Gdje mogu naći podatke na koliko kilometara se obavljaju razni servisi?

Konrad

New member
sta je on prodrmao?

teleskopi se mijenjaju tj ja sam ih mijenjao zbog tog sto su procurili semerinzi i ulje je curilo van toliko da je nakon sto stanes s autom prednji kraj samo pao dolje...

tu ponudu si dobio u ovlastenom servisu? nemoj uzimati predracun nego trazi d ati naprave ponudu za ono sto smatraju da treba zamijeniti i neka ti kazu ili napisu zbog cega to i to treba zamijeniti, ponuda ti mora sadrzavati kataloske brojeve i vremenske normative
 

ivannavi

New member
sta je on prodrmao?

teleskopi se mijenjaju tj ja sam ih mijenjao zbog tog sto su procurili semerinzi i ulje je curilo van toliko da je nakon sto stanes s autom prednji kraj samo pao dolje...

tu ponudu si dobio u ovlastenom servisu? nemoj uzimati predracun nego trazi d ati naprave ponudu za ono sto smatraju da treba zamijeniti i neka ti kazu ili napisu zbog cega to i to treba zamijeniti, ponuda ti mora sadrzavati kataloske brojeve i vremenske normative
Gledajuci cijene koje si izbacio mozda su mislili i na kugle jer su tu u cijeni. Ali da ne nagadjamo, idemo ponovno do njih.

Digao je auto na dizalicu i u prednjem dijelu je mrdao neku cijev. E sad, mozda je on vizualno vidio da kugle treba mijenjati, ja to ne znam :D. Ne znaci da je mrdanjem zakljucio da treba mijenjati amortizere.

I da ovlasteni je servis. Samo jos jedno pitanje. Sto su "vremenski normativi"?
 

brezC4

New member
Vrijeme potrebno da se obavi neki rad. Kad pomnožiš norma sat sa jediničnom cijenom sata dobiješ ukupnu cijenu rada.
 

ivannavi

New member
Vrijeme potrebno da se obavi neki rad. Kad pomnožiš norma sat sa jediničnom cijenom sata dobiješ ukupnu cijenu rada.
Aha, stavili su to na kraju samo ja nisam to pisao, mislio da je glupo. Pise "3 radna sata".

Cini vam se ovo ok? Mislim 3 sata nije mnogo, ali eto da i to priupitam.
 

ivannavi

New member
Ulje curi ali ne toliko primjetno kao kod tebe. Na kraju moze dovesti do toga da auto padne na pod.

Znas li na koliko kilometara Citroen preporuca ovaj servis? Citao sam na nekim forumima da bi ovi dijelovi trebali trajati, hajde recimo koliko i samo auto. Da nisu kao obicni amortizeri koji traju 40 do 50k kilometara.
 

xantia

New member
Mislim da tu nisu upitanja teleskopi , vec nesto drugo, ja bih proverio prednje bombe, hidroblok, i koliko imas ulja u sistemu, Lds, proveri,
Mislim da je to garancija na Hidruliku
 
Na vrh