C4 max kilometraža

Dalibor

Dado Tornado
ako ima emulzije ništa ne mora značiti... ali čudno mi je da je antifriz crn, a ti si se bez greške tako vozio i auto ti nije gubio antifriz... a ni razina ulja u karteru nije ti se povećavala...

idučih dana ću nešto raditi 1,4i motoru. pa ću uslikati da vidiš kako brtva može procuriti i još uvijek se može voziti... vjerojatno sve ovisi gdje i kako probije, ali generalno ako je auto malo masnije mašine nije ništa za zabrinutost. eventualno ulje višeg viskoziteta i teraj.
 

marek45

New member
.. ali čudno mi je da je antifriz crn, a ti si se bez greške tako vozio i auto ti nije gubio antifriz... a ni razina ulja u karteru nije ti se povećavala...

idučih dana ću nešto raditi 1,4i motoru. pa ću uslikati da vidiš kako brtva može procuriti i još uvijek se može voziti... vjerojatno sve ovisi gdje i kako probije, ali generalno ako je auto malo masnije mašine nije ništa za zabrinutost. eventualno ulje višeg viskoziteta i teraj.
Poslikao bih i ja svoju, al taman kad dođem doma majstor zatvori radnju.

Antifiz je meni izgledao crn. Možda je pokupio neko smeće od kilera il čega već. :confused:
Razina ulja se smanjivala, al antifiz je polako tih zadnjih par dana nestajao. (1 dec na 500km valjda). Al prije toga ništa. Mjesec dana se vozio i ništa niej falilo.
Također nikad nije bilo antifiza u ulju motora.
Al kao što veliš, nikakve lampice se nisu palile, mogo sam se vozit 150 na sat, normalno je vukao i sve. Jedino se moglo osjetiti na leru kao što sam već rekao da jako podrhtava.
Valjda više sreće nego pameti.
Sad slijedi brušenje tih ventila, mijenjanje gumica, zupčastog i sve te fore. Prelazim na total 10w 40, pa javim dal troši.
Al ono zanimljivo mi je to da su svi ventili puštali!
Kak to?
(kad sam izvadio šipku ulja onda je dosta dimilo bijelkasto-sad dal su to bile vodene pare il ulje nemam pojma).
A što se tiče onog sumljivog mirisa ulja kaže mehaničar da je to od tog antifiza takav miris bio.

p.s. otpojili dečki akumulator. oće bit problema poslje u stilu tih kodova il nemogućnosti da upale il šta već? (radio nije kodiran)
 

Dalibor

Dado Tornado
napisal bi odi brzo po auto dok nisu počeli raditi na njemu, ali ne želim imati c4 na duši ;)
od svega kaj si napisal samo je ovo za zamisliti se...
A što se tiče onog sumljivog mirisa ulja kaže mehaničar da je to od tog antifiza takav miris bio.
nebi trebal imati problema zbog otpojenog akumulatora, bar kolko se ja kužim... ali možda to može ovisiti i o tome što imaš od opreme...
...
...
prije cca 7 godina je počelo probijati. od tada napravljeno 70tak tisuća km... potroši litru ulja na 1500,2000km... ulje je gušće, 15/40 zimi i 20/50 ljeti...
brtva se nema namjeru mjenjati...
moš vidjeti kako je zauljeno, ljeti zna biti i svjetlog ulja... prije tehničkog se pobriše...
na čepu kilera zna biti malo emulzije...

 

marek45

New member
eto došo auto sa servisa.

Izmijenjeno:
brtva glave, brtva usisne, brtva ispušne grane, gumice ventila, brtva oba poklopca ventila, semering bregaste, semering radilice prednji, vijci, brušenje svih ventila i brušenje glave,

zupčasti, rola zupčastog, ležaj natezača, pumpa vode, stazni remeni, ulje, filter ulja, antifiz, pranje sistema od ulja i antifiza, čišćenje injektora i 14 sati posla.

Ukupno cca 5000kn u neovlaštenom.

Motor radi ko da je izašo iz tvornice, nema vibracija, nema buke, nema nepravilnog rada, jako fino vuče i pun je snage. :)
Vidjet ćemo kako će bit dalje.
Btw. prešao sam na total 10w 40.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Izmijenjeno:
brtva glave, brtva usisne, brtva ispušne grane, gumice ventila, brtva oba poklopca ventila, semering bregaste, semering radilice prednji, vijci, brušenje svih ventila i brušenje glave,

zupčasti, rola zupčastog, ležaj natezača, pumpa vode, stazni remeni, ulje, filter ulja, antifiz, pranje sistema od ulja i antifiza, čišćenje injektora i 14 sati posla.

Ukupno cca 5000kn u neovlaštenom.
:surprised:
Meni se čini da si odlično proša šta se cijene tiče. Ja se svoga ne usudin ni pitat pošto. :)

Napiši u koga si to radija servis. Možeš i na privat ako je problem javno.
 
Na vrh