Iskustvo s C-Elyseeom

shicy

New member
narode, nešto sam gledao cijene na službenoj Citroenovoj stranici i ispada da je C-Elysee u cjenovnom rangu C1? kojom to logikom? bez uvrede ikome, ali C1 mi izgleda kao isprdak od C-Elysee :hm:
koja je kvaka u skoro istoj cijeni?
 

ZlatkoC4

Well-known member
Na elysee se štedilo svugdje po malo od tud ta cjena. Iako po konforu izgledu nisu za usporedbu. Kad bih elysee sredili sa boljom opremom i izolacijom to bi auto bio mini c5:grin:
 

ZlatkoC4

Well-known member
fali nekih par dodataka koji su ono, ne previše nužni ali da su ih stavili to bi bil pun pogodak :D
taj auto je super ali da su u njega stavili još par stvarčica bih bio auto između c4 i c5 ali bih bio i cjenovno daleko gore. Ovako je to kompromis, ali u svakom slučaju odličan obiteljski auto. :grin:

jesi rješio što sa izolacijom haube?
 

Peski1986

New member
Nisam još ništ stigel, budem dok uhvatim vremena. stalno sam na putu.

a kaj se tiće nedostatki, zaštita haube, treba staviti kadicu u bunker, zaštita za akumulator, bolja izolacija kabine. ostalo je sve odlično.
 

CITOREN25

New member
Poštovani ljubitelji Citroena!
Vozim Citroena C-Elysee već 2 godine i automobil ima svoje mane i nedostatke kao što su različiti zvukovi u unutrašnjosti vozila,
a što se odnosi na prednju bočnu armaturu lijeve i desne strane kokpita, vibracije u vratima se manifestiraju škripom loše ugrađenog materijala i sl...
Također prilikom vožnje po neravnim djelovima naših prometnica dolazi do različitih zvukova u zadnjem djelu vozila(prtljažnik) ili u zadnjoj plastičnoj
armaturi. Pojava tih zvukova pomalo živcira s obzirom da je to novo vozilo! Također guma koja je na zadnjem prtljažniku je loše kvalitete i počela se motati i sl...
Također kvaliteta zvučnika je upitna, jer zadnji desni zvučnik prilikom normalne reprodukcije glazbe stvara nepodnošljivu buku i vibraciju loše ugrađenog materijala.
Radio ima svoje mane, pa se povremeno uopće ne može slušati iz nepoznatih razloga, a sat na njemu stalno treba popravljati jer kasni 2 minute!
Osim navedenih mana, nepravilnosti kod spojeva dijelova karoserije je nedopustiva i loše izvedena što se odosi na različite veličine kod spojeva na haubi, vratima, blatobranu i sl.
Još jedna mana je zimsko vrijeme, a u slučajevima kada se na šajbama stvori led tj. sve dok se ne otopi stvara veliku buku i škripanje na prednjem i zadnjem vjetrobranskom staklu.
Najveća pohvala zasada je motor 1,6 HDI koji je stvarno mali potrošač(prosječno 3,8 l na 100km).
Iskreno, važno mi je da vozilo ne stane na cesti i sve dok se to ne dogodi bit će OK ali već lagano razmišljam o kupovini rabljenog ali kvalitetnijeg vozila.
Pozdrav! :rolleyes:
 

Peski1986

New member
Te neke stvari ja nisam primjetil, jer sam vlasnik tek mjesec dana. Neke sitnice jesu, daleko od toga, ali to sam znal u kaj se upuštam. Ne možeš očekivati od auta koji je to kaj je da bude u rangu s a5, octaviom i ostalim skupljim i u većem rangu vozila. To je "škrta limuzina" i takva uvijek bude :D Ja ne osjetim neku veliku razliku a imal sam golf VI highline s daleko boljim materijalima i svime. Mislim, osjetim, vidim, ali znam kaj sam kupil i na kaj moram biti spreman.

Za sad sve funkcionira kako spada i nikakvi zvukovi ne dolaze, osim naravno buke od motora preko 130 km ali rijetko da idem tom brzinom. I dok kočim čuje se ono blago cviljenje kočnice, ali ne vanjske nego papučice. To se lako riješi. Jedino kaj meni smeta je zaštita haube tj. učinak topline motora na haubu. Sve ostalo su sitnice koje se lako nadomjeste i poslože, samo kaj to onda ispada dodatno trošak i zahtjeva vremena da sve poloviš.

Po meni, jako solidan automobil za te novce.
 

goranpo

Member
Na kraju se sve svodi na omjer uloženo-dobiveno, po meni tu Elysee u tom cjenovnom rangu nudi dobar obiteljski auto za ne pre velike novce, da je idealan-nije, ali je dobar, pouzdan, štedljiv obiteljski auto.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Na kraju se sve svodi na omjer uloženo-dobiveno, po meni tu Elysee u tom cjenovnom rangu nudi dobar obiteljski auto za ne pre velike novce, da je idealan-nije, ali je dobar, pouzdan, štedljiv obiteljski auto.
Kupiš c5 pa ima svojih mušica. Tako da je Elysee :palac-gore:
 

navygator

New member
Pozdrav,

Da li je netko primjetio prilikom promjene brzine kad se stisne spojka da nešto lupi ili kod vožnje u 4 brzini otprilike pri 90km/h da getriba fučka!

Moj c-elysee ima 32000km
 

Peski1986

New member
Nisam još ništ tak primjetil. Jedino kaj znam, ali meni se još nije dogodilo, ali u 90 posto slučajeva se dogodi da kad se koći se čuje cviljenje.
 

vborovic

C5 modifikator
kad se koći se čuje cviljenje
Kao i na 90% drugih automobila, od kada su ukinuli azbest pri izradi disk pločica ... drukčije trenje materijala, i zvuk je vrlo česti gost (ovisno o jačini kočenja, brzini vozila i istrošenosti pločica)
 

goranpo

Member
Evo mali update na moj Elysee, zasad bez ikakvih problema, vrtimo se na 65000 kilometara, danas Lipik-Makarska po BC prosjecna potrosnja 4,8 l, normalna voznja znaci 120-140 i po potrebi samo preko 140, uz napomenu da obicno kompjuter pokaze u prosjeku 0,2-0,3 litre manju potrosnju jer svako tenkiranje kucam u mobilnu aplikaciju pa mi izbaci pravu potrosnju pa kad natenkiram prije puta nazad napisat cu tocnu potrosnju. A ukupna prosjecna potrosnja prema aplikaciji na mobu otkad imam auto je 4,56 l/100 km. Ja zadovoljan, kako slicno kaze La Marche, moj prethodni auto je bio citroen, moj auto je citroen, i moj sljedeci auto biti ce citroen :)
 

goranpo

Member
Prekjučer sam tenkirao i kao i fo sad BC pojazuje manju potrošnju za 0,2-0,3 l/100 km pa je tako i ovaj puta prava potrošnja na relaciji Lipik-Makarska bila 5,1 l/100km.
 
Na vrh