Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 '09.

Spallato

Active member
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Evo, da ne otvaram novu temu nadam se da mogu tu pitati za savjet!? Na C5 2010. otišla mi je žarulja (desna) od dnevnog svjetla. U citroenu košta 260 kn + ruke 100 kn i kažu da je desno svjetlo teže za skinuti jer navodno treba skinuti i branik. Kad već trebam mijenjati, jer bolje staviti neku led žarulju ili onu koja je već unutra? Ne planiram ništa kemijati i spajati neke žice da bi prošao jeftinije, ali bilo bi poželjno da je cijena žarulje niža od ove u citroenu. Unaprijed hvala.
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Prevelika ti to cjenaovdje je orginalna 15 eura i ugradnja 5 €.
A mogu bez skidanja da je ugrade ali je istina da mora neko sa tanjom rukom.
Ja sam kontao u to grlo zalemiti trakicu i ugurati da izgleda kao kod novijeg ali sam odustao.
 

Spallato

Active member
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

I meni se nekako čini puno za žarulju, a za manje novce ima za uzet ledice (par) ali čekam da netko da neki savjet.
 
Posljednje uređivanje:

vborovic

C5 modifikator
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Bilo kakva prikladna LEDica na tržištu (za sada) ne daje dovoljno svjetla za DRL potrebe (900lm ili više barem), imam ih na svom autu, ok, lijepo izgleda, ali nije vidljivo koliko bi trebalo biti (npr sa klasičnom HP24 žaruljom) ... moguće je zamijeniti obje bez skidanja branika, ali mora biti tanja ruka, i moraš se izvještiti gdje ide torx alat za pola okreta da dobiješ žarulju s držačem van
 

pokra89

Well-known member
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Jel imaš možda sliku kako izgleda to u tebe sad?
 

vborovic

C5 modifikator
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Otprilike ovako:



Snimano po oblačnom vremenu, da je ljetno sunce usmjerenu na haubu, ne bi se skoro ni primjetilo. Uz napomenu, da imam CREE ledicu za poziciju, uparenu sa DRL žaruljom, da podignem vidljivost dnevnog svjetla, ali to je isto tako, slabo ...
 

pokra89

Well-known member
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Ma da, nema tu nekog velikog pomaka...
 

vborovic

C5 modifikator
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Boja eventualno, plavo-bijela umjesto žute ... s time da se može i ostati na žutoj DRL ako se uzme takva LEDica ... ja zato razmišljam uzeti novije farove (originalni LED DRL), ali skup sport ... preskup ... osim ako bi naletio na par rabljenih
 

Spallato

Active member
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Znači, najbolje stavit originalnu žarulju i to je to. Može li se negdje kupit a da nije u citroenu?
 

vborovic

C5 modifikator
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Nova, teško ... nekakva servisna mreža uglavnom ... ili da nabaviš rabljenu ispravnu žarulju sa nekog auto otpada (pitanje koliko bude držala, ne)
 

pokra89

Well-known member
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Boja eventualno, plavo-bijela umjesto žute ... s time da se može i ostati na žutoj DRL ako se uzme takva LEDica ... ja zato razmišljam uzeti novije farove (originalni LED DRL), ali skup sport ... preskup ... osim ako bi naletio na par rabljenih
a ne postoji nikakva sansa da recimo izgleda kao na c4 staroj? ovako nekako



u pitanju je inace C4 2.0 VTS by: Ruske
 

vborovic

C5 modifikator
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Taj model C4, kao i druga gen C5 imaju drukčije koncipiran far, ta pozicija je "obrva" ... i mislim da se radi o w6w žarulji ... ako želiš raditi veću rekonstrukciju, npr. što je Micija predložio, da bi ubacio led traku po cijeloj bočnoj strani, može se odlijepiti far (zagriješ ga, da se oslobodni lijepilo, i onda radiš što želš) ... naravno, moraš maknuti odbojnik da bi ga skinuo dolje ... kako ga budeš ponovno zalijepi, da ne ulazi vlaga unutra, to je drugi problem
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Evo ja sam se malo raspitao za te žarulje i jedino što mi je rečeno da ih uzima sa ebay
25eur kom.


A žarulja dnevnog izgleda ovako.


Hvala vborovic na informacijama o modelu žarulje:grin:

probao sam da ubacim link sa ebay ali mi neda:confused:
 

vborovic

C5 modifikator
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

S time da treba uzeti u obzir i cijenu dostave, ja sam isto našao par izvora na net-u, pa onda žarulja + shipping dođe cca 30-35 € ... a to je manje više kao i kod nas na servisu
 
Posljednje uređivanje:

ZlatkoC4

Well-known member
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

S time da treba uzeti u obzir i cijenu dostave, ja sam isto nšao par izvora na net-u, pa onda žarulja + shipping dođe cca 30-35 € ... a to je manje više kao i kod nas na servisu
to neznam vidim gore da je u servisu 360kn. A kolega mi kaže da i on večinom uzme s ebay jer mu jeftinije nego preko ovlaštenih.
neznam kolika je poštarina ne uzimam preko ebay deuchland ništa.
s tim da ako uzimaš dva komada onda je poštarina ista. a kad bih vas dvojica uzeli onda vas još povoljnije izađe poštarina je jedna. naručite 4kom i jednu poštarinu podjelite.:grin:
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Ljudi ima li nacina da ja je kupim i saljem vam postom,zadnji put kad sam pitao bila 15 €?!
To je bacanje kesa ja sam je sam pravio.
A mislio sam traku zavuci bez rastavljanja fara,takvu trakicu imam u taxi firmi sjaji kao luda,po danu se vidi kad je upaljena a kad ne.
Spoio bi plus iminus u grlo jednostavno jer je ova bukvalno ubodna uvukao trakicu i grlo zavrnuo.
Prije toga ustimao kad zavrnem grlo da trakica ne ostane uvrnuta.
 

pokra89

Well-known member
Re: Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 iz 2009.

Ljudi ima li nacina da ja je kupim i saljem vam postom,zadnji put kad sam pitao bila 15 €?!
To je bacanje kesa ja sam je sam pravio.
A mislio sam traku zavuci bez rastavljanja fara,takvu trakicu imam u taxi firmi sjaji kao luda,po danu se vidi kad je upaljena a kad ne.
Spoio bi plus iminus u grlo jednostavno jer je ova bukvalno ubodna uvukao trakicu i grlo zavrnuo.
Prije toga ustimao kad zavrnem grlo da trakica ne ostane uvrnuta.
jel imas sliku kako to izgleda na autu
 
Na vrh