Citroën DS5

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nije.

Evo tu par slikica redizajna






Ništa drastično, čini mi se da se malo estetski pokušavaju nekim detaljima distancirati od Citroena... u svakom slučaju još uvijek jedan od aktualnih vrhunaca dizajna koji se može vidjeti na cestama.
 

markan1000

Well-known member
dizajn je krasan, ali ova prednja maska... užas! to definitivno više nije citroen, i oni se očito pokušavaju svim silama distancirati od citroena.
 

ExOduS442xb

Racing
Prednja maska vuce na Numero 9 koncept i nije mi ovdje sjela, i maknuli su Citroenov logo, pokusavaju se distancirati prebrzo, vjerojatno ce svi DS modeli izgubiti Citroenov logo, prednja maska prije redizajna mi je bolja, unutrašnjost izgleda isto.

Edit: Evo sastavio sam si model kakav bi htio voziti, prava sića, 394.000 kn. :D
 
Posljednje uređivanje:

markan1000

Well-known member
jučer u murteru ugledah prvi put na cesti redizajnirani primjerak s novom maskom. imam samo jedan komentar: užas! naravno da je ostatak auta kao i dosad prelijep, ali ova prednja maska... žešći jeftilen sprijeda izgleda...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
DOsta si oštar... morat ćemo i to provjerit. Malo je elegantniji po slikama stari model, al baš da jeftino izgleda... ajde da i to vidimo :grin:
 

markan1000

Well-known member
ne znam, možda je to zbog toga što mi je ds5 vjerojatno najljepši aktualni model auta koje postoji, pa se nedostaci više ističu. ali u svakom slučaju opet ponavljam, uživo meni to ne izgleda nikako
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
ima nekih naznaka za to ili?
"Ukidaju" ga već tri godine. :whistling: :cool:
Teško je reći. Neka poslovna logika, ako uzmeš u obzir DS liniju, nalaže suvišnost C5 kao premium modela. Bez obzira koliko se mi ne slagali s time. :(
 

mamut

C5
Donator foruma
da ds linija baci c5 u prošlost meni bi bilo baš žao, najviše iz razloga što volim aute s ''guzicom'' a DS to nema, odrezan je, neznam kak se to stručno kaže - valjda hatchback, tak da je meni c5 jedini izbor, i c elysee ajde :D
 

vborovic

C5 modifikator
Nema do auta sa 3/5-vratima ... svaka čast limuzinama, ali dok trebaš nešto ozbiljnije voziti, klasični prtljažnik je koma, da je ne znam kako veliki auto
 

marko1103

Member
evo da se pohvalim. upravo sam vozio redizajnirani DS 5 :angel: dizel varijantu

moram priznat da je osim bolje izolacije i puno ugodnijeg ovjesa auto prakticki jednako vozis kao i C4.
Kabina je dopadljiva na oko medjutim moram priznati da je jako nepregledan s prednje strane. Sajba mi djeluje nepregledna jer je relativno niska, kao i prednji A nosaci koji zakrivaju jako veliki kut sto pogotovo kod skretanja pa pola pjesackog ne vidim uopce sto se desava.

Sve u svemu divno iskustvo :)
 

vborovic

C5 modifikator
auto prakticki jednako vozis kao i C4
Normalno, kad je jedva 20 cm duži DS5 od C4 ... izolacija je logična s obzirom da se radi o višoj klasi, ali nažalost, nije na razini C6 ... preglednost je blago rečeno katastrofa, ko da si u bunkeru (ne mislim na prtljažnik) ... meni razočaravajuče iskustvo dok sam ga vozio (s obzirom na cijenu)
 

CDS5

New member
Pozdrav ljudi, dosta korisnih informacija sam nasao na ovim stranicama. Dakle, uskoro se upustam u avanturu sa ovim vozilom, imam vec par primjeraka koji su u uzem popisu za kupovinu, no potraga je svakodnevna. Kupio ih jacu verziju sa maksimalnom opremom i automatik, auto jos nisam posteno provozao ali nakon sadasnjeg vozila ne ocekujem da ce me snagom i performansama oduseviti, no stize prinova u obitelj pa sam primoran na kupnju krstarice. Ono sto me zanima kod vasih iskustava, ima li ovaj auto "francuske" tikove poput iznenadnog zatajenja nekog dijela opreme (podizac stakala, zarulje svakih par dana, razne lampice upozorenja koje se pale random). Vec sam imao francusku avanturu sa Vel Satisom koja nije dobro zavrsila. Trenutno vozilo 640 GC htjeli smo zamijeniti sa serijom 5 GT, no ipak idemo na nesto jeftinije obiteljsko + smart. Ne patim od "švabskog" sindroma, al htio bih auto koji malo odskace od konfekcije, imam fetiš na brdo opreme i tu se DS5 namece kao jedini izbor. I glavno pitanje, hoce li hibridna tehnologija promovirati automehanicara u mog najboljeg prijatelja ili je odrzavanje u okvirima normalnog? Pozdrav svima.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Na tvom mjestu bih se radije zagledao u C5. jer sa DS5 nema previše nekih iskustava i radi se prvenstveno za sad na vozilu za kinesko tržište.

što se tiće održavanja trebalo bih biti podjednako s tim da mu je zasigurno i održavnje nešto više kao što je to bio i sl sa C6.

tikova ima svaki auto ne postoji auto bez toga. bolje rečeno ( gremlina) uvjek se i gotovo svakom zna desiti da negdje nešto vibrira ili tome sl. žarulje i podizaći to je večinom u svim ovim novim serijama barem citroena dobro riješeno i nema baš problema poo tom pitanju kod novog vozila i vozila do cca 150.000km e sad poslje toga naravno s godinama i km ide vrijeme da se nešto i promjeni.

u biti stvar je samo što se želi i dali si kod vozila kakav je ds5 može i isplati plačati nešto više održavanje to je na svakom pojedincu da odlući sam.

Meni su daleko interesantniji, Citroeni nego li DS modeli. iako ds3 izgleda zaista onako frajerski ali to je za omladinu. obitelj pak bolje C5, C5 x7, C4-II. c4 grand pıcasso :cool:
 

Randy5

Active member
Nedavno sam naletio na negativnu kritiku DS5 hybrid zbog robotiziranog automatika, rekli su da je Peugeotov automatik bolji u hibridnoj tehnici. DS5 je neobično koncipiran automobil, Citroen i Lancia su jedini bili na tržištu s takvom ponudom. Kao što Zlatko kaže, malo aktivnih forumaša ima dugotrajnije iskustvo s tim autom. Ako ga kupiš, nadam se da ćeš se s vremena na vrijeme pohvaliti makinom.
 

Cutac

Prèkaroš
Nije ti DS5 baš obiteljsko vozilo. A ako ti se sviđa jer te podsjeća na 6-icu, rađe uzmi 5-icu karavana ili E klasu karavan ili CLA karavan :D
 

vborovic

C5 modifikator
može mi netko ovo prevest
BMW 640 Gran Coupe



Molim ... :)

Drugo spominjano vozilo: BMW 5 GT



@ CDS5 - Vozim C5 Tourer 2010 i vozio sam DS5 koji te zanima... ako u njemu vidiš krstaricu, fulati ćeš ... auto je iznenađujuće kratak (vanjski izgled vara) i ima jako mali prtljažnik (spominješ prinovu u obitelji) ... preglednost: koma ... nisam skužio dal planiraš uzeti novi ili rabljeni, nije mala razlika (u cijeni i u kasnijim troškovima održavanja, ovisi sa koliko km bi ga uzeo) ... Hybrid 4 sa 4x4 pogonom (200 BHP) troši 7-8 litara ... tak da nekakvu svrhu hibrida ne kužim u ovoj implementaciji ... ovjes: tvrd (za Citroen) ... mjenjač, ta robotizirana varijanta, to je za izbjegavati (isključivo moje osobno mišljenje, neki će se zaklinjati da je to najbolje što postoji)
 
Na vrh