Dobavljivost rezervnih dijelova

Isus

New member
zar nije prema zakonu o zaštiti potrošača određeno u kojem roku auto mora biti popravljen, u suprotnom se mora dobiti novi auto
Zakon o ZASTITI potrosaca je napravljen da bude PROTIV potrosaca.
Lijepo pise u zakonu ovako:

"Zakon ne predviđa precizne rokove, već razumni rok, koji se određuje temeljem svih okolnosti određenog slučaja, odnosno, cijeneći sve okolnosti vezane za neispravan proizvod i njegove konkretne nedostatke. Ako trgovac u razumnom roku ne popravi proizvod zakon predviđa obvezu trgovca da preda novi proizvod, odnosno ukoliko to nije moguće potrošač ima pravo na sniženje ili povrat novca (raskid ugovora)."
 

Krky

Lakerski profesionalac
Zato se i radi ko kaj hoće.Lepo im zemeš zamjenski i svoj ušparaš na kilometrima.

imal mi je kum problem kaj je auto bil na popravku 40 dana, pa su mu odobrili zamjensko samo 2 puta, i to samo za vikend po 2 dana..
 
Zakon o ZASTITI potrosaca je napravljen da bude PROTIV potrosaca.
:stovanje: pravo to

kako je moguce da se jedan dio ceka mjesecima? pogotovo dio koji rikava cesto i prakticki je potrosan kao zarulja H7?
za jastuke i vrapci na grani znaju... evo na uk forumu pun kufer prigovora na to... i onda nisu u stanju imat na lageru te jastuke. kao da ti kaze sorry nemamo amortizer

skidaj ga s novog jbt...
bas tak
:rolleyes:
 

fullcool

New member
:palacgore:

sva sreca kaj imam jos 2 auta pa mogu cekat nove. nekak mi se ne stavljaju rabljeni. a kaj se tice vulkanizera, pitao i neizvedivo je. nece drzat.
Neizvedivo je ako se ne može demontira jastuk, ali kad bi se demontirao onda taj dio koji vulkanizer zakrpa neće sigurno pustiti dosta dugo vremena, i ako je recimo došlo do probijanja nekim oštrim predmetom takva zakrpa može biti i trajna. Problem je kad se guma počne raspadati na mjestu gdje se presavija, možeš zakrpati jedno mjesto, ali će brzo popustiti na drugom, jel se sve polako raspada od istrošenosti. Ali ako ti ne treba hitno auto onda nema smisla kemijati, ovo bi moglo biti privremena pomoć dok e stigne novi dio.
 

deda

New member
Deda nedaju cigani zamjenski auto...
Kaj nedaju,moraju dati,inače su najebali ko žuti mački,pa ja sam imao zamjenski auto tri tjedna i nisam ga htio vratiti dok god nisu popravili Xsaru,makar su me stalno zvali da im ga moram vratiti.Nisam htio ni ćut i rekao sam im da me mogu samo još jednom zvati i to kada auto bude gotov.
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Zakon o ZASTITI potrosaca je napravljen da bude PROTIV potrosaca.
Lijepo pise u zakonu ovako:

"Zakon ne predviđa precizne rokove, već razumni rok, koji se određuje temeljem svih okolnosti određenog slučaja, odnosno, cijeneći sve okolnosti vezane za neispravan proizvod i njegove konkretne nedostatke.
a razumni rok je neodredeni rok LOL
S obzirom da je Zakon generalan, bilo bi jako loše, ponajprije za kupca i kompletno tržište, da se zakonodavac drznuo zakonski precizirati rok popravka za apsolutno sve proizvode.
Ono što je za kupca puno važnije od spomenutog Zakona su Opći uvjeti poslovanja (Uvjeti korištenja) i Jamstveni uvjeti u kojima su precizirana prava i obveze kupca vezana za konkretan porizvod.
 

Isus

New member
S obzirom da je Zakon generalan, bilo bi jako loše, ponajprije za kupca i kompletno tržište, da se zakonodavac drznuo zakonski precizirati rok popravka za apsolutno sve proizvode.
Ono što je za kupca puno važnije od spomenutog Zakona su Opći uvjeti poslovanja (Uvjeti korištenja) i Jamstveni uvjeti u kojima su precizirana prava i obveze kupca vezana za konkretan porizvod.
Pise lijepo u servisu na zidu, crno na bijelo.
 

ccccxm

New member
Ni ja nisam zadovoljan kad sam u Zadru htio naručiti dijelove za xm pisalo im je na čelu odj... Da nije kolege Jure sa foruma imao bih gadne muke u pronalasku dijelova.
Baš mi ide na živce taj neprofesionalan odnos,pa baš zato što ljudi uopće još voze automobile poput ds,cx,xm trebaju imati svaki dijelić za njih pa kud ćeš veća reklama nego kad se ti automobili voze...:mad::thinking:
 

Konrad

New member
Ni ja nisam zadovoljan kad sam u Zadru htio naručiti dijelove za xm pisalo im je na čelu odj... Da nije kolege Jure sa foruma imao bih gadne muke u pronalasku dijelova.
Baš mi ide na živce taj neprofesionalan odnos,pa baš zato što ljudi uopće još voze automobile poput ds,cx,xm trebaju imati svaki dijelić za njih pa kud ćeš veća reklama nego kad se ti automobili voze...:mad::thinking:
jos je veca sramota kad ne zele narucit kopce i takve sitnice...
 
Na vrh