Instalacija originalne kuke na C5 tourier

C.R.Doctor

Common-rail doctor
Recite, dali se mora zadnji branik rezat urezivat za instalaciju/ugradnju kuke na C5 2008-> karavan. Ima lip na braniku sa 2 ukrasa otvora, Te dali ima netko fotku kako to izgleda od ispod sa ugrađenom kukom, jer bi htio na desni otvor u lipu dovest cijev od auspuha, tako da se ne dimi samo na lijevom otvoru :rofl:
Da ne dođem u fazu češkanja po glavi, stavio kuku,a nema mjesta za cijev.
 

C.R.Doctor

Common-rail doctor
Najbolji si :cool::cool:
Dali možeš naletit na fotku od ispod, dali sad ima prostora za cijev od auspuha provuć do desnog otvora, jer kako vidimo od ispod auta nema baš prostora od udubljena za rezernu gumu, a odma ispred su hidro kugle sa elektronskom ručnom ako se ne varam. :confused:
 

C.R.Doctor

Common-rail doctor
Kolega s posla koji je bivši Pebin radnik nabavio i ugradio, od njega sam uzeo auto..a on od svojih iz Citroen Vrbovca itd...nego de vidite za auspuhe :cool::cool::cool:
 

Milosh

Test
Što se tiče auspuha, veliko je pitanje da li možeš uopšte da staviš dodatni lonac za taj desni izlaz, da li ispod ima prostora za to. Ako nema, možeš jednostavno da zavariš dodatnu cijev koju ćeš sprovesti u taj desni nastavak, ali pitanje je hoće li ičemu stvarno služiti.
 

Cutac

Prèkaroš
Hahaha Milosh, znas me :D

Autor teme, ne budes nista postigao sa dodatnom cijevi jer ti se ispuh, plin, fluid, kako hoces, nece granati nego ce traziti najkraći put do atmosferskog tlaka(u auspuh je generalno pozitivan tlak), tj. ici ce ti na "originalnu" cijev.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A dobro, nije da baš ništa neće ići... da se i to riješiti. Od druge crijevi jezičak djelomično uđe u staru i preusmjerava.
Milltek ima takve sisteme... ali jasno da je to lošija opcija, za aute gdje nemože normalan Y spoj ići
 

C.R.Doctor

Common-rail doctor
Za lonac definitivno nema mjesta.Ali da ce morati biti jezicak na 50% promjera rupe da plinove preusmerava na drugi kraj to da. Zezaju me s posla da sto ne upalim i desni motor 😝😝😝

Ha nista dignuti ga i igrat se s cijevima
 

mladenbl

New member
Ne znam kako je kod karavana, ali ja sam na svom autu uspjeo da napravim dupli izvudv, posto cu brzo na mali servis, pa mogu slikati kako je to kod mene s donju stranu, ako ti nije zurba :D
 
Na vrh