Kromirani prednji dio

mladenbl

New member
Da li neko zna, da li postoji mogućnost da se naruci ili nekako obnovi prednji "hromirani" dio koji se nalazi na haubi i na braniku, upitanju je znak Citroena. Na jednom mjestu se kolegi na autu poceo guliti, pa ako je neko imao problem sa ovim, da mi napise kako se to moze rijesiti :)
Svaka pomoc dobro dosla :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kupit novo, rabljeno ili dati na naparivanje kroma... ali pitanje je dali možete naći nekoga da to radi za normalnu lovu
 

mladenbl

New member
Zvao sam ovlasteni Citroen servis u BiH, traze mi broj dijela, ali naravno, ne mogu nigdje da nadjem na netu. Najbolji izbor je da se ovo kupi novo, jer je ovo nekakva plastika koja je presvucena hromom.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma niije folija neko napareni krom. Preko naparenog bakra...
Alternative kromiranju još uvijek nema, ako govorimo o istoj završnom rezultatu.
 

Cutac

Prèkaroš
Sta god da je, usrano je.
Na mojoj na c4 se pokazuje nekakva patina, pokušao polirati i samo vise ostetio.
Ja planiram presvuci u krom foliju pa sta bude.
 

poginaldo

Active member
daj broj sasije ja cu ti naci kataloske brojeve, ako je ''stari znak'' evo ti brojevi
7452 SF dio na braniku

7966 33 dio na poklopcu motora
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Sta god da je, usrano je.
Na mojoj na c4 se pokazuje nekakva patina, pokušao polirati i samo vise ostetio.
Ja planiram presvuci u krom foliju pa sta bude.
Ma da... jer je skupo i ''neekološko'' pa je kvaliteta tog kroma na autima sve slabija. Kad se zavuče vlaga kroz pukotine se krene listati krom sa plastike nakon nekog vremena. U blažem slučaju mikropukotina, počnu oksidirati slojevi ispod pa to rezultira sa patinom koju vidiš.
Sami slojevi su ultra tanki, pogotovo na tim plastikama, pa treba full oprezno s održavanjem.

Mislim da bi sve krom dijelove na autu bilo najbolje obući u prozirnu foliju. Pa nju peri deri kako hoćeš.

Sa krom folijom neznam koliko ćeš biti zadovoljan, ja još nisam vidio niti jednu da je blizu pravog kroma... zrcalo.
Možda bude OK sa metar dva, al nije to to.

PS

Cutac, ako imaš volje otić ili kontaktirati ove, Titan Sisak, možda bi ti mogli pomoć, obnovit kompletni znak.
Èuo sam da su nekad firme za galvanizaciju obnavljale reflektore farova po cca 100kn/kom...
 

Cutac

Prèkaroš
Cutac, ako imaš volje otić ili kontaktirati ove, Titan Sisak, možda bi ti mogli pomoć, obnovit kompletni znak.
Hvala. To ću vidjeti za par godina kad malo više propadne, za sada je vidljivo samo ako se zagleda.:)
 

mladenbl

New member
daj broj sasije ja cu ti naci kataloske brojeve, ako je ''stari znak'' evo ti brojevi
7452 SF dio na braniku

7966 33 dio na poklopcu motora
Stari znak je upitanju. Poslao sam mu ove brojeve, pa ce mi javiti cijenu kada ode do servisa.
Hvala svima na korisnim savjetima sta i kako da se uradi :D
Cim saznam cijenu, javim :)
 

mladenbl

New member
Pošto sam obećao da ću javiti cijene hromiranog znaka koji se nalazi na prednjem dijelu auta, iz ovlaštenog Citroen servisa su javili sledeće:
- 7452SF je 116,80 KM = 59, 72 Eura
- 796633 je 81,09 KM = 41, 46 Eura
Mislim da su cijene realne, jer mi je kolega rekao da su mu na otpadu trazili priblizne pare za polovne dijelove.
 

mladenbl

New member
Pa da, cijene su sasvim ok. Iste su cijene i za redizajnirani znak, posto sam i to juce provjerio. Imao sam u planu da mijenjam donji dio znaka, posto mi je kamencic ili nesto drugo tokom zime udarilo u taj dio, pa se znak poceo malo guliti.
Samo da jos napomenem, da su ovo cijene bez ugradnje :)
 

Pavel

Lepi™
Ja ne znam na što se točno misli ali.. Prednji kromirani dio znaka ima dva dijela.

Prvi je vezan na poklopac motora, drugi na branik. Ovaj na poklopcu motora gornji se počeo ljuštiti i meni. Nekakva krom folija, dosta čvrsta, možeš se porezati bez :cenzura::cenzura::cenzura:emti. Lik u praoni se skoro porezao pa je držao predavanje o tome.

Još prije sam zvao servis u Zagreb, ali ne sjećam se koji. Rekli su mi da je sam dio nekakvih 100-250 kn. Jer se radi o nekakvoj šugavoj wannabe plastici omotanoj u krom. Ali da bi sam rad došao više.

Eh sada..Postoje tri varijante..

U BIH nisu normalni (po pitanju cijene).
Mene ovaj u ZG zahebao i rekao krivu cijenu.
Na tvom autu je drugačija izvedba pa je dio skuplji dok je moj neki šrot veržn.

Zvat ću kroz koji dan opet, čisto da provjerim jer moram suvozačev prozor popraviti pa ću uzeti i ovo ako je cijena oke. Inače ne planiram ništa ulagati u njega. Eventualno jednom iskemijati nešto da mogu aux ubosti u radio ali kad vidim koliko je komplicirano i koliko treba vadit i bušit i zahebavat se - nemam volje. Ja sam praktičan tip. :D
 

Milosh

Test
Ma kakav ljudi rad, bilo koji normalni auto limar će to zamijeniti za 10 min (možda i manje), i naplatiće neku siću. Ako već ne biste sami to mijenjali.
 
Na vrh