C4 2012. 1.6HDi 84kw // engine fault - klima ne radi nakon greške

ing_Onopko

New member
Pozdrav ekipa,

Imam čudnu situaciju s mojim Citroenom C4 1.6 HDi.
Naime, kada se automobil duže vozi npr. više od dva sata u komadu ponekad mi zna iskočiti greška "ENGINE FAULT" i na satu se pojavi SERVICE.
Auto tada i dalje normalno radi samo klima prestane hladiti, eventualno neznatno izgubi na gasu jačinu.
Čim stanem ugasim auto pa opet upalim auto greška nestane i sve normalno opet radi tj. klima mistično proradi opet i radi bez ikakvih problema.

Jednom prilikom nakon paljenja greške, nisam gasio auto i kod sebe sam imao mali obd koji se spaja na mobitel prikopčao sam ga ali ni on mi nije mogao pronaći grešku, super stvar što sam vidio (budući da citreon c4 nema kazaljku temperature) je da je temperatura motora uredna odnoso 80 stupnjeva.

Je li se netko sa sličnim susretao i što bi to moglo biti?

Unaprijed hvala!
 

Cutac

Prèkaroš
Očitaj grešku prvo.

Gasi ju vjerojatno jer gasi nepotrebne potrošače, tj. ulazi u neki oblik limp moda.
 

ing_Onopko

New member
Očitaj grešku prvo.

Gasi ju vjerojatno jer gasi nepotrebne potrošače, tj. ulazi u neki oblik limp moda.
Pozdrav Cutac i hvala na odgovoru.

Kažem spojio sam OBD i nije mi uspio detektirati nikakvu grešku, spojio sam ga odmah nakon pojavljivanja greške gdje nisam ugasio motor nego je u tom trenutku greška i dalje bila aktualna. Inače s tim OBDom uredno očitam greške. Bio također kod dva majstora koji su mi rekli da je sve uredu da ni oni ništa ne vide.

Ima li Citroen neki log grešaka?
Također, ako je imao neko sličnih iskustava dobro bi mi došlo.
 
Na vrh