C5 x7 2.0 hdi2008 plivajuci zamajac zamena

era970

Member
pozdrav ekipi, evo prodje 10 000 km od kad sam kupio auto i dodje i do crkavanja plivajuceg zamajca... nije skroz , ali tu je, pocele su vibrcije tokom voznje i na leru (malo slabije) , lupanje u menjacu (od pocetka sam se pitao sta je to kakav je zvuk, i evo odovora).doduse nema neke simptome koje sam citao na forumima, kao sto su lupanje i podrhtavanje prilikom paljenja i gasenja. da pitam konkretno:
- da li je pametno staviti umesto plivajuceg zamajca i seta kvacila ZAMENSKI set sa fiksnim zamajcem? razlika u ceni je 150 eura (sto mi odgovara)
- ako vec moram ipak plivajuci zamajac da stavim opet, koji da stavim?i LUK Valeo ili Sachs?
interesuje me da li neko zna gde u Srbiji mogu da kupim set kvacila i zamajac a da je kvalitetno, a ne neki falsifikat, a cuo sam da je trziste prepuno laznjaka.
procitao sam puno tema, ali ako neko ima isti model ka ja (2.0 hdi 103kw , menjac 6 stepeni) a da je ugradio fiksni zamajac , voleo bi da mi kaze nesto o tome.
 

era970

Member
zamenio... LUK-ov set , drugi auto sad. svinoni cudni zvui koji su postojali od kad sam ga kupio, nestali su sa nivim zamajcem.. sapuce uu voznji, nema ni gram vibracije, pliva, kvacilo mekano.. ne repoznajem auto jbt
ovo zadovoljstvo me je izaslo za majstorom ukupno 500 eura 400 zamajac i set kvacila i 100 majstor... mada majstor je mogao i malo jeftiniji da bude al jbg negde moras platiti
 
Na vrh