Curi antifriz

firens70

New member
Pozdrav ekipa, danas mi je procurio antifriz dok sam se vozio, stao sam uliti novi, ali ubrzo nakon toga je već bio na asfaltu. Prije nego počnem šarafat imate li kakvih savjeta, ja vjerujem da je pumpa za vodu, ali kako je bio mrak nisam uspio vidjeti je li to uzrok. Svaki je savjet dobrodošao.
 

firens70

New member
Danas sam išao otkriti kvar i našao sam da je puklo crijevo, ono koje dovodi antifriz od posude do motora i to drugi kraći dio tog crijeva (nakon spojnice). Problem je što ne mogu nigdje naći takvo zamjensko crijevo. Zvao sam sve ove trgovine auto dijelovima i nigdje ga nema. Zna li netko gdje se može nabaviti. I još jedno pitanje kada ste na ovom motoru mijenjali kanalni remen i vodenu pumpu, a kada lanac?
 

Mrki5

Well-known member
Danas sam išao otkriti kvar i našao sam da je puklo crijevo, ono koje dovodi antifriz od posude do motora i to drugi kraći dio tog crijeva (nakon spojnice). Problem je što ne mogu nigdje naći takvo zamjensko crijevo.
Ako je ono tanko crevo i nije puno oštćeno, navuci termo buliž (može dva jedan preko drugog).
 

gudelj

Member
Danas sam išao otkriti kvar i našao sam da je puklo crijevo, ono koje dovodi antifriz od posude do motora i to drugi kraći dio tog crijeva (nakon spojnice). Problem je što ne mogu nigdje naći takvo zamjensko crijevo. Zvao sam sve ove trgovine auto dijelovima i nigdje ga nema. Zna li netko gdje se može nabaviti. I još jedno pitanje kada ste na ovom motoru mijenjali kanalni remen i vodenu pumpu, a kada lanac?
Nije mene nitko zvao 😀
 

firens70

New member
Evo da vas obavijestim, promijenio sam crijevo od antifriza, uzeo sam neko jeftino, nije original i to sam stegnuo običnim šelnama. Za sada je okej i ništa ne pušta. I da crijevo je puklo jer je udaralo u osovinu.
 
Na vrh