...
 
Bio u servisu ... i dobio prekrasnu Informaciju. Pokvario se radio - cd. A u njemu se nalazi sve. Cijena prava sitnica, 6000 kn. Ako budem imao sreće možda bude 4500.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
A nekaj rabljenoga nema?

Nemrem doći sebi koliko te stvari koštaju. Kucam u drvo. Meni sve još dela. Ak rikne, ne bum ni popravljal.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Garancije nemaš? Nemoj ovlaštenom ni lipe dat... ima opcija, rabljeno ko šta Zdeslav kaže...

Ili pravog majstora nać. Vjerujem da ima ljudi koji bi to riješili
 
Nisam pametan sta da radim. Prije 6 mjeseci je istekla garancija. A opet auto nije toliko star da ga raskupusi neki čekić elektricar. Osobno ovdje u Osijeku ne znam nikoga kome bi povjerio auto. Èinjenica je da imam navigaciju i ostale gluposti pa je uređaj specifičan. Rabljeni? Gdje bi mogao pogledati? Netko zna...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Osobno ovdje u Osijeku ne znam nikoga kome bi povjerio auto.
neznam možda da probaš kod Buljubašića otići pa vidi što će ti reći. Ja sa sa njima bio prezadovoljan jer sam kod njih tjerao C3 slobodno ih pitaj za mene Zlatko iz Vinkovaca.
čak sam koristio i zamjenska vozila koja ti daju đabe ako auto mora ostati kod njih.
tbi treba točna detekcija kvara. i onda pouzdani servis da ti to izvadi van i onda odneseš dio na popravak ovakim elektroničarima kao što je ovaj iz članka u postu.

Treba pitati na više mjesta i vidjeti što je najisplativije.
 
Javili mi iz Citroëna...daju mi 50% popusta na novi uređaj.
Èini mi se ok ponuda sobzirom da mi neki samo za dijagnostiku traže 1000 kn.
 

vborovic

C5 modifikator
3000 kn za nav uređaj, novi kod Citroen-a, ti je odlična cijena koju ne bi trebao propustiti (ako želiš popravak, ne) ... rabljeni ti dođu toliko, ako ne i nešto više ... bez garancije na uređaj, i bez garancije da bude uopće radio kako treba dok ga spojiš u svoj auto
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Slažem se da se rabljeno ne isplati. 3000 možeš kod njih platiti na rate i imaš garanciju. :angel:
 

ivocro

New member
Sramota...

Malo off, ali za usporedbu... "jedna" Toyota je meni 2013 godine kompletno o svoj trosak (trosak tvornice) zamijenila motor (da, MOTOR, blok, kako got zvali to...) na Avensisu 2.0 d4d iz 2008 godine sa 160k km i naravno bez ikakve garancije na autu... Motor bio osao, prokuhao, spigao, kaj got - znaci trosak od kojih 50.000kn su oni pokrili... I jos dali 1g garanciju na to.

Obrazlozenje iz Toyote - nedopustivo je da se to dogodi nasem autu (motoru) sa tom godinom i tom kilometrazom!! Kapa dolje Toyota!

Naravno da sada imam privatno doma Toyotu d4d, kupljenu prije 3 mjeseca :rolleyes:

ON TOPIC: i ja se slazem da je 3k ok cijena, 50% je dobar popust...
 

Franz

Well-known member
Nemam iskustva s Toyotom, ali uz pretpostavku da je ovo točno (50k kn motor i zamjena? :eek:), mogu ubaciti čisto jedno retoričko pitanje. Koliko košta Toyota Avensis, a koliko C4 2? :)
 

ivocro

New member
A Toyota je kudikamo skuplja, naravno... Ali i omjer nije isti ovdje... Ovo je radio od 6k kn a ovo je motor od 50k kn :D

Tocnije, racun je bio preko 53k kn, imao ga u rukama kao kalkulaciju koliko kosta, iako su oni pokrili...
 
Dobra reklama...ali mislim da u današnje vrijeme nitko nebi na 160k km poklanjao motor. Ipak su to vremena kada smo bojali tunele i pravili filmove za 600k kn.
Znaš...davalo se šakom i kapom. A sada su svi povukli ručnu.
 
Na vrh