Klaparanje i lupkanje u kotačima

frane

New member
Pozdrav svima, znam da je o letvi bilo već dosta priče, ali nisam uspio ući u trag svom problemu, pa bi volio da mi kažete svoja iskustva. C4 seduction, nizozemac, 20 tkm, 1.6 vti. E sad kad stojim na mjestu i cimam volan lijevo i desno, lupka mi u kotačima i pod nogama, kad se vozim i prelazim preko plitkih rupa i neravnina mi lupka u kotačima, više desnom, lupka ili klapara, ovisi o neravninama, ne čuje se na većim rupama i pregibima, već samo na plitkim isto tako se čuje i na kockama na mesničkoj za one koju su iz zg :), Ako imate isti auto, probajte cimati volanom dok ste na mjestu pa da imam feedback od još nekog. Ovi u servisu mi svaki put kažu da nisu ništa našli, a sve skupa se pojačava stalno. Garancija mi je pri kraju, a nisam ništa otkrio. Do sad sam išao u tratinsku, i tamo su me odkantali pristojno da nisu ništa našli. već pet puta sam im to napomenu, svaki put se prave blesavi. Sugestije kao što bi to moglo biti mi nisu toliko potrebne jer mi je jasno što može biti, zanima me da li tko od vas ima ili je imao takav problem i u kojem servisu ga je uspješno rješio pod garancijom. Hvala svima unaprijed ;)
 

ZVAJ

Skoro zreo
Bok!
Meni su zamijenili letvu volana. Sad nakon 5tkm lupka, ali drugačije. Djeluje kao da negdje ima "lufta" ali samo na malim neravninama. Mijenjan je i nosač motora i opet se čuje. Rekao bi jedan kolega sa foruma "teraj ti to". 30.07. sam bio na TP. Auto su drmali i cimali pri pregledu i sve OK. Auto ne vuče u stranu, dobro koči, test amortizera sve pet. Mislim da ti nitko ne može reći što je točno u pitanju. Ne znam kako su učvršćeni amortizeri sa gornje strane. Možda tu ima nečega da može lupkati ?? Ovo sigurno neće riješti tvoj problem, ali nisi jedini. ;) možda ti bude lakše. lp,
 

frane

New member
Bok!
Meni su zamijenili letvu volana. Sad nakon 5tkm lupka, ali drugačije. Djeluje kao da negdje ima "lufta" ali samo na malim neravninama. Mijenjan je i nosač motora i opet se čuje. Rekao bi jedan kolega sa foruma "teraj ti to". 30.07. sam bio na TP. Auto su drmali i cimali pri pregledu i sve OK. Auto ne vuče u stranu, dobro koči, test amortizera sve pet. Mislim da ti nitko ne može reći što je točno u pitanju. Ne znam kako su učvršćeni amortizeri sa gornje strane. Možda tu ima nečega da može lupkati ?? Ovo sigurno neće riješti tvoj problem, ali nisi jedini. ;) možda ti bude lakše. lp,
Fala, iako mi nije lakše:), želim to riješiti, jer ako je letva, ne bi volio da ju moram kupovat, nakon što sam im već pet puta napominjao da to pregledaju i riješe dok mi ne istekne garancija. È

I kod moga lupka u mjestu, a u vožnji ne.
A jel osjetiš pod nogama to lupkanje kad cimaš volanom, meni toliko lupa da nekad kad se penjem na rinzol ili silazim s njega, lupne kad mi se cimne volan. a kad na mjestu okrećem volan onda osjetim pod nogama to lupkanje i čujem u volanu... držao sam spone od letve dok mi je frend cimao volan, i osjeti se luft. Ne mogu se uvjeriti da je to normalno, iako su me probali u servisu u to uvjeriti.
 

Konrad

New member
ajmo ovako...daj odi u Kovinsku u servis od CH...ostavi auto i reci da te ne zovu dok probleme ne otklone...ljudi daj se malo borite za auto koji ste platili posteno...
 

frane

New member
ajmo ovako...daj odi u Kovinsku u servis od CH...ostavi auto i reci da te ne zovu dok probleme ne otklone...ljudi daj se malo borite za auto koji ste platili posteno...
Bio sam u tratinjskoj neki dan opet, gdje sam već 5 puta prigovarao za taj problem, rečeno mi je da se ne brinem, da osluškujem pa ako se bude pojačavalo ili ostane isto da dođem, rekao sam im pod zadnje da to želim riješiti prije isteka garancije na što mi je voditelj servisa rekao da nema problema, da je njemu važno da sam ja zadovoljan :D. Uglavnom, zadnji put kad sam bio pod garancijom sam rekao da dolazim kako smo razgovarali i da bi sad htio da se to riješi, oni su opet navodno sve prekontrolirali i ništa i veli on meni da sam već imao dosta prigovora na to i da dođem ako se pogorša. Ja sam mu rekao da mi ističe garancija i da želim to riješiti više. On će na to, ma sve je evidentirano, riješit ćemo to i ako izađe iz garancije. I eto mene dva tjedna nakon isteka garancije da mu kažem da se pojačalo, jer začudo :D se pojačalo. Prvo što me pitao jel auto pod garancijom hehe, ja sam ubrzo poprilično popizdio i rekao da to izvole riješit jer da me imaju u kompjuteru sa prigovorima i da me ne zanima. Uzeli su mi servisnu knjižicu i rekli da će mi se javiti kad da dođem s autom. Èini mi se da će se to riješiti. On je rekao da jako dobro zna koliko sam puta došao sa tim problemom i da će to sredit, da to moramo ljudski riješit. Ali prvo me htio odkantat jer kao koja sam ja :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a, a i jesam, da mu dođem s isteklom garancijom na reklamaciju. A ja :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a nasjeo na njegove riječi. A sad ćemo vidjet.

Jel si provjerio aksijalni ležaj pod muldom?
Jesam, oba, guma mi se čini friška i nema lufta u ležajevima, jedino gdje osjetim luft je na sponama od letve, držo rukom dok je auto bio na dizalici, a frend je cimao volanom. sve ostalo, spone, seleni, sve drugo je okej. Gumice balansice isto.
 

Konrad

New member
ajmo ovako...daj odi u Kovinsku u servis od CH...ostavi auto i reci da te ne zovu dok probleme ne otklone...ljudi daj se malo borite za auto koji ste platili posteno...
koliko puta je receno vec...nekuzim...

kako i dalje slusate; dodite ako se ponovi, ako se pojaca itd...nekuzim vas ljudi...kad se date za:cenzura::cenzura::cenzura:avat nije ni cudo kaj vas zavlace dok garancija ne istekne...

sad kad ti je istekla garancija tesko da ce ti mijenjati dijelove badava...
 

frane

New member
koliko puta je receno vec...nekuzim...

kako i dalje slusate; dodite ako se ponovi, ako se pojaca itd...nekuzim vas ljudi...kad se date za:cenzura::cenzura::cenzura:avat nije ni cudo kaj vas zavlace dok garancija ne istekne...

sad kad ti je istekla garancija tesko da ce ti mijenjati dijelove badava...
Iskopat ćemo neku vezu ako baš bude potrebno, a iskreno ovo mi je prvi auto sa garancijom :D pa se ciganskom politikom servisa pod garancijom nisam bavio, nekako sam se nadao da ipak nisu takve ****e :).
 

liberty

Well-known member
Bio sam u tratinjskoj neki dan opet, gdje sam već 5 puta prigovarao za taj problem, rečeno mi je da se ne brinem, da osluškujem pa ako se bude pojačavalo ili ostane isto da dođem, rekao sam im pod zadnje da to želim riješiti prije isteka garancije na što mi je voditelj servisa rekao da nema problema, da je njemu važno da sam ja zadovoljan :D. Uglavnom, zadnji put kad sam bio pod garancijom sam rekao da dolazim kako smo razgovarali i da bi sad htio da se to riješi, oni su opet navodno sve prekontrolirali i ništa i veli on meni da sam već imao dosta prigovora na to i da dođem ako se pogorša. Ja sam mu rekao da mi ističe garancija i da želim to riješiti više. On će na to, ma sve je evidentirano, riješit ćemo to i ako izađe iz garancije. I eto mene dva tjedna nakon isteka garancije da mu kažem da se pojačalo, jer začudo :D se pojačalo. Prvo što me pitao jel auto pod garancijom hehe, ja sam ubrzo poprilično popizdio i rekao da to izvole riješit jer da me imaju u kompjuteru sa prigovorima i da me ne zanima. Uzeli su mi servisnu knjižicu i rekli da će mi se javiti kad da dođem s autom. Èini mi se da će se to riješiti. On je rekao da jako dobro zna koliko sam puta došao sa tim problemom i da će to sredit, da to moramo ljudski riješit. Ali prvo me htio odkantat jer kao koja sam ja :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a, a i jesam, da mu dođem s isteklom garancijom na reklamaciju. A ja :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a nasjeo na njegove riječi. A sad ćemo vidjet.


Jesam, oba, guma mi se čini friška i nema lufta u ležajevima, jedino gdje osjetim luft je na sponama od letve, držo rukom dok je auto bio na dizalici, a frend je cimao volanom. sve ostalo, spone, seleni, sve drugo je okej. Gumice balansice isto.
jel luft na obje spone letve ili samo na jednoj
kažu da uvijek ima malo lufta dok auto nije upaljen i servo ne pumpa
jer da pritisak serva anulira mali luft
barem su meni jednom tako rekli
ja ne znam da li je to istina - volio bi znati je li je
meni se luft čini da dolazi iz mjesta gdje se spona letve kači na letvu tj. iz onog zgloba koji se ne vidi od dole kad se auto digne na dizalicu

ja sam odavno rekao citroenu zbogom po pitanju bilo kakvih pritužbi jer mi ih je niti muka gledati kako se prave blesavi.....
 

Vedran

New member
Ma bezveze- ak tuce letva, a u garanciji je; menjaj- tocno to sto je komesar tec rekel, ostavit auto tamo i dok nije nova gore ne podici ga!
Od tog njihovog pravljenja blesavima, jedino mi ispadnemo blesavi...
Jedva cekam da se ds3 pokvari:grin:
 

Mrèela

New member
Ma bezveze- ak tuce letva, a u garanciji je; menjaj- tocno to sto je komesar tec rekel, ostavit auto tamo i dok nije nova gore ne podici ga!
Od tog njihovog pravljenja blesavima, jedino mi ispadnemo blesavi...
Jedva cekam da se ds3 pokvari:grin:
Mudro zboriš kolega!
 

ZVAJ

Skoro zreo
I kod moga lupka u mjestu, a u vožnji ne.
Idemo probati ovako: Svi što imamo lupkanje naprijed a idemo na servis, u Cerić ili Osijek s obzirom da je Cerić u problemima, dogovorimo se jedan dan što prije i nađemo se u Osijeku ujutro u 8 sati na Èepinskoj. Svi u servis i da napokon pronađemo koliko je lupkanje i gdje to nastaje. Ako nam je stalo da se to riješi šaljite poruke ili otvorimo novu temu i dogovorimo se kad i gdje. Imat ćemo troška ali ćemo barem znati što kome lupka. Što kažete na tjedan od 26.08. do 30.08. Osijek, Županja,Vinkovci, možda Požega ?! Èekam !!
 

sharkzo

New member
Nitko !!!
Svima popravljeno :confused:
Ha !!!
Ja nemam više problema , ništa mi ne lupka . Promjenili mi na početku letvu prije 1.5 g i to je riješilo 80% problema, a kasnije su mi namazali neku pastu i učvrstili gornji nosač motora i od tada nemam više lupkanja . Prošlo je već 10 mjeseci . Tako da sretno svima

Nitko !!!
Svima popravljeno :confused:
Ha !!!
Zaboravio sam napisati da mi je promjenjena i lijeva poluosovina jer je imala lufta. To je riješeno kada i nosač motora
 
Na vrh