Iskustva sa servisima: OPĆENITO

Dalibor

Dado Tornado
e sad, Citroen Hrvatska me prebacio na Savsku, a oni ne mogu to dat jer nije servisiran kod njih, mislim logično da nije, servisiran je u Parizu
pošalji e-mail tom franc. servisu na engleskom ili francuskom jeziku,
upišeš model auta, br. šasije, francuske reg. pločice ako znaš,
i napišeš zašto ti podaci trebaju.

il još bolje nazovi servis i traži mail njihovog djelatnika koji bi mogao to poslati
 

mamut

C5
Donator foruma
da tak sam i mislio, javit se francuzima ako baš ne dobijem ovdje direktno


jer recimo neke stvari imaju interval svakih 60tkm, ja sam asd na 80, i jednostavno neznam jel to napravljeno na 60..čisto zato oću vidjet
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
isto kao da npr u francuskoj policija nezna ako si ti nekoga nedaj bože ubio u HR, normalno da znaju, umreženi smo hvala bogu i sve se vidi, preko OIB-a ili preko br. šasije.
Nije ni s državama tako jednostavno. ;) Kad francuz upiše broj tvoje osobne ili je skrenira, vidi samo je li važeća ili te mora zadržati zbog nečega. :)

Što se tiče Citroena, logistički su odvojeni servisi. Koliko znam, platforme su različite. Sumnjam da se nešto promijenilo u međuvremenu.
Alternativno, možda bi valjalo poslati mail sa skeniranom servisnom i brojem šasije u taj pariški servis te ih priupitati. Ne treba očekivati previše.
 

Silentshoot

Active member
Ne brini policija to za 5min preko veleposlanstva dozna,znam iz prve ruke,oni u francuskoj znaju o tebi isto kao i naši kada im treba...pogotovo danas,mail,telefon,i ostala čuda tehnike...a i da naš servis nemože odmah doći do informacije, njihov službeni upit preko maila za taj auto bi trebali sigurno dobiti informaciju, prije nego da on osobno šalje njima gore...
 

Dalibor

Dado Tornado
da tak sam i mislio, javit se francuzima ako baš ne dobijem ovdje direktno
najbolje je zamjeniti sve što je namjenjeno zamjeni.
obično to tako ide kada se kupuje auto od švercera.
čak i da dođeš u kontakt sa francuzima upitna je vjerodostojnost i što će se uopće moći saznati.
 

mamut

C5
Donator foruma
evo mali update

nisam sad baš dobio koje su ulje i kad stavili, ali sam dobio info da unutar tih par godina u francuskoj nije bilo ničeg van redovnog održavanje, mikakve reklamacije ni slično, i dobio sam kad je rađeno obavezno a kad neobavezno održavanje, ajd nije loše
 

Hrvoje Marin

Active member
10 god cca oba, 60tkm C3 80tkm C5. 1200kn C3, 1700 C5 (dijelovi, ruke).

C3 nakon remenja, motor radi značajno mirnije, sad kao da je japanski :D

C5 isto kao prije, usput sam i radi 10g ulje mjenjačke kutije zamijenio, ručica sad leti :D
 

Cutac

Prèkaroš
A ja sam mislio da je moj loš jer mi nisu blatobran izravnali do kraja pa zijeva 3 milimetra :shock:
Stvarno nemam riječi, na stranu novci, poštenje i sve, kako tog djelatnika nije sram pogledati tebe u oči dok ti predaje takav auto i onda ti još proturiječiti? :shock:

Kontaktiraj društvo potrošača i traži odštetu. Ako to ne može proći, ništa ne može. Još imaš i policijski zapisnik.
 

Spallato

Active member
Stari moj, sram je za njih nepoznanica.

Mogu pokušat sa društvom potrošača ali se bojim da bez suđenja i privatne parnice nema kruha, a s obzirom kakvo nam je pravosuđe tko zna šta mogu očekivat.

Danas sam zvao to osiguranje, objasnio im sve i žena ne može vjerovat. Isplatu nisam uspio stopirat jer sam se kasno javia.
 

shicy

New member
davno sam čuo da je Ivančić žešća prevara, ali da se ovako odnose prema klijentima, prestrašno. Vlasnik je, kako si i rekao, izgubio zastupništvo prije koju godinu, a sigurno nije zato što je savršeno odrađivao svoj posao. Heh, i dalje ih izbjegavati koliko je god moguće.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Prestrašno prika moj...šta drugo za reć :confused::gaah:

Ža mi je šta ti se ovo događa, al to je samo slika kako se pojedinci odnose prema nama od kojih u biti žive :mad:
 

Spallato

Active member
Baš sam maloprije na netu našao članak iz prošle godine, protiv njega je podnesena kaznena prijava jer nije platio 18 ili 28 vozila dobavljaču. Kaže da nije radi toga izgubio zastupništvo.

Kontaktirao sam odvjetnicu i sutra ujutro idem na policiju dat izjavu, da se nađe u slučaju sudskog spora.

Također bi priča trebali izaći u Slobodnoj Dalmaciji, a gledam i da proguram na tv.

U konačnici, to je još jedan dokaz u nizu, dokaz koji potvrđuje koliko su potrošači u HR u banani dok je "drugoj strani" praktički sve dozvoljeno.
 

Cutac

Prèkaroš
a s obzirom kakvo nam je pravosuđe tko zna šta mogu očekivat.
Nisam pravnik, ali ako imaš zapisnik i dokaze(nekakve žalbe, fotke), mislim da bi trebalo proći. Pogotovo ako je taj već znan kao ljiga i prevarant.
A opet, možda mu je brat sudac i ti izvučeš deblji kraj.

Makar ja ne bih prezeo auto dok ne bi bio kao nov(jer to su tvrdili, a sudeći po ponudi/računu, to moraš dobiti).
Svašta, baš svašta.
 
Na vrh