C4 1.6 blueHDI 100

vborovic

C5 modifikator
Pitam jer me.gro.majstora uvjerava da ako pakne nisu skroz nove ide zamjena u kompletu s diskovima. Radi pogresne istrosenosti ako je disk kriv itd itd
Nije da je to bezveze (otprilike kako se pri promeni remena u pravilu rješava i pumpa vode), samo što trebaš sam znati/vidjeti kakva je stvarna istrošenost (a ne što ti netko kaže), pa onda sam procijeniš ... svakih toliko se ipak poklopi da ide u paketu i jedno i drugo (ako želiš da kočnice rade svoj posao kako spada)
 

ZlatkoC4

Well-known member
i ako nece disk biti ista marka
ne radi se o marki već tvrdoći ploćica i diskova. ali prvom ugradnjom nikad nečeš pogrješiti barem to potvrđuju i vrsni mehaničari a i moje dugogodišnje iskustvo vožnje od teretnih do osobnih vozila
 

Cutac

Prèkaroš
i ako nece disk biti ista marka kao i pločica vjerojatno ce ti cvilit kočnice nakon nekog vremena..
Ne mora biti, zavisi od kombinacije.
Na aute uvijek stavljam tvornički, ali po biciklu znam da jednostavno zavisi od kombinacije.
Shimano kočnice sa Shimano resin paknama + Avid HS1 rotor - tiho dok nije pod maksimalnim opterećenjem, onda cvili
Shimano kočnice sa Shimano resin paknama + Shimano SLX rotor - tiho uvijek, cvile kada su mokre
Shimano kočnice sa Shimano metal paknama + Avid HS1 - uvijek tihe

Tako i ovo, možda ti TWR rotor bude cvilio sa Brembo paknama, a sa Ferodo ne.
Možda pak zavisi od materijala pakne, sve su to kombinacije, a najsigurnije je ići sa tvorničkima.
Em je ista firma pa su zamišljene da idu zajedno, em su testiranjem u Citroenu zaključili da najbolje pašu na auto(bilo performansama, bilo akustički.
 

tomica0308

Well-known member
autodijelovi tomass u zg negdje, vidio preko fejsa objavu pa pitam na meil za svoj c4, kao 40% textar diskovi i pločice.
PREDNJI DISK
190,00KN/KOMAD TEXTAR
190,00KN/KOMAD BREMBO

PREDNJE PLOÈICE
195,00KN TEXTAR
210,00KN BREMBO
 

Cutac

Prèkaroš
Ja sada dobio ponudu za Brembo, diskovi i pakne, 970 kuna sa HAK popustom u Kreši.
Sad idem vidjeti što Anđelko nudi.
 

TNT

New member
Dobio sam poziv iz servisa, kažu treba update-ovati softver, navodno se javlja problem, odnosno alternator ne puni akumulator..vidjećemo šta će biti:whistling:
 
Na vrh