Kočiona klješta i poklopac ventil dekla

djtk1

New member
Ljudi neki me peh prati, sredim jedno shebe se drugo, tako mi se sada desno kočiono klješto zdrmalo, curi ulje iz njega, da li netko zna koliko kosta reparatura i gdje u slavoniji se to moze odraditi. preporuke molim .
također curi mi sa ventil dekla (onaj drugi dio bez cepa) a to ima samo original oko 1200 kuna-ako iko ima rjesenje provjereno ili polovno a da valja nek mi se javi. zaboravio sam reci da curi ko ludo nije da slini vec curi po remenju pa da mi tu njesra ne bi napravio. pozdrav naravno radi se o c5 II 2,0 benz E10A:meh:
 

Konrad

New member
nekuzim...ajmo ovako; imas 16 ventila...svaka bregasta osovina ima svoje aluminijsko kuciste koje i iznad tog kucista ide plasticni poklopac koji ima gumenu brtvu u svojim utorima ako se ne varam...izmedu donjeg i gornjeg kucista bregaste osovine ide brtvena masa...zasto ne skines gornje kuciste, bregastu osovinu, ocistis staru brtvenu masu, stavis novu i rijesen problem?
 

djtk1

New member
kazu majsori da se samo poklopac mjena. pitaosam i za tu opciju ali kaze njih vise da nemre i da bas novi ppklopac moras kupit
ma i meni je glupo al ajd reci.
 

Konrad

New member
pa jesi gledao sliku tog dijela na onoj stranici gdje su slike dijelova?

a sto se tice majstora vjerojatno im se neda radit to ciscenje stare brtvene mase, lakse je staviti novi dio a i novi dio ionako moraju brtviti...daj stavi sliku tog gdje curi na forum molim te...
 

damvid

New member
Stara tema, ali isti problem...Frend ima Peugeot 407 1.8 16V 125 KS. Auto gubi ulje na poklopcu i majstor je rekao da se mogu samo oba poklopca zamijeniti, odnosno da samo dihtung ne mijenja jer su nekvalitetni. Da li je netko mijenjao to i s kojim dijelovima?
Thanks
 

Automatic

Well-known member
Tak je i kod mene ili cijeli deklin ili trgaj sve iz dekla nakel i stavljaj u tu rupu diht masu i kad zašarafiš da ti malo izađe ali ne pali auto do jutra.Kod mene su te dekle plastične i mjenjaju se u kompletu.Ja sam ih par puta vadil dok nisam skužil način da trebam stari dih .koji se nalazi unutar dekle izvaditi na silu i umjesto njega staviti diht masu ali sve fino počistiti i ostaviti da se stegne
 
Na vrh