Citroen C4 B7 HDi 90 (Heat/Sound Shield)

Driv3r

New member
Pozdrav, zna li neko da li je bitno ovo vratit na auto i ako treba koliko je komplikovano?
Danas sam to izvuko jer vec nekoliko mjeseci (tacnije od kada je radjen mali servis) imam zvuk lupanja u kabini. I primjetih ovo da je iza labavo i da je palo. Sad kada sam to ukolo io vise nema lupanja. Znaci da li mogu voziti bez toga ili moram vidjet da nadjem nekog majstora da mi to sredi.
6ED92E64-57CF-4DB7-BA98-D7BB7B79A18E.jpeg
 

sir.Oliver

Well-known member
prije no što ga pokušaš stavit , popravi ono oštećenje . ili ga podlijepi nekim čvršćim materijalom , pa onda skalpelom izreži rupu ... ili napravi lineni komad koji će prekriti oštećenje sa svake strane barem 1cm i stisni ga da ostane čvrsto na materijalu . ovako postoji velika šansa da ponovo počne lupkati
 

Driv3r

New member
prije no što ga pokušaš stavit , popravi ono oštećenje . ili ga podlijepi nekim čvršćim materijalom , pa onda skalpelom izreži rupu ... ili napravi lineni komad koji će prekriti oštećenje sa svake strane barem 1cm i stisni ga da ostane čvrsto na materijalu . ovako postoji velika šansa da ponovo počne lupkati
Da moram i to nekako sredit. Nego jos nisam naso neki kanal dje bi to mogo da probam da stavim. A zna li ko mozda dje ide ova lajsna (na sliku oznacena crvenom) i ona je bila iza isto. Mislim da je ona lupala jer sam prvo nju mako i nista se vise nije culo, tek sam onda kasnije vidjeo da je ovaj izolator toplote spao takodje.
 

Prilozi

Na vrh