Kako ste zadovoljni sa C3??

Ciki vts

New member
neznam dali sam možda negdje postavio to pitanje ali mslim da nisam,nemam vremena tražiti sada:grin:

dali se može isključiti onaj zvučni signal za pojas??

ide mi malo na živce kada se vozim na kratke rute da se moram uvijek vezati jer ako se ne vežem tuli mi ono 2,3 minute
moze....
 

RI-C3

New member
mislio sam da to mogu sam,al kažete da treba u servis pa onda najbolje ništa ne dirati..
mislio sam možda da ima kakav dugmić da se to isključi
 

c3-blue

New member
Nova sam na forumu i novopecena vlasnica plavog C3 (2003.godiste, benzinac 1.4, presao 122.000 KM).
U tri i po mjeseca sam imala dosta kvarova: sajla mjenjaca, leptir gasa, nosac motora. Jucer mi je pregorila sijalica H7 na suvozacevom faru i otad cujem zujanje kad upalim "kratka". Medjutim, ni nakon zamjene te sijalice, zujanje nije nestalo (dakle glasno se cuje zujanje kad se primaknete vozacevom faru, dok kod suvozacevog fara - gdje je sijalica zamijenjena - nema zujanja). Sta se desava? :hm:
 

1587 VTS

New member
Mozda je otisao sistem za regulaciju visine snopa svjetala. Probaj malo to regulirati (prekidac ti je na tabli ispod volana) pa mozda prestane :)
 

Olaf

New member
U svakom faru imas motoric koji preko zubaca opodize i spusta snop i ti zubi se pojedu pa stalno vrti...nisam to pokusavao slozit
 

RI-C3

New member
zarulje upalite par sekundi nakon paljenja auta pa neće izgarati,to meni djeluje.imam auto 1g i 1 mj i još mi ništa nije izgorilo

Laky usputno pitanje -dali u svoj 1.4 benzinac mogu staviti total 9000 5 w 40??
do sada je bilo total 7000 10w 40
 

RI-C3

New member
Vecina ljudi to ulje stavlja, kod mene se to stavlja
ja sam pak čuo da većina ljudi stavlja total 7000 pa zato pitam
ok na sljedećem servisu stavit ću 9000 pa da vidim hoče li bit kakvih promjena na bolje:)
 

Hrvoje Marin

Active member
u svih 35000km u 1.4i 8v C3 je 5w40 i ne troši na 7-8000km ništa ulja. Naravno ne kupuj ulje u servisu, tamo je 100kn + PDV, po supermarketima je isto ulje 50kn sa PDV-om. Total 9000, iako sam zadnji put stavio Castrol mislim isto 5w40.
 

1587 VTS

New member
Ja ne kupujem ulje u supermarketima koje je 3x jeftinije, nije to isto ulje, nema originalni pecat na cepu i to je neka 7. klasa kvalitete za istocna trzista. A ovako na oko neupucenom izgleda identicno.. Na svemu moze, ali na ulju ne stedim. Iskljucivo Total po specifikaciji koju propisuje citroen i od toga nema boljeg za masinu. Ljudi bez veze se zamarate s eksperimentiranjem, budite svjesni da nista bolje necete postic s drugim proizvođacem/viskozitetom, dapace! Svaka je masina prosla sate i sate testiranja, ispitivanja i podesavanja na kojima je radio cijeli tim inzenjera strucnjaka i ako su oni propisali da unutra ide Total XXX, pa stavljaj onda Total XXX i nema greske :cool: Kako je Deda negdje genijalno napisao - bolje to uzaludno baceno vrijeme potrosite na lijepe zene :grin: :palacgore:
 

RI-C3

New member
U servisnoj knjižici piše da se može ili total 7000 ili total 9000
tako da bi htio čisto isprobati ovo drugo.mislim da neću pogriješiti jer tako je propisala tvornica.:)
 
Na vrh