Iskustva s "Auto Luka"

c5 dr

Member
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Prlikom dolaska u salon koji je bio prazan odnosno nije bilo niti jedne stranke dolazim do šaltera u namjeri da pitam dali su došli tepisi kako mi je bilo rečeno da će doći zastao sam jer na prodaji opreme nije bilo nikoga ali dobro godišnji su itd.Èekam ispred tog šaltera neznam oko desetak minuta ali niko mi se ne obraća pa odlućim pitati osobu koja je vjerojatno na prijemu za servis jer mislim da je osim njega bio još i valjda poslovođa i gospođa koja radi administraciju.Pitam osobu na prijemu citiram "Gospodine mogu li vas nešto pitati" na što mi on drsko i za mene bezobrazno odgovara ne dižući glavu "NEMOŽEŠ" Nemogu reći nešto je radio ali usprkos svemu mogao je naći toliko vremena da vidi što želim i da onda kaže da malo pričekam ili nešto drugo_Ostao sam zaprepašten drskošću i ćekao daljnjihdesetak minuta neznajuć šta da radim.U meni je kuhalo jer sam pomislio zar sam zavredio takav odnos usprkos tome što sam im ostavio 120000tsk.Poslije nekog vremena obratio mi se valjda poslovođa neznam ali fin čovjek te me upitao što trebam.Revoltiran dotadašnjim odnosom prema stranci zahvalio sam na brizi te napustio salon.Ako stranku tako primaju kad im još novaca hoće ostaviti kako će primiti stranku sa problemom vezanim za auto.
Trebao si ravno na kat gore:D
 

Ciki vts

New member
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Prlikom dolaska u salon koji je bio prazan odnosno nije bilo niti jedne stranke dolazim do šaltera u namjeri da pitam dali su došli tepisi kako mi je bilo rečeno da će doći zastao sam jer na prodaji opreme nije bilo nikoga ali dobro godišnji su itd.Èekam ispred tog šaltera neznam oko desetak minuta ali niko mi se ne obraća pa odlućim pitati osobu koja je vjerojatno na prijemu za servis jer mislim da je osim njega bio još i valjda poslovođa i gospođa koja radi administraciju.Pitam osobu na prijemu citiram "Gospodine mogu li vas nešto pitati" na što mi on drsko i za mene bezobrazno odgovara ne dižući glavu "NEMOŽEŠ" Nemogu reći nešto je radio ali usprkos svemu mogao je naći toliko vremena da vidi što želim i da onda kaže da malo pričekam ili nešto drugo_Ostao sam zaprepašten drskošću i ćekao daljnjihdesetak minuta neznajuć šta da radim.U meni je kuhalo jer sam pomislio zar sam zavredio takav odnos usprkos tome što sam im ostavio 120000tsk.Poslije nekog vremena obratio mi se valjda poslovođa neznam ali fin čovjek te me upitao što trebam.Revoltiran dotadašnjim odnosom prema stranci zahvalio sam na brizi te napustio salon.Ako stranku tako primaju kad im još novaca hoće ostaviti kako će primiti stranku sa problemom vezanim za auto.
Eto! Mogao si to odmah napisati..

Lijepo se uputi voditelju servisa ili direktoru i ispricaj sve sto je bilo te na koji nacin ti je, i koji zaposlenik to odgovorio. To je drsko od njega, mogao je reci lijepo da pricekas sekundu, minutu i sve bi bilo u redu.
Trebao si odmah dok si bio tamo traziti sefa i rijesiti to s njim te se pozaliti na radnika, i sve bi rijesio i saznao sto i kako.
Na ovaj nacin na koji si ti to napisao ranije ispada kao da je cijela firma u banani, a zapravo se radi o jednoj personi.

Sretno, i nemoj se ubuduce dati tako lako i bez razgovora sa nadredenima raspistoljiti na forumima i sl.
Znas za onu, ljudi smo, dogovoriti cemo se.
Sve se moze puno lakse rijesiti nego natezati po forumima, novinama i sl.

Trebao si ravno na kat gore:D
:palac-gore:

Tocno to.
 

brada

New member
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Pročitavši ponovo moj prvi post uvidio sam moju grešku odnosno spomenuo sam sve u salonu sto nije toćno te se ovom prilikom isprićavam.Možda sam trebao tamo riješavati problem ali morate svatiti da sam bio jako uzrujan pa vjerojatno nebi bio ugodan razgovor i poslije bi mi bilo žao kao što mi je isada žao što sam morao spomenuti cijelu firmu.Nije mi bio cilj upustit se u ovakve polemike htio sam samo ćuti i druga mišljenja o ovom i ostalim servisima jer mi je citroen nepoznanica.Nebi više raspravljao o ovoj temi ,nego bi čak zamolio admina da obriše ovu temu ako može.Unaprijed hvala!
 

Dalibor

Dado Tornado
re: Iskustvo s "Auto Luka"

nema ti zašto biti bezveze. imo si potpuno pravo otvorit temu, a mogo si otič "na 1. kat" i otvorit ovu temu.
imao si potrebu izrazit se po pitanju "citroen prodaje i servisa", di bi drugdje to učinio od prodaje i servisa na citroen forumu.
neće taj djelatnik u auto petar zvonimiru dobiti otkaz ili manju plaću, a teško će ova tvoja tema toliko odbit ljude od auto ištvana...
tako da ti fakat ne treba biti sada teško :palac-gore:
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
re: Iskustvo s "Auto Luka"

mogu li vas nešto pitati" na što mi on drsko i za mene bezobrazno odgovara ne dižući glavu "NEMOŽEŠ"
Tak meni moj starij sin isto odgovara dok ga nešt pitam, maiku mu yebem.

A ulupal sam do sad u njega prek 300000 HRK. Tak da naj se srdeti.
 

La Marche

Iskreni optimist
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Dok još tema nije obrisana, molim Bradu da svakako razjasni to u salonu. Pristojno, na zadovoljavajućem civilizacijskom nivou, ne kako se sugerira u nekim postovima - sa stavom "svi ste vi govna".
Radi svih budućih kupaca - to je jedan mali korak, ono što bi svatko od nas trebao napraviti na putu prema boljem radu salona.
Bilo bi mi drago da nam javiš i epilog...
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Dok još tema nije obrisana
:shock::confused::confused:

zakaj bi bila brisana? Ja bi se sam drznul sugerirati da se izmeni naziv teme.
jer dok sam vidil naziv prvo kaj sam si pomislil da su čoveku razmrdali pol auta i još naplatili pumpanje guma a ono sam tam neki lik je bil malo nadrkan.
 

La Marche

Iskreni optimist
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Paaa... sam autor teme je zamolio admina da briše temu, pa ja požurio.
Rado bih još dodao i nastavak - nije to baš tako jednostavno. Jedan lik je bio... da sad ne koristim izraz koji ne volim. Taj lik meni kao stranci predstavnik je ne samo svoje firme, nego i predstavnik Citroena. Ja ne mogu do generalnog direktora, niti do vlasnika firme, mogu samo do njega i njegovih kolega. Razumijem da ima problema sa curom, djecom, poslom, probavom, svi smo ljudi. Međutim, i ja sam čovjek, imam i ja problema sa istim tim stvarima, a koliko tek imam financijskih problema ako upravo kupujem auto! Zaslužio sam bar da me pogleda, tu se svi slažemo.

Kad sam prije koji mjesec kupovao auto, jedan od izbora mi je bio Renault Fluence. Dođoh u blistavi novi salon, rekoh Dobar dan, otprilike pedesetogodišnjak sam, na čelu mi eksplicitno nije pisalo da sam kupac, ali bilo je očito da mislim kupiti auto, dobrih desetak minuta obilazih tu limuzinu, ulazih, izlazih, naprijed, otraga, pokušavah otvoriti prtljažnik, sam, doslovno sam u salonu, pet prodavača ili nekog takvog osoblja, svaki bulji u svoj monitor i šute, nisam baš primijetio niti da je netko pogledao prema meni, a kamoli da bi odzdravio... vidjeh, imaju ti ljudi valjda važnijeg posla od mene, pa da ne smetam, izađoh, rekoh Doviđenja (ponovo sam sebi) i sa liste potencijalnih automobila prekrižih Renault. Dođoh u Citroen, onaj, u Tratinsko-Ozaljskoj, uvijek zaboravim koja je to ulica do Trešnjevačkog placa zamijenila Končarevu... što da vam kažem, nemaju salon, nemaju aute, ali prodavač oko mene, nosi ponude, telefonira, pita ovo i ono i mene i ljude s kojima razgovara, nudi mi ponude, leasing, vodi me iza na njihov parking da sjednem u ovu verziju, onu verziju. To je jezik koji razumijem i zato se vozim u Citroenu.
Jedan čovjek je JAKO puno.
 

Damaj

Active member
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Brada ništa ti nisi pogriješio ovom temom kao što neki sugeriraju, na ovakav potez imaš upotpunosti pravo, čak i bez odlaska nadređenomu. Mislim da će tu auto kuću (pojedince u njoj) prije naučiti pameti i kulturi nego bilo kakvo natezanje sa njegovim nadređenima. Jedino što si pogriješio što odmah nisi zatražio knjigu žalbe, opisao u njoj događaj i nakon toga bez daljnjih rasprava napustio salon.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Kad sam prije koji mjesec kupovao auto, jedan od izbora mi je bio Renault Fluence. Dođoh u blistavi novi salon, rekoh Dobar dan, otprilike pedesetogodišnjak sam, na čelu mi eksplicitno nije pisalo da sam kupac, ali bilo je očito da mislim kupiti auto, dobrih desetak minuta obilazih tu limuzinu, ulazih, izlazih, naprijed, otraga, pokušavah otvoriti prtljažnik, sam, doslovno sam u salonu, pet prodavača ili nekog takvog osoblja, svaki bulji u svoj monitor i šute, nisam baš primijetio niti da je netko pogledao prema meni, a kamoli da bi odzdravio... vidjeh, imaju ti ljudi valjda važnijeg posla od mene, pa da ne smetam, izađoh, rekoh Doviđenja (ponovo sam sebi) i sa liste potencijalnih automobila prekrižih Renault. Dođoh u Citroen, onaj, u Tratinsko-Ozaljskoj, uvijek zaboravim koja je to ulica do Trešnjevačkog placa zamijenila Končarevu... što da vam kažem, nemaju salon, nemaju aute, ali prodavač oko mene, nosi ponude, telefonira, pita ovo i ono i mene i ljude s kojima razgovara, nudi mi ponude, leasing, vodi me iza na njihov parking da sjednem u ovu verziju, onu verziju. To je jezik koji razumijem i zato se vozim u Citroenu.
Jedan čovjek je JAKO puno.
Ovo kak si postupil je jedino ispravno. Tak bi i ja napravil. Nije autosalon dućan z cipelama, pa sad nema veze ak te prodavač(ica) zignorirala.

A, ovo da mi neki bedak kojeg prvi i zadnji put vidim u životu nekaj tak grdo odbrusi, pa ko ga ebe. Na jedno vuho nutra, na drugo van. Na bedake se ne splati žuč prolevati. Kolko od nas svaki sretne takvih bedaka u životu, pa nemaš toliko žuči. :)

Meni je moj stari davno reko dok sam bil mali dok bi me druga deca zajebavala u školi LOL da nije važno kaj mi veliju nego KO mi veli.

Daj mi reci dal bi se ti uvredil da ti Škegro veli da nisi fotogeničan? :D

Jedino što si pogriješio što odmah nisi zatražio knjigu žalbe
Ovo kaj bum napisal ne znači da disrespektiram tvoj stav :) da se razmemo... Al tu knjigu žalbe ekipa iz inspektorata čitaju kaj klinci u školi lektiru. Znači prek neke stavari. Pri jednoj krčmi sam se tak u toj knjigi žalili da je gemišt prerazvodnjen. Kaj misliš da su se drznuli ga napraviti kak valja drugi put? :D
 

Damaj

Active member
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Ovo kaj bum napisal ne znači da disrespektiram tvoj stav :) da se razmemo... Al tu knjigu žalbe ekipa iz inspektorata čitaju kaj klinci u školi lektiru. Znači prek neke stavari. Pri jednoj krčmi sam se tak u toj knjigi žalili da je gemišt prerazvodnjen. Kaj misliš da su se drznuli ga napraviti kak valja drugi put? :D[/QUOTE]

Knjigu žalbe čitaju prvenstveno kontrole iz CH, imao sam slučaj da sam se požalio reklamacijskoj službi CH na jedan servis u Osijeku. Kada sam drugi puta došao u servis knjiga žalbe je bila postavljena na pultu za kupce (prije je nisam uočavao), pretpostavljam da to ipak nešta znači dok se tako munjevito pojavila nakon mojih primjedbi CH-u.
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Mi se vidi da se bumo ipak vrnuli na drugi po redu post ove teme :whistling:
Posle knjige žalbe na kraju krajeva postoji udruga za zaštitu potrošača koja preuzima slučaj u svoje ruke, i budite sigurni da to sve ako ima argumenata bude i medijski popračeno.
 

Ciki vts

New member
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Gotovo u svakom ducanu/prodajnom mjestu/kaficu postoje dvije knjige zalbe, jedna je ja piskaranje a druga se cuva za inspekciju.
Vjerujem da ce Sasa opet znati o cemu pricam jer vidim da su ostali slabo u tome.

Drugi problem je sto kod nas 90% ljudi se ne zna PRAVILNO upisati u knjigu zalbe, a ako nije po pravilima, kao da nista i ne pise.
 

Nono

Èlan
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Ovome što je napisao La Marche se nema što više dodati. Želio bih to samo još malo potvrditi svojim iskustvima. U dva navrata sam kupovao auto u Italiji. Prodavač u salonu mi je pričao o autu kao da je živo biće, sav se uživio u svoju priču, a ja sam se osjećao kao da sam neki V.I.P. Skoro da mi je bilo neugodno što nisam uzeo tri puta više dodatne opreme.
Kada sam prvi put nakon toga u našem autosalonu kupovao auto, neugodno sam se iznenadio kada sam shvatio da o autu koji kupujem znam puno više nego onaj koji mi ga prodaje. Međutim, čovjek je bio izuzetno ljubazan pa sam mu malo neznanja lako oprostio. U tom salonu su svi bili uvijek susretljivi i prijateljski raspoloženi od mehaničara do direktora. I godinama poslije su svi iz moje obitelji tamo kupovali aute. Tako to ide. Da sam imao iskustvo kao La Marche u Renaultu postupio bih isto i vjerojatno me ne bi zanimalo da li je netko imao loš dan i da li se salon zove Luka, Pero ili nešto treće, sve bih zaljepio na marku automobila. I zato je taj prodavač tamo prokleto važan.
Normalno, u slučaju kad se čovjek unaprijed 100% odluči za određeni model, onda će vjerojatno prekrižiti samo salon, a ne i marku.
 

deda

New member
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Jedan od problema sa osobljem,djelatnicima je uveliko u vlasnicima koji iz svojih razloga zapošljavaju neadekvatne ljude za određeni posao,a to proizlazi opet iz toga što su i ti vlasnici koji su se domogli nekog kapitala nisu niš bolji i njihov mentalni sklop je upravo odraz i koga gdje zapošljavaju i zbog ćega,da sad ne ulazimo u detalje.Tako je u svim firmama,malo je izuzetaka.Neće on zaposliti finog,kulturnog i školovanog djelatnika,jer bio onda on bio bolji od njega,a to nikako "nejde",makar se to kosi sa kapitalističkom ekonomijom,daleko smo mi još od toga.

Nadam se da ste skužili što je pjesnik time htio reči.
 

sasa45

New member
re: Iskustvo s "Auto Luka"

Jedan od problema sa osobljem,djelatnicima je uveliko u vlasnicima koji iz svojih razloga zapošljavaju neadekvatne ljude za određeni posao,a to proizlazi opet iz toga što su i ti vlasnici koji su se domogli nekog kapitala nisu niš bolji i njihov mentalni sklop je upravo odraz i koga gdje zapošljavaju i zbog ćega,da sad ne ulazimo u detalje.Tako je u svim firmama,malo je izuzetaka.Neće on zaposliti finog,kulturnog i školovanog djelatnika,jer bio onda on bio bolji od njega,a to nikako "nejde",makar se to kosi sa kapitalističkom ekonomijom,daleko smo mi još od toga.

Nadam se da ste skužili što je pjesnik time htio reči.
Taman posla da poslodavac zaposli pametnijeg od sebe, čak i ako se takav zaposli mora glumiti glupog ili "ode" radno mesto, vrlo jednostavno Balkansko pravilo pa makar i firma propala.
 
Na vrh