Dopunjavanje klime

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
lik je izvukao staro ulje i zamijenio ga novim, valumirao sistem, dezinficirao ga, promijenio filter, stavio plin i bojilo i za tu igru od 2 sata rebnuo me 850 kuna.
Kaj??! Bosh, Brežice, komplet servis 20,00 eur.

Ak stavlja to flourescentno bojilo, onda je još nekih 5 eur na cifru, al to se dela sam ak sumnja da negde pušta.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Bio u ZG. Auto klima Kuharić

Posavska 16, 10110 Zagreb (Rudeš)
Telefon:
095/8393-049 Mladen
098/9105-171 Mladen
091/9260-228
Tel: 01/3815-073
Fax: 01/3816-508
e-mail: [email protected]

Pregled s dodavanjem ulja i punjenjem 250 kn, i dezinfekcija sustava još 100.

radi za 200-300kn
To je ta cijena svugdje.

Napiši kontakt. Trebat će nekome sigurno. Vas Riječana ima dosta ovdje. :)
 

marek45

New member
Radi se o tome da osjetno slabije ladi. Prije bi počela puvati gotovo mrzli zrak kroz 20 minuta i pri najvećoj žegi. Na duljim relacijama (dvi ure vožnje) bi je triba gasiti koliko bi u auti postalo neugodno ledeno. Pogotovo na noge.
99% da negdje pušta.
ako imaš napunjenu klimu s UV bojom lako će vidit da li i gdje pušta.
 

Lakii

Well-known member
Da ja prenesem svoja iskustva.

Dopunjavanje klime u Rijeci, Frigoadria na Skrljevu. 250 kn, zadovoljan...
 

kuja

New member
evo ja sam bila u ruboru prošli tjedan i nemam pohvalu nikakvu za njih! nakon njihovog punjenja klime riknuo mi je kompresor! luda sam za popizdit sad,nit klime nit para za kompresor!
prošle godine sam bila u kuhariću na punjenju i nikakavih problema nije bilo,al ove godine pošto su 80 kn jeftiniji bili u prokletom ruboru,otišla sam tamo i popušila pošteno!
NIKAD VIŠE!
jebeš tih 80 kuna kad ti naprave štetu od par tisuća!
a sad, imam fino tropsku klimu...
i gdje da ja sad kupim kompresor a da me ne oderu?
 
Posljednje uređivanje:

zoran37

New member
evo ja sam bila u ruboru prošli tjedan i nemam pohvalu nikakvu za njih! nakon njihovog punjenja klime riknuo mi je kompresor! luda sam za popizdit sad,nit klime nit para za kompresor!
prošle godine sam bila u kuhariću na punjenju i nikakavih problema nije bilo,al ove godine pošto su 80 kn jeftiniji bili u prokletom ruboru,otišla sam tamo i popušila pošteno!
NIKAD VIŠE!
jebeš tih 80 kuna kad ti naprave štetu od par tisuća!
a sad, imam fino tropsku klimu...
i gdje da ja sad kupim kompresor a da me ne oderu?
A ja bio baš kod njih u utorak, znači prije 4 dana, kupio preko šalji dalje kupon za 110 kuna, dečki dobro rade i ok su, meni je falilo skoro pola plina unutra, najprije izvakumirali, napunili mi to, provjerili filter kabine mada sam ja znao da je nov i sve ok, klima sad radi savršeno dobro.
Nisu oni krivi za kompresor, nešta drugo se sa njim dogodilo.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
evo ja sam bila u ruboru prošli tjedan i nemam pohvalu nikakvu za njih! nakon njihovog punjenja klime riknuo mi je kompresor! luda sam za popizdit sad,nit klime nit para za kompresor!
prošle godine sam bila u kuhariću na punjenju i nikakavih problema nije bilo,al ove godine pošto su 80 kn jeftiniji bili u prokletom ruboru,otišla sam tamo i popušila pošteno!
Ne znam na koji ti način bilo tko može punjenjem uništiti kompresor. Èisto tehnički gledano, male su, pa čak i gotovo nikakve, šanse da su ti oni oštetili kompresor.

Vrlo vjerojatno je nešto drugo u pitanju. Samo što...
 

kuja

New member
D
Ne znam na koji ti način bilo tko može punjenjem uništiti kompresor. Èisto tehnički gledano, male su, pa čak i gotovo nikakve, šanse da su ti oni oštetili kompresor.

Vrlo vjerojatno je nešto drugo u pitanju. Samo što...
Upravo sam se vratila sa servisa. Kompresor je riknuo zbog nedovoljne kolicine plina i ne stavljanja ulja u punjenje.mogu se pozdravit sa kompresorom i onom prokletom ustedom od 80 kuna. Toliko o njihovoj kvaliteti. Covjek najbolje uci na vlastitim pogreskama.
 

Lakii

Well-known member
Teta (valjda) Kuja, a o kojem se autu radi?
Pomoglo bi i predstavljanje prvo...

PS. u pravilu klima ni ne ukopcava ako ima premalo plina. a ulje iz klime se ne potrosi i ne iscuri tek tako, jedino ako se radilo o vecem propustanju.
Su ti ovi potpuno ispraznili i izvakumirali sustav?
 

deda

New member
Ja niš ne kužim,kakvo ulje u punjenju?Kod ispitivanja i punjenja,odnosno filtriranja plina, niš se ne dira po kompresoru i ne čačka se nikakvo ulje.Ako nešto ne štima sa kompresorom,da curi ulje,onda se ni ne puni plin.Mora da je kompresor već prije riknul i sada kada su dopunili plin više ne radi niš.Nisu oni niš krivi.
 

Olaf

New member
Ajmo ovako...ulje se nemoze izvuci vakumiranjem nego se ispusta na kompresoru, dalje ako nema dovoljno plina kompresor se nece aktivirati iz sigurnosnih razloga jer ima senzor koji mjeri tlak. Kompresor moze ***** ekspanzioni ventil ako nije ispravan. Zasto si kao prvo i osnovno isla punit klimu, jel ti klima uopce radila? Nisi razmisljala da je kompresor otiso da nekazem kud i riknuo skroz kad je opterecen novim plinom? To su nepredvidive situacije...evo ti jedna probna voznja kad mi je pukla poluosovina i oslo sve u ***** a covjek doso da pocne trokirat auto kad se zagrije. Ti neznas koliko ja imam iskustva s takvim situacijama kad sam ***** ko suhi a ni kriv ni duzan...evo najbanalniji primjer kad je ***** tvrdio da sam mu ispraznio cijeli rezervar a imamo kamere u radioni, i ja tvrdim da nije istina ali stranka je uvijek u pravu jel tak? To je najbanalniji primjer i neznate koliko neki decki ***** svaki dan zbog tudih gresaka ili tog sto stranka zeli nesto badava izmust. Evo ti jos jedan primjer; na c3 napukla pumpa goriva u rezervaru i baca gorivo okolo i pokazem covjeku sto je greska i da ja mogu narucit samo cijelu pumpu a nemogu ju varit i slicno jer nemam alat za to, bio je prisutan prijemnik i stranka i kaze covjek da ce on kupiti zamjensku pumpu da bi kasnije me napao da sta mu nisam reko da on to moze odnesti na varenje plastike, poceo galamit i dobije besplatan servis koji ce ic na moj teret a trebo je mijenjat zupcasti itd...sad zamisli kako sam se ja osjecao kad znam da nisam kriv a sef mu da besplatan servis plus ***** u mozak...dode mi da ***** nekog ****te...ispricavam se administratorima, moderatorima i clanovima na rijecniku ali ljut sam
 

zoran37

New member
Ajmo ovako...ulje se nemoze izvuci vakumiranjem nego se ispusta na kompresoru, dalje ako nema dovoljno plina kompresor se nece aktivirati iz sigurnosnih razloga jer ima senzor koji mjeri tlak. Kompresor moze ***** ekspanzioni ventil ako nije ispravan. Zasto si kao prvo i osnovno isla punit klimu, jel ti klima uopce radila? Nisi razmisljala da je kompresor otiso da nekazem kud i riknuo skroz kad je opterecen novim plinom? To su nepredvidive situacije...evo ti jedna probna voznja kad mi je pukla poluosovina i oslo sve u ***** a covjek doso da pocne trokirat auto kad se zagrije. Ti neznas koliko ja imam iskustva s takvim situacijama kad sam ***** ko suhi a ni kriv ni duzan...evo najbanalniji primjer kad je ***** tvrdio da sam mu ispraznio cijeli rezervar a imamo kamere u radioni, i ja tvrdim da nije istina ali stranka je uvijek u pravu jel tak? To je najbanalniji primjer i neznate koliko neki decki ***** svaki dan zbog tudih gresaka ili tog sto stranka zeli nesto badava izmust. Evo ti jos jedan primjer; na c3 napukla pumpa goriva u rezervaru i baca gorivo okolo i pokazem covjeku sto je greska i da ja mogu narucit samo cijelu pumpu a nemogu ju varit i slicno jer nemam alat za to, bio je prisutan prijemnik i stranka i kaze covjek da ce on kupiti zamjensku pumpu da bi kasnije me napao da sta mu nisam reko da on to moze odnesti na varenje plastike, poceo galamit i dobije besplatan servis koji ce ic na moj teret a trebo je mijenjat zupcasti itd...sad zamisli kako sam se ja osjecao kad znam da nisam kriv a sef mu da besplatan servis plus ***** u mozak...dode mi da ***** nekog ****te...ispricavam se administratorima, moderatorima i clanovima na rijecniku ali ljut sam
Nemoj biti ljut, ne pomaže, ima pacjenata a i teta kuja je izgleda jedan od takvih.
Po njezinom bi i ja mogao reći da su oni krivi šta mi je ležaj na remenici kompresora loš jer punili su mi klimu.
 

deda

New member
Ima takvih primjera kolko hoćeš,samo mene to ne dira,velim svoje,ak prihvati,prihvati,ako ponovo nekad dođe,odjebem ga i gotovo,nek si traži drugu budalu.Ne kažem da ja ne pogriješim,ali onda to uz ispriku sredim ,ali kako ljudima dokazat da mu je riknuo kuplung zato kaj on nezna vozit,ili je auto već napravio milion km i proklizio baš kada je odlazio od mene,a ja sam mu samo ravnao i farbao zadnji blatobran i nisam ni palio auto,a ispada da sam vozio trke negdje s njegovim autom.
 

zoran37

New member
Ta trebo si im je**ti majku i sefu i stranci, naci ih kasnije i jednog i drugog i noge im polomiti!
E lako je to reći i napraviti ali posao treba čuvati jer teško ga je naći pa nekad i prešutit mada znaš da si u pravu. Jeb.na su vremena.
 
Na vrh