Drugi Citroën susret u Bačkoj Palanci - 2014.

Zmix

New member
Ne bunim se ja baš mnogo. ;)

Dobro,hoće li već jednom taj susret?
Kreni! :cool:

Dragi drugari, evo nekoliko informacija vezanih za susret...

Veoma me raduje što ćemo se ponovo okupiti i družiti za nekih petnaestak dana. Nadam se da nas velika reka neće ometati kao lane.

Fotografije ste videli, sve je na svom mestu, čak ima i novih momenata (mislim na veliku salu).
Da bi sve proteklo u redu i da bismo se što prijatnije osećali, neophodno je da svi budemo informisani o samom toku susreta, satnici, obrocima, plaćanju i smeštaju.

Krenuću redom...

Mesto okupljanja čarda "Florida" u Bačkoj Palanci.
Početak susreta je u petak,20.06. 2014.godine u 17h ispred čarde.

Po dolasku sledi smeštaj gostiju (oni koji spavaju u bungalovima ili kampuju su na licu mesta; oni koji spavaju u hostelu će imati mogućnost da odu do smeštaja pre večere).
U petak u 19.30h počinje večera na čardi. Nakon večere druženje.

U subotu, 21.06. 2014.godine u 10h okupljanje na čardi, druženje, kafa / piće. Ručak će biti tačno u 12h.
Nakon ručka formiranje kolone i polazak za Èelarevo u pivaru, muzej i dvorac "Dunđerski". U Èelarevu moramo biti najkasnije u 13.45h.

Posle navedene posete idemo u centar Bačke Palanke. Šetnja po centru ili do Tikvare i Dunava, kupovina, sladoled ...
Večera će biti u 19.30h na čardi. Nakon večere druženje.

U nedelju, 22.06. 2014.godine jutarnja kafa na čardi (opciono doručak - dogovor u subotu), napuštanje smeštaja (bungalovi i hostel) do 10h. Zatvaranje susreta, pozdravljanje i ispraćaj gostiju.

Važne informacije:

*cena bungalova za jednu noć iznosi 20eura

*oni koji žele da kampuju na posedu čarde "Florida" - gratis; važno - zabranjeno paljenje vatre!

*cena kreveta u hostelu za jednu noć iznosi 800dinara / 7eura (deca do 10 godina starosti - gratis)

*večera u petak (pasulj sa suvim mesom i kupus salata) iznosi 240 dinara / 2eura po osobi

*ručak u subotu (bela čorba i roštilj ili kuvana i pečena riba, salata) iznosi 10 eura po osobi

*večera u subotu (juneći gulaš i salata) iznosi 350 dinara / 3 eura po osobi

*piće po važećim cenama čarde

Cene obroka koje sam naveo su ugovorene za našu grupu. Moguće je naručiti i naglasiti po pola porcije za dete (naravno u pola cene za traženi obrok). Plaćanje obroka će se obaviti po samom dolasku na susret i svaki učesnik susreta će dobiti kupon(e) za obrok(e) koji je platio.

Molim sve zainteresovane da svoj dolazak, obroke i vrstu smeštaja prijave najkasnije do srede, 18.06. 2014. godine do 20h. Tada će spisak biti zaključen i prosleđen ugostitelju, kustosu muzeja, pivari i vlasniku hostela.

Ukoliko bude "dnevnih" učesnika susreta, koji nisu prijavljeni, oni će moći da prisustvuju susretu, ali za njih neće važiti navedena cena obroka, već će moći da se hrane po dnevnom meniju čarde.

Prijave možete izvršiti na forumu u ovoj temi ili na brojeve telefona: 063 73 23 888 i 091 5838 551 (HR)
Za sve dodatne informacije stojim na raspolaganju od 7 do 24 h.

Nadam se da nisam nešto izostavio.

Još jednom da kažem da se zaista radujem viđenju sa citroenašima i citroenašicama.

Dobro nam došli!
 

deda

New member
Za smještaj znaš,a za klopu isto znaš,sve za dvije osobe,a tamo gdje se bira ,samo riba i samo riba.
 

Luca

Active member
Evo nas utefteri za subotu rucak za dvoje, a za ostalo ... kako bude !!! Ribu naravno, aako moze tako ako ne onda cemo kao jednodnevni solo ...:whistling:
 

deda

New member
Nigdar nisam nigdje jel bolju ribu,rijećnu,a njih nikad nisam baš preferiral,kak lani u Bačkoj Palanci.
 

Zmix

New member
Nigdar nisam nigdje jel bolju ribu,rijećnu,a njih nikad nisam baš preferiral,kak lani u Bačkoj Palanci.
Nigde ni nećeš jesti bolju rečnu ribu. :)
Istina, moji Palančani su nadaleko čuveni majstori za spremanje ribe.

Evo nas utefteri za subotu rucak za dvoje, a za ostalo ... kako bude !!! Ribu naravno, aako moze tako ako ne onda cemo kao jednodnevni solo ...:whistling:
Dobro nam došli. :)
Mada, ti mu dođeš nekako kao domaćin...
 

Luca

Active member
Ne znam jos, al cujemo se budem te ja na mobitel koji dan prije polaska nazvao. Sve ovisi o klincima, poslu ... mozda u cetvrtak a mozda u petak...
:angel:
 

Luca

Active member
He, he, he... saljivdzija ;)
Ma skontali smo da sa klincima moramo krenuti ili rano ujutro, pa da spavaju koji sat onako slogirani ili navece kad je vec vreme njima za krevet... onda vecim delom prespavaju put. Jedino sto stignemo u neko zlo doba :shock:
Al mozda se krene zajedno sa drugima... ako budu imali zivaca stajati dva, tri ili vise puta ... na kavicu, pelene.. i jos svasta nesto :grin:
 

Zmix

New member
Nekoliko korisnih informacija za učesnike susreta koji dolaze iz HR...

Za prelazak državne granice sa Srbijom NIJE potreban pasoš/putovnica.
Od 01.07.2013. državljanima HR za ulazak u Srbiju je dovoljna samo lična karta/osobna iskaznica.
NIJE potreban zeleni karton.
Tokom vožnje OBAVEZNA su upaljena oborena ili dnevna svetla.
Od auto opreme nije potrebno ništa što nije standardno (PP aparat i slično).
Poštujte saobraćajne propise jer su kazne dosta visoke. :(
Nema potrebe menjati kune u evre pa posle evre u dinare jer sve menjačnice u BP vrše promenu kuna u dinare. Na taj način ćete uštedeti na provizijama prilikom menjanja valute.
Zbog lokacije održavanja susreta koja se nalazi na području državne granice Hrvatske i Srbije, jačina signala mobilnih operatera iz HR je dosta dobar i zato korisnici mobilnih telefona neka podese telefone na ručno biranje svoje mreže da ne bi "upali" u roaming i tako napravili velike troškove telefoniranja. :)

Valjda nisam nešto zaboravio. :D
 

Luca

Active member
Vezano za promenu valuta u dinare, korisnici erste banke
Mogu dici na bankomatima srbije dinare, bez provizije! stanje
Necete moci iscitati ali ako znate koliko otprilike imate ili proverite u hr!
Pa ko ima karticu moze i tako i moze placati sa njom u ducanima
Benzinskoj ... Za smestaj ne znam to Zmix mozda moze proveriti :)
 

Zmix

New member
Da dodam da isto važi i za klijente PBZ-a ali samo na bankomatima Banca Intesa.
Na bankomatima drugih banaka plaća se provizija ali nije velika.

Za smestaj ne znam to Zmix mozda moze proveriti :)
Mislim da može i smeštaj ali raspitaću se u svakom slučaju.
 

Zmix

New member
Update...

Bungalov:

1. Deda(HR) - riba x 2
2. Vedran(HR) - roštilj x 2,5
3. Gaja

Hostel trokrevetna:

1. Mix - roštilj x 3
2. Blažo Ðukić - roštilj x 3,5

Hostel dvokrevetna:

1. NikolaZabalj
2. Evgeni (BG) - roštilj x 1, riba x 1
3. Hiroviti
4. Endi(HR)
5. slobodna

Vikendaši:

1. Wrib
2. Simke
3. Apach
4. Edo - riba
5. Mićo Radanović - roštilj x 2
6. Ostreš and family - riba, roštilj x 1,5
7. Majda, Zmix - riba x 2

Subotari:

1. Srđan
2. Tana, Željko - roštilj x 2
3. Luka (HR) - riba x 2
4. Captainatr & Gospodja
5. Kale, Dalibor - roštilj x 2
6. Mohawk & Gospodja & Podmladak
7. Saša45 - roštilj
8. Goca, Milan - roštilj, riba
9. Vladags, Kristina - roštilj x2


Forumaši koji žele da se prijave za učešće na susretu neka se dopišu i izjasne šta žele da jedu, a prijavljeni koji nisu napisali šta će da jedu za vreme susreta neka dopišu vrstu jela pored svog imena. :)
Rok za prijavljivanje za učešće na susretu ističe u sredu (18.06) uveče i zato požurite. :D
 

Luca

Active member
Evo da i ja malo smaram ! Citam na hak-u da je cesta jos uvek zatvorena (Osijek-Vukovar pa se vozi obilazno) Da se neko ne iznenadi...
Ja krecem najverovatnije 99% u petak oko 10 h pa ako je neko zainteresiran da se zajedno kotrljamo po cestama Mozemo se dogovoriti ... :whistling:
 

charllie

Active member
Ajde bolan Zmix stavljaj slike nestrpljivi smo ko mala deca.Atebe dragi deda lepo prosim kakvu si ribu tamanil i kakva je bila ja sam ti nori za ribom a retko de se je mores posteno natambat .:angel:Jos gore pravi domaci Istarski merlot e onda niti Sevki nebi bil straho.
 

Zmix

New member
Charlie, dođi na susret pa slikaj, a i riba je FENOMENALNA! ;)

Elem, informacije za učesnike susreta koji dolaze iz Hrvatske.
Èardu je lako naći. :) Idete na granični prelaz Ilok - Bačka Palanka.
Posle ulaska u Srbiju odmah ste u BP.
Vozite pravo do raskrsnice gde se nalazi skretanje desno za Novi Sad. Orijentir vam je pravoslavna crkva koja se nalazi sa vaše desne strane.
Nakon skretanja za Novi Sad idete samo pravo nekih otprilike 4km i na samom izlazu ćete videti skretanje desno za čardu Florida.
Nakon što skrenete na put za čardu vozite se kroz šumu nekih 500 metara i onda ćete naići na gomilu kojekakvih Citroena i veselih vlasnika istih! :D
To znači da ste stigli na cilj. :)

Za sada prijavljeni...

Bungalov:

1. Deda(HR) - riba x 2
2. Vedran(HR) - roštilj x 2,5
3. Gaja - roštilj x 2

Hostel trokrevetna:

1. Mix - roštilj x 3
2. Blažo Ðukić - roštilj x 3,5

Hostel dvokrevetna:

1. Miroslav (BiH) - roštilj
2. Evgeni (BG) - roštilj x 1, riba x 1
3. Hiroviti - roštilj x 2
4. Endi(HR)
5. slobodna

Vikendaši:

1. Wrib - riba x 2
2. Simke - riba
3. Apach
4. Edo - riba
5. Mićo Radanović - roštilj x 2
6. Ostreš and family - riba, roštilj x 1,5
7. Majda, Zmix - riba x 2

Subotari:

1. Ana, Srđan & podmladak
2. Tana, Željko - roštilj x 2
3. Luka (HR) - riba x 2
4. Captainatr & Gospodja
5. Kale, Dalibor - roštilj x 2
6. Mohawk & Gospodja & Podmladak
7. Saša45 - roštilj
8. Goca, Milan - roštilj, riba
9. VladaGS, Kristina - roštilj x2

Inače, ostala je jedna dvokrevetna soba slobodna, pa ako neko želi... ;)
 
Na vrh