C5 2014 / 1.6 eHDi 115 (114KS) - servis redom

redfevers

Member
Pozz,

Posto kako vec napisa u prvom postu :) nikad mislio francuza, no desi se i to :)... pa ne znam nista.

Okvirno, auto uzeo iz Francuske / Njemacke, a posto je knjiga itd na francuskom, trebaju mi kratke smjernice sto se kada mijenja, presao je 150000km.

Kada idu remen i ostale bitne stavke - ili je najbolje voziti na servis da pregledaju i daju sve infos?

Unaprijed zahvalan.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa prvenstveno treba vidit što je sve do sada rađeno.
Ako je to nepoznanica, ja bi radi sebe napravio veliki servis i promjenio ulje u mjenaču. Ostalo po potrebi.


Uputstva na hr možeš naći tu:
http://service.citroen.com/ddb/
 

mamut

C5
Donator foruma
A gle remen je trebo bit zamjenjen vec odavno ajmo rec

Ak nije, mijenjaj jer je krajnje vrijeme, no mislim da je zamjenjen, provjeri

Odvedi ga na dijagnostiku u ovlasteni da vidis sta je radeno prije, ako je servisirano u ovlastenom

Ja imam isti taj samo 2011
 

vborovic

C5 modifikator
Pa uranio si za barem 30 tkm .. barem ... nitko ti ne brani da ga mijenjaš i na 80 tkm ako želiš, ali, čemu ... ako remen želi puknuti, otići će ti bilo kad, uključujući i novi ... a ako je predviđeno kada se mijenja, slobodno se toga možeš pridržavati ...
 

mamut

C5
Donator foruma
super ako je tako, meni su svi serviseri rekli do 100tk da se promjeni obavezno, e sad dal si rade poso ili iskustvo - neznam
 

Pavel

Lepi™
Moj je na 192.000km i još mu nije vrijeme, remen je dobar. Promijenit ću ga na idućem intervalu na oko 200.000km (u uputama stoji da ili 180.000km ili 240.000km). Pomoćni remen sam promijenio, kao i ulje u automatskom mjenjaču (doduše negdje oko 175.000km).

Ne vidim zašto bi mjenjao već na 100.000km remen no dobro, svatko održava kako želi.
 

mamut

C5
Donator foruma
Ja sam na 90k, neznam kad cu mijenjat..nisam pametan, nisam školovala :D

btw. prošle godine sam mijenjao sve filtere i ulje, reko majstor da iduce godine (sad) nemoram filter goriva i sve filtere zraka, peludi, nego samo filtar ulja i ulje, to ok?

pređoh 11k km u tih godinu dana od servisa
 

tomica0308

Well-known member
Tvornicka ugradnja mozda i izdrzi tih 240tkm,meni na fordu puko na 55tkm, havarija 3500kn.
Sad u citronu ugradio dayco zupcasti set kao oem da je to, e sad dal stim mogu bar 180tkm napravit il ne. Treba probat..
 

ZlatkoC4

Well-known member
Zupčastom se nakon prve izmjene skračiva interval zamjene. Ali dok je orginalni prvi slobodno se može držati servisnog intervala.
 

redfevers

Member
Hvala @Brruno, tako sam i naisao na informacije, u biti 175000 i 240000, malo mi je bilo puno, no kontam opet sve moguce :)

Hvala i ostalima, da se ne brigam onda, a reda radi svakako provjerim stanje, mada je manje vise sve OK za sada :p
 
Na vrh