C4 1.6 HDI 112 KS BVM 6 - markan1000

markan1000

Well-known member
evo i hauba riješena, sve je prošlo bez ikakvih problema, bez nadoplate i relativno brzo od slikanja do zamjene. pohvale servisu! usput promijenjen i prednji desni visokotonac, nadam se da sad više neće zezati :)
 

markan1000

Well-known member
prešlo se 50.000 km, sad već i 51.000, od čega 30.000 pod mojim vodstvom, pa eto red je da se napiše par rečenica.
na autu se praktički ne događa ništa, pali i vozi, i molim boga da tako ostane. jedino opet ima promjena na limariji. prekonoćnih, s parkinga, iznad zadnje desne gume pošteno udubljenje. ili me netko udario, ili pijana bagra se iživljavala nogama ili nemam pojma šta. uglavnom, morat ćemo opet za kaskom posezati krajem godine. ali, svo zlo u tome.
i dalje me oduševljava izgledom, udobnošću, ali najviše od svega nevjerojatnom praktičnošću. kad vidim koliko se neki auti tipa octavia hvale zbog praktičnosti, a ništa drugo osim velikog gepeka nemaju, dok u nijedan drugi pretinac u autu ne možeš staviti ništa veće od novčanika. ovdje npr. staviš bocu od litre i po i još ponešta u pretince na vratima. praktičnost, sjedi 5! a to je samo jedan primjer.
performanse jako dobre, sa 6 brzina i ovim konjima užitak se voziti na otvorenoj cesti, a pogotovo na autocesti gdje je pravi gutač kilometara jakim tempom vožnje i uz malu potrošnju.
potrošnja po gradu malo veća, ali sve podnošljivo.
cvrčaka i dalje ni u tragovima.
zamjerke su male, ali eto ima ih:
1. definitivno preveliki volan
2. u onim rijetkim trenucima kad se vozim nešto dinamičnije, jako naginjanje kroz zavoje i lagani osjećaj nesigurnosti. ali to sam znao i kad sam ga uzimao, i prevagnula je udobnost naspram držanja. i nisam požalio.
i to je zapravo to od zamjerki.
molim boga neka me još dvije godine odnosno 40.000 km koliko ga još planiram držati služi ovako, i ja presretan.
 

liberty

Well-known member
ovo pod 2. sam i ja imao osjećaj na c3.....ali kao što kažeš - ustupak udobnosti. i u biti to mi je draže, u konačnici jer s godinama me više zanima udobnost nego da osjetim svaki kamenčić pod kotačima:angel:
 

La Marche

Iskreni optimist
Kakvim godinama, što bih ja rekao?
Volim pročitati dobre komentare i od drugih, jedno vrijeme sam se osjećao sa svojim zadovoljstvom ovim autom kao bijela vrana na forumu.
 

markan1000

Well-known member
pitanje, probušio mi se vozačev tepih (gumeni), pa bi nabavio novi, i zanima me ima li netko takav viška za prodaju da ne moram cijeli set kupovati. ako ne, gdje se može povoljno nabaviti da nisu univerzalni. dosad sam najjeftinije našao set za 250 kuna u dućanu na ksaverskoj cesti, u citroenu savskoj su sad na akciji 360 kuna. i jedno i drugo mi je puno novaca s obzirom da mi treba samo jedan
 

markan1000

Well-known member
napokon promijenjene i gume, ovo će zimskima biti četvrta i zadnja sezona. a u četvrtak ćemo malo i servisirati autić, zaslužio je. osim standardne zamjene ulja i svih filtera, nema se nekih zamjerki. osim da mi škripi papučica mjenjača kad je pustim (to će se lako riješiti). i moram riješiti problem sa zvučnicima koji povremeno uopće ne krče, a povremeno baš jako krče, ali to ćemo naknadno.
bez obzira na te stvarno sitne nepodopštine, u autu i dalje uživam kao i prvog dana!
 

markan1000

Well-known member
ne znam koji idu, ali znam cijene :) visokotonci ispod šajbe su oko 70 kuna original u citroenu, ovi u prednjim vratima su čini mi se oko 150 kn komad. ali imam filing da nije stvar u zvučnicima, jer mi je malo čudno da su mi već 3 riknula dosad (visokotonac kojeg sam već zamijenio, i oba u prednjim vratima sad krče). javim svakako šta je bilo
 

linkres

New member
Meni neki put se čuje kao da je membrana podrapana. Onda zgadim radio i ponovo upalim onda je sve u redu.
Ma ti org.su neka loša kvaliteta, pa bi bilo dobro bar u prednja vrata staviti nekaj bolje.
 

markan1000

Well-known member
odrađen servis, ulje, filteri ulja, kabine i goriva. za sljedeći put, a to će biti na cca 70-75 tisuća km, rečeno da se pripremim za zamjenu prednjih diskova i pločica...
 

Cutac

Prèkaroš
org.su neka loša kvaliteta
Po meni, zvučnici kao takvi su ok, ali okolna buka ih čini lošima. Meni su zvučnici sasvim zadovoljavajući dok auto stoji/do nekih 70 km/h, ali tada se gubi bas i ostaje samo treble.
Da idem nešto prtljati po tome, prvo bih dampirao vrata, a tek onda mijenjao zvučnike.

Tko uopće proizvodi tvorničke?
 

markan1000

Well-known member
nisam pitao čiji su tvornički, meni su čisto ok što se tiče kvalitete zvuka... ali čuo sam, a sad se i meni potvrđuje, da su navodno što se tiče trajnosti jako loše kvalitete. navodno DS3 ima jako velikih problema s njima...
inače, off topic, mogu se pohvaliti da je u ženinu stranu familije jučer sletio još jedan c3 I, čime se ukupan broj c3-ica popeo na 3, dvije I i jedna II. i naš c4. ako tu zbrojimo i dva Forda s PSA motorima (1,6 i 2,0 dizeli)...
 

markan1000

Well-known member
red je za malo pohvala na račun auta, jučer smo nas četvero proveli ukupno 8 sati u autu, beograd, put do zagreba i po zagrebu, gužva, čekanja, snijeg, hladnoća, sve je funkcioniralo super, osim što je na početku dvaput javio grešku senzora za parkiranje (pretpostavljam zbog snijega i leda). abs i esp, diskretno i u pravim trenucima su se palili :) hill holder, krasan izum, pogotovo po ovakvom vremenu
 

markan1000

Well-known member
vidim da je zlatko hvalio cib, pa da se i ja pridružim pohvalama. na parkingu sam preko noći zaradio udubinu iznad zadnjeg desnog kotača i preko kaska sam rješavao u cib-u. sve je napravljeno u dogovorenom roku, korektno, čak su i neke sitnice ekstra napravljene.

nekima sam obećao javiti što je sa zvučnicima. krči uglavnom samo onaj u prednjim desnim vratima i to se tipa jednom tjedno javi. a na lijevoj strani se praktički više uopće ne javlja. rekao sam to u cib-u, i nisu uspjeli dokučiti da postoji neki problem u spojevima ili nečem sličnom. po njima, problem može jedino biti u zvučnicima. s obzirom da se krčenje tako jako prorijedilo, ja sam se zahvalio na njihovoj ponudi za zamjenu zvučnika, uz opciju da ako će se pojačati smetnje, otići ću ih zamijeniti. inače zvučnici su stvarno bagatela (zato valjda i rikavaju tako), i ako imate nekih većih problema s njima, nemojte se ustručavati otići do ovlaštenog zamijeniti ih. zaboravio sam opet pitati koje su marke :cool:
 

markan1000

Well-known member
nisam ih mijenjao na kraju, ali za one u vratima su mi rekli da treba skidati oblogu. zvučnik u vratima, nemam sad ponudu ispred sebe pa me nemoj uzeti 100%, dođe oko 120 kuna čini mi se
 

Cutac

Prèkaroš
Uf, to je jako jeftino. Još u ovlaštenom.
Što je najbolje, meni su to sasvim dobri zvučnici. Izolacija im ne ide na ruku, ali dok stojim, nemaju velike mane.
 

markan1000

Well-known member
iskoristiti ću svoju temu i za malo samopromocije, nadam se da nitko neće zamjeriti. naime, supruga mi je zastupnik za osiguranja (jadransko i croatia), pa tko god ima takve potrebe, a ima ih svatko barem jednom godišnje :D , slobodno neka mi se obrati na PP (tamo možemo razmijniti i brojeve). Bez ikakvih obveza, jedna dodatna ponuda koju zatražite ništa ne košta osim malo vremena, a može vam donijeti uštede. zapravo jednim udarcem odmah dobijete ponude od dva osiguranja!
 
Na vrh