Naša putovanja s Citroënom

Randy5

Active member
Meni bi topless bila promjena. Ovih dana gledao sam dame u dugim hlačama na 12 stupnjeva u Irskoj :D
Èisto mi se teško priviknuti na 26 u Njemačkoj. A u Hr mi se ni ne ide prije rujna.

Nije tebi teško putovati ni u crvenoj strijeli.
 

ZlatkoC4

Well-known member
A evo i da vas počastim vatrometom iz Pule 18.07.2015g. otvorenje filmskih večeri :grin:
[ame]https://youtu.be/B61e5-9dd2g[/ame]
 

Franzg

New member
evo napokon uhvatio malo vremena za stavit slike sa puta u Rim i ostatak Italije :) bilo je vrhunski, a citrač je odlično odradio posao :cool::cool: išao sam sa curom a ruta je bila: Zagreb-Rim, u Rimu smo bili 3 noći, i onda povratak preko toskane preko cesta koje su označene sa lijepim pejzažom, dolazak u sienu, te poslije siene noćenje u malom mjestu pored Firence te sljedeći dan povratak za zg
evo za početak jedna iz toskane, u vodiču sam našao "scenic roads" pa smo se skinuli sa autoputa i po njima došli do siene :grin:




evo jedna slika sa jednog od glavnih trgova u Rimu :cool: inače što se tiče vožnje u Rimu talijani su totalno ludi ali se jednostavno treba stopit sa njima, glavno pravilo je pazit na auto ispred sebe, ali klasicno od 2 trake pod normalno rade 3 :grin:



tankanje u finom društvu f12 berlinete :) inače benzin je jako skup, i variraju cijene od benzinske do benzinske, od 1,6eura do 1,85 eura po litri (na svu srecu svaki put sam stao tamo di je 1,6)


ovo je ispred hotela u kojem smo stali na povratku, mjesto se zove Montecatini Terme, malo mjesto pored Firence, dobro je došlo noćenje ovdje jer smo tako uspjeli razgledat toskanu na povratku iz Rima i proći te lijepe ceste i vidjeti Sienu
 

NightSTALKER93

Well-known member
Donator foruma
Hm hm, mislim da sam na pravom mjestu da priupitam Vas kolege koji imate iskustva s putovanjima van Lijepe Naše :D
Ovako, planiram sa curom otić sredinom 5. mjeseca do Austrije, do Klagenfurta baciti oko na Minimundus (one minijature svjetskih znamenitosti), te možda svratiti malo i do Graza, možda čak i prenoćiti. Pa me zanimaju dvije stvari.
1. tehnička - imam Slovensku godišnju vinjetu tu sam pokriven, kakva je situacija u Austriji što se tiče autocesti, isto vinjete ili?
2. noćenje u Austriji? Hotel, hostel, privat na selu negdje...ima netko da je bio ili prijedlog kakav, a da nije preskupo? :thinking:
 

mile63

Member
Sto se tice autoputa u Austriji isto se kupuje vinjeta minimalno 10 dana i kosta 8,70 € za cijelu Austriju jedino se jos na nekim dionicama naplacuju tuneli.
 

vborovic

C5 modifikator
Za smještaj bi ti preporučio booking.com, upiši mjesto gdje želiš odsjesti, bude ti sigurno izbacilo kojih desetak mogućnosti, pa budeš vidio koje su cijene (možeš odmah rezervirati, ili bar da vidiš koji si iznosi u pitanju, pa da si znaš planirati dalje) ... računaj na nekih 500-600 kn za noćenje (prosjek)
 

La Marche

Iskreni optimist
U Austriji nekoliko puta godišnje prespavam. Za Austriju već godinama idem na isti način, siđem s autoceste u nekom selu i u okolici tog sela nađem neki pansion.
Dvokrevetna soba s doručkom van sezone (kao sada) izađe obično 50 - 60€ (za dvije osobe, da ne bi bilo zabune).

U tom dijelu Austrije koji ti spominješ nisam nikad spavao, pa nemam nikakvu preporuku nekog posebnog pansiona, ali stvarno nije problem, ima ih po cijeloj Austriji nekoliko skoro u svakom selu koji rade cijele godine.
 

NodiSa

RajvoSa
Evo probaj ovdje, jako jako pristojno...
Kod:
http://www.booking.com/hotel/at/alpe-adria-apartments.html
Na toj turi koju si nabrojao nemas dodatnih placanja tunela... kako je i spomenuto samo vinjeta.
Mozes izbjeci i Karavanke, u Jasenicama se odvojis za Kranjsku Goru pa Podkoren i eto te u Villach-u za pola sata!!!
 

Franzg

New member
Prošla 4 dana odradio putovanje na Top Marques auto show u Monte Carlu tamo smo u blizini bili smješteni ali kako sam išo sa curom odlučio posjetit usput Nicu, Cannes, Eze, Grasse i Portofino, sve redom odlični gradovi :) Eze i Grasse su mala mjesta, Eze u kamenu cijelo mjesto na stijeni, jako lijepo izgleda, a Grasse je poznat po parfemima pa se mogu za 15 eura nac svakakvi parfemi.

Što se Portofina tiče meni je grad prekrasan, malo ribarsko mjesto, fina pizza, sve u svemu jako lijepo za vidit, jedino što sam platio najskuplji parking (sat i pol 11 eura haha).

Sve u svemu odrađeno 2200km u 4 dana ture po azurnoj obali, Citrac odradio sve bez problema, evo par slikica :)

U Monaku na startno-ciljnoj ravnini


U Cannesu smo uspjeli nac mjesto na glavnoj ulici tj promenadi :cool:


Pogled na Monako i C3 :)
 

Franzg

New member
evo malo fotki sa putovanja po Italiji prošli tjedan :) ruta je bila ZG- Firenca, tamo smo bili nekoliko dana u stanu preko airbnb-a, glavni problem Firence je što nema pristupa autom (osim po noći) jer imaju one kamere koje prate ako se ude u centar i onda stize kaznica doma tako da sam parkiro u garazi 20ak min od samog centra ali malo setnje nije škodilo :)
Onda smo iz Firence di nam je bila "baza" isli po Toskani, prošli smo Chianti Road, predivna cesta sa klasičnim toskanskim pejzažom koja spaja Firencu i Sienu. Nakon tog pravac Maranello da pogledamo Ferrari muzej (to je moja ideja bila :twisted:, auti su stvarno čudo, pogotvo moj favorit- 288 GTO :cool:)
Nakon toga isli smo do Lago di Garde, povoljno nasli smjestaj jednu noc 20ak km od jezera, i nakon tog avantura je završila...Sveukupno 5 dana i oko 1700km, na Citraču sve radilo kak treba :)
Evo slika:

Okolica Chianti road-a

Malo pogleda

na dan polaska bila je subota pa sam mogao ući u inače nedozvoljen dio, što je bilo super budući da barem do auta nije trebalo teglit kofere :cool:




Citrač ispred Ferrari muzeja :cool::twisted:

Hotel pored jezera Garda nas je oduševio, moderno uređen svaka soba ima drukčiju tematiku a dobio je naziv prema osnivaču Crvenog križa i svaka soba ima priču vezno uz njegov život, a sve to uz skroz pristojnu cijenu. Uz moderne i otkačene sobe čak je i garaža iscrtana grafitima :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Šta reć :D baš mi je gušt ovo vidit, odmah moram dalje guglat. Najrađe bi sve copy/pasteo sutra da mogu. Jeste se vozikali šta oko jezera?
I nisi pao u napast iznajmit Ferraria? Je skupo, al mislim da bih ja ispeglao sve šta imam za tih par krugova :D
 

Franzg

New member
išli smo do mjesta na jugu jezera pod nazivom Sirmione, jako lijepo mjesto, usput vidjeli par ludih auti na parkingu, evo primjera:

Budući da smo bili za vikend bila je velika gužva,pa smo se vozili relativno malo, do susjednog mjesta recimo 20ak min ali previše gužve i auti je bilo, npr samo ulaz u Sirmione jedno 20min lagane voznje u koloni, ali recimo radni dan bi sigurno bila druga priča. Navodno je jako lijepo mjesto Riva del Garda na sjeveru, pa pretpostavljam da bi bila super voznja uz jezero od Sirmione do Rive del Garda, ali to cemo ostavit za neki drugi put :D
Što se tiče Ferrari muzeja, evo mog favorita :twisted: 288 GTO


Testne vožnje su se nudile, ali već sam bio pri kraju s lovom a i u ponudi je vožnja oko muzeja za 110-140 (458 speciale koji me recimo najviše vukao je 140) ali u toj cijeni je samo 10min voznje s instruktorom...sto bi znacilo da cura ostaje tamo sama i jos vjerovatno nebi bilo to to po naselju i vjerovatno se ne stigne ni izac na postenu cestu...naravno, u ponudi su i prave ture po okolnim planinskim cestama ili voznje po stazi ali to onda vec dode preko 500 eurcica :whistling:
evo 458 speciale koji se nudi :twisted::twisted:
 
Posljednje uređivanje:

Franzg

New member
[ame]https://m.youtube.com/watch?v=Yu86nlDHkyA[/ame]
evo ko oce pogledat laganu voznju po Toskani, isjecci iz auta snimani sa Polaroid cube kamerom, cesta u pitanju je poznati Chianti Road (od Firenze do Siene)
preporučam otvorit na youtubeu stavit full screen i kvalitetu 1080 za bolji doživljaj :)
 
Posljednje uređivanje:

Franzg

New member
Evo vratio se u Zagreb iz Monaka danas, putovanje je bilo odlično Citrač sve odradio bez problema. Dakle išlo se u Monte Carlo na Top Marques, prvu noć smo odsjeli u Nici a sljedeće dvije u Monaku. Na auto su stavljeni Tirestickers natpisi na gume i to ga je tako podiglo da nisam mogo vjerova, čak u Monaku su ga svi gledali i dosta ljudi me pitalo di sam nabavio naljepnice (čak ekipa iz Audija RS6). Na putu smo uz Nicu i Monako posjetili i St Paul de Vence, Eze i Portofino.

Jedna iznad Monaka:




Ovo je ispred St Paul de Vence-a, prekrasno mjesto na 30ak minuta od Nice, poznato po tome da su se tu između ostalog skupljali i poznati slikari. Planiram se ovdje svakako vratit drugi put s curom :)


Na povratku smo posjetili Portofino, ovo mi je već treći put tamo i svaki put se ispočetka oduševim


Sve u svemu 4 dana 2200 kilometara. Više slika autiju iz Monaka možete vidjet na mom instagramu: https://www.instagram.com/crospotter13/ , a uskoro ću na svoj Youtube kanal (https://www.youtube.com/channel/UC2rGRfQ43ZzAeULkUgdb1Fw) stavit video s putovanja koji će biti baziran na ovom dijelu iz Monte Carla.
 

Franzg

New member
Koliko vas se vozilo u Citraću?
Troje nas je ukupno bilo, svi su imali komfor hehe jedino smo pretrpani sa stvarima bili ja uvijek ponesem previše haha, ali onda mi je samo još ljepši kad uz eibach još dodatno padne pa izgleda ko da je na gevindama :D
 
Na vrh