Garancija na kuplung

antimon

New member
Imam problem sa kvačilom na C4,1,6 VTI. 50000 km

Bio prije par dana na servisu,reklamirao kvačilo,koje kada se pri kraju pritisne,onako proizvodi neki "fruskavi" zvuk.

kažu otišla lamela,i nije pokriveno jamstvom

E sada moje pitanje,da li netko zna,da li imaju pravne osnove da mi ne priznaju pod garancijom(da li to negdje piše)ili mi to moraju pod garancijom zamjeniti?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
E sada moje pitanje,da li netko zna,da li imaju pravne osnove da mi ne priznaju pod garancijom(da li to negdje piše)ili mi to moraju pod garancijom zamjeniti?
Mislim da niti jedan proizvođač jamstvom ne pokriva potrošne dijelove. Èini mi se da ti to piše i u uvjetima o jamstvu.
 

Damaj

Active member
Nema to veze o vremenu nego o vrsti kvara. Serviseri sve slikaju i šalju u CH i čekaju odgovor da li se priznaje pod jamstvom.
 

knez-bj

New member
Ako meni ode kvačilo do 100 tkm, odmah prodajem auto pošto poto, vozim službenu astru i na 187 tkm još kvačilo nije mjenjano.
 

knez-bj

New member
nisam, samo sam se šalio. htio sam reći da je uvijek moguće da se u iznimnim slučajevima dogodi neki veći kvar i nadam se pod garancijom, ali su mi glupa ograničenja kilometraže za određene kvarove (npr. 20 000 km) jer i ovako je garancija od 2 godine po meni premala.
 

antimon

New member
ono što mene muči je da sam sa svakim autom do sada u prosjeku u zadnjih par godina prešao u prosjeku 150 000 km i ni na jednom nisam imao problem sa klačilom
sa Grande Puntom 174 000 km
sa Peugeot 3008 136 000 km
 

Zdravac

New member
Ma nek mi netko kaže da nije tvornička greška ako kvačilo ne izdrži ni 50000 km!!
Pa ja na svom Daewoo Matizu imam 165 000 km, i još uvijek kvačilo radi ko novo!!!

To bi valjda trebalo voziti stalno s nogom na kvačilu, na pola puštenom, pa da lamela tako brzo ode...
 

rodzonis

New member
Ma nek mi netko kaže da nije tvornička greška ako kvačilo ne izdrži ni 50000 km!!
Pa ja na svom Daewoo Matizu imam 165 000 km, i još uvijek kvačilo radi ko novo!!!

To bi valjda trebalo voziti stalno s nogom na kvačilu, na pola puštenom, pa da lamela tako brzo ode...
pa očito je tvorn greška, ali ne u seriji već pojedinačna, jer kad je citraču otišla onda je kriva marka citroen, a kad na švabi ode onda je nevjerojtna slučajnost. Odem tu i tam na opel forum zbog insignie, jer ću vjerojatno dobiti službeni, pa kukaju više nego mi...
 
Na vrh