Kompresor klime ne nabija tlak?!

DORO-MORO

New member
Poštovani.
citroen c5 2.2 hdi 16v 2005 automatik ne radi klima.
Promjenjeni svi lajtungi na klimi poslije nezgode ali klima i dalje ne radi.
Klima napunjena iznova ne pušta nigdje ali kompresor ne sabija pritisak.
Kod ovlaštenog majstora dijagnoza riknuo kompresor klime.
Poslije čitam u forumima da je moguče da otiđe i neki modul za klimu koji se nalazi ispod vozačevih nogu. Meni se pali lampica ko da klima radi ali ona ne puše hladno.
Kako se ponaša auto dok rikne modul klime.Koju firmu kompresora imam ugrađenu možda tko ima sliku te kataloški broj Ako je otišao kompresor klime koliko košta novi za moj auto te od kojeg modela 2.0 dizla ili benzinca koja godina možda citroena ili peugeota paše na moji auto ako bi išao na polovni jer za novi nemem kn te ima li koji pouzadani sevis kompresora klime koji bi to rješio za citroen da nije preskup a da kvalitetno popravi.
 

fullcool

New member
kod 1.6 hdi i 2.0 hdi je sanden 7c16, međutim isti tip kompresora ima više izvedbi priključaka za cijevi, izvedbe remenice i raspored vijaka za učvršćene, tako da je vjerojatno i na 2.2hdi taj tip kompresora u specifičnoj izvedbi za taj motor.
sreća u nesreći je da je malo vjerojatno da je otišao kompresor, pogotovu ako znaš da je radio prije nesreća. kompresori znaju često zaštekati nakon dužeg stojanja, ali često se i sami ponovo "probude". prvo što trebaš provjeriti je dali se uključuje kvačilo, ako se uključuje onda treba vidjeti dali je spojena struja na ventil koji je za zadnje strane kompresora gdje su cijevi spojene, znači trebalo bi biti dva strujna konektora na kompu. provjeri to pa ću ti dalje reći što da radiš.
 

DORO-MORO

New member
Hvala ,
Preksutra sam naručen da skinu kompresor u servisu a ja ču im predložiti vašu sugestiju pa čemo vidjeti što se dogodilo.
Javim vam o rezultatima.
 

fullcool

New member
Hvala ,
Preksutra sam naručen da skinu kompresor u servisu a ja ču im predložiti vašu sugestiju pa čemo vidjeti što se dogodilo.
Javim vam o rezultatima.
dijagnoza kompresora se radi dok je on na autu, nemaju ga šta skidati ako već nisu sigurni da je neispravan, oprezno sa tim da te ne izlevate:hm:
 
Na vrh